Sport 18.05.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Pobjeda Međimurja za drugoligaški status

MEĐIMURJE 2
POMORAC 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: Pejin (D. Miholjac), pomoćnici: Gradištanac i Vučko. Delegat: Žugaj. Strijelci: 1:0 Kokot (25), 1:1 Perić (65), 2:1 Kokot (74, 11 m).
Međimurje: Bešenić, Kovačić (74. Štorga), Vitasa, Andre Silva, Vuk, Levačić, Jukić, Ćosić (90. Suntešić), Garba, Kokot, Jambrušić. Trener: Miljenko Dovečer
Pomorac: Burcsa, Batkovski, Turkalj, Marić (49. Bjelanović), Rudan, Prelčec (69. Prtenjača), Jagačić (21. Muminović), Petranović, Prpić, Perić, Ivičić. Trener: Predrag Stilinović
- - - -
Važna i zaslužena pobjeda “Međimurja” koja im po svemu sudeći dva kola pred kraj prvenstva osigurava drugoligaški status. Posebno ako pobjedu zabilježe i u subotnjem susretu u Čakovcu (SRC Mladost, 17 sati) s Vukovarom. Upravo shodno značaju susreta Čakovčani su odmah od početka susreta zaigrali otvoreno i napadački i to im se na kraju isplatilo, gosti, a riječ je o kvalitetnom sastavu koji je već osigurao nastup u Prvoj ligi, prihvatili su takav način igra pa je susret bio zanimljiv, a pobjeda značajnija. Imali su Čakovčani ponovo i pomoć s tribina, njihovi vjerni navijači - ANGELI vratili su se i navijanjem im pomogli kada je to najviše bilo potrebno.
Počelo je prilikom Jambrušića u 14. minuti, nije iskoristio grešku vratara Burcse, na suprotnoj strani priliku nije iskoristio ni Jagačić u 17. minuti. U 25. minuti zasluženo vodstvo domaćih. Mladi Stjepan Kokot sve je uradio sam, nanizao je nekoliko gostujućih obrambenih igrača i s 10 metara iskosa precizno pogodio mrežu. Dvije minute iza toga Kokot je imao još jednu vrlo izglednu priliku, nije međutim u završnici bio dovoljno precizan. U finišu l. poluvremena dvije prilike gostiju.
Početkom drugog poluvremena nakon početne inicijative gostiju u 58. minuti gosti su i zadnji čas izbacivanjem lopte u korner spriječili da nakon akcije s Ćosićem Kokot ne postigne 2. pogodak za domaće. U 64. minuti na idealno dodavanje Ćosića Garba je mogao riješiti pitanje pobjednika, sam pred Burcsom pucao je kraj gola. Kazna je stigla minutu iza toga, Petranović je izveo udarac iz kuta, a Perić s desetak metara bio precizan za izjednačujući pogodak. U 71. minuti domaći su imali sreću, Ivičić je iz povoljne pozicije pogodio stativu, a onda kazna i na drugoj strani, Garba je u gostujućem kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen od Turkalja pa je Kokot iz opravdano suđenog kaznenog udarca bio precizan za 2. pogodak koji je kasnije se ispostavilo riješio pitanje pobjednika. Jer do kraja susreta nije ni s jedne strane bilo prilika za pogotke, pa su se domaći opravdano veselili važnoj pobjedi i bodovima.

Ostali rezultati 28. kola: Imotski - Mosor 1:0, Vukovar ‘91 - Gorica 0:2, Solin - Croatia Sesvete 2:1, Suhopolje - MV Croatia 0:2, Vinogradar - Dugopolje prekid, Lučko - Junak 3:2, Rudeš - HAŠK 2:1.
1. Gorica 28 20 2 6 51:18 62
2. Lučko 28 18 2 8 49:22 56
3. Pomorac 28 15 7 6 44:20 52
4. Rudeš 28 14 6 8 47:37 48
5. Imotski 28 13 5 10 30:29 44
6. Solin 28 13 4 11 34:32 43
7. Dugopolje 28 10 10 8 37:25 40
8. Junak 28 10 9 9 39:31 39