Sport 16.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Pobjeda za bijeg s dna

MEĐIMURJE 3
RUDEŠ 0
ČAKOVEC - SRC Mladost: Gledatelja: 300. Sudac: Balić. Pomoćnici: Pepur i Nimac (Split). Delegat: Keškić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Cicero Lima (24, 11 m), 2:0 Jambrušić (68), 3:0 Vuka (72).
MEĐIMURJE: Jurin, Koštić, Andre Silva, Vitas (74. Dankić), Celiščak, Cicero Lima, Kovačić (46. Jambrušić), Levačić, Garba, Grgić (62. Pintarić), Vuka. Trener: Vjeran Simunić
RUDEŠ: Vincek, Herak (71. Kostić), Šoljić, Bodrušić, Jokić, Sokić (46. Petričević), Galić (71. Brkić), Eterović, F. Ščerbec, L. Ščerbec, Konopek. Trener: Ivan Knežević
- - - -
Prva, važna i apsolutno zaslužena pobjeda Čakovčana. Iako na početku susreta nije tako izgledalo. Nakon početnog ispitivanja snaga, uglavnom na sredini terena, prvu veliku priliku za vodstvo u 13. minuti nisu iskoristili gosti. Lovro Ščerbec je iz povoljne pozicije pucao kraj gola. Iza toga do kraja poluvremena inicijativa domaćih. U 22. minuti na dodavanje Kovačića Grgić nije iskoristio priliku za vodeći pogodak, minutu iza toga velika uzbuđenja i vodstvo domaćih. Prvo na dodavanje Garbe Vuka također nije iskoristio veliku priliku za vodstvo, odmah iza toga Garba je u gostujućem kaznenom prostoru srušen, a iz opravdano suđenog kaznenog udarca Cicero Lima je bio precizan za zasluženo vodstvo Čakovčana. U 34. minuti Vuki je zbog zaleđa poništen pogodak, na suprotnoj strani iz brze akcije nakon greške Koštića, lopta je udarila u ruku Vitasa pa je sudac ponovo dosudio kazneni udarac, ovaj puta za goste. Koji nije iskoristio Galić, vratar Jurin efektnom je obranom spriječio izjednačenje.
Početkom drugog poluvremena gosti su imali nešto više inicijative, Konopek je pogodio vratnicu, domaći su se u obrani nekoliko puta u zadnji čas obranili i ispravljali svoje greške. Onda opet inicijativa domaćih, neiskorištena prilika Celiščaka iz brze kontre, i dva brza pogotka domaćih. Prvi je nakon akcije Pintarića i Vuke, na dodavanja ovog posljednjeg postigao preciznim udarcem Jambrušić, a onda nakon što je ponovo propustio postići pogodak Vuka ga je ipak postigao glavom, dodavač je bio ponajbolji pojedinac susreta Mario Garba. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su se domaći opravdano veselili važnoj i ponavljamo, zasluženoj pobjedi.
• Danas (utorak) Čakovčani u Varaždinu imaju kontrolni susret sa Slobodom, dok u subotu u sklopu 5. prvenstvenog kola gostuju u Suhopolju.