Sport 17.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Ponovo poraz Međimurja

POMORAC 4
MEĐIMURJE 1
Kostrena - Stadion Žuknica. Gledatelja: 200. Sudac: Bertol (Zagreb). Pomoćnici: Nesvanulica i Jakelić. Delegat: Burilo. Strijelci: 1:0 Jagačić (1, 11 m), 2:0 Ivičić (6), 2:1 Vuka (14), 3:1 Jagačić (89), 4:1 Ivičić (90).
POMORAC: Burcsa, Turkalj, Režić, Marić (73. Pinjuh), Rudan, Batkovski, Jagačić, Prpić, Prtenjača (59. Tomić), Ivičić, Perić (48. Šaban). Trener: Predrag Stilinović
MEĐIMURJE: Jurin, Kovačić (84. Nemčić), Andre Silva, Koštić, Pintarić, Dankić (78. Jelčić), Kovač, Levačić (90. Petak), Celiščak, Jambrušić, Vuka. Trener: Miljenko Dovečer
- - - -
Oslabljeni, nekompletni sastav Međimurja nije uspio ostati neporažen na gostovanju u Kostreni, moglo je međutim unatoč svega završiti boljim ishodom. Sada su opet u vrlo nezavidnom položaju na tablici gdje je na dnu pred novo subotnje gostovanje u Vukovaru velika gužva. Brzo su Čakovčani već za prvih 6 minuta uvjerljivo gubili, u 1. minuti nepotrebno je skrivio kazneni udarac mladi Kovačić, a u 6. je pogriješio Koštić što su domaći iskoristili. Kada je Vuka u 14. minuti smanjio ishod, a Jambrušić i Kovač nisu do kraja poluvremena realizirali prilike da poravnaju rezultat, čak i da vode, ponadali smo se da će u drugom poluvremenu biti bolje. Na tom je nažalost ostalo. Jer unatoč veće inicijative i nekih uglavnom poluprilika Čakovčani nisu uspjeli doći do povoljnog rezultata, čak što više u 89. i 90. minuti primili su još dva kao i na početku susreta brza pogotka i domaći su nastavili pobjedonosni niz, a Čakovčani se približili dnu tablice.
• Sada ostaje dobro se pripremiti za subotnje teško gostovanje u Vukovaru kod direktnog protivnika na dnu tablice, gdje će trebati bolja igra za uspješni rezultat. Igrat će u Vukovaru vjerojatno kompletni, pa se svi nadaju uspjehu koji će dobro doći pred zadnju jesenju utakmicu s Lučkim u Čakovcu, da se i tu uspije, a onda u pauzi prvenstva slijede poslovi na boljoj igračkoj i organizacijskoj situaciji u klubu. Bar se svi tome nadaju.

Ostali rezultati 13. kola: Croatia Sesvete - Solin 1:2, Mosor - Imotski 1:0, Gorica - Vukovar ‘91 3:0, MV Croatia - Suhopolje 1:0, Junak - Lučko 3:1, HAŠK - Rudeš 4:0, Dugopolje - Vinogradar 4:0.
1. Gorica 13 10 0 3 23:7 30
2. Lučko 13 8 2 3 22:11 26
3. Solin 13 8 1 4 22:14 25
4. Pomorac 13 6 4 3 17:11 22
5. Imotski 13 7 1 5 14:15 22
6. Rudeš 13 7 0 6 22:21 21
7. Dugopolje 13 5 5 3 23:13 20
8. Vinograd. 13 6 2 5 20:15 20