Sport 09.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Porazom na dno tablice!

IMOTSKI 2
MEĐIMURJE 1
Imotski - Stadion Gospin dolac. Gledatelja: 300. Sudac: Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Riđan i Meić (V. Gorica). Delegat: Bumbak. Strijelci: 0: Grgić (21), 1:1 Vučemilović-Grgić (67), 2:1 Prlić (82).
IMOTSKI: Bašić, Garac, Čapin (88. Lozo), Vučemilović-Grgić, Kraljević, Janjić (46. Prlić), Šuto, Marina, Slišković, Gudelj (57. Todorić), Mandarić. Trener: Marko Grabovac
MEĐIMURJE: Jurin, Levačić (70. Alan), Cicero Lima, Jambrušić, Garba, Andre Silva, Vitas, Celiščak, Grgić (88. Tiago), Kovačić, Koštić. Trener: Vjeran Simunić
- - - -
Nastavak crne serije. I dalje su nogometaši “Međimurja” bez pobjede, sada i posljednji na tablici, u Imotskom su poraženi u utakmici gdje to nije trebalo biti. Čak su prema prilikama trebali uvjerljivo pobijediti, da nisu sami su krivi. Opet se pokazalo da su prekidi u igri bili kobni, oba su pogotka primili nakon prekida, a problem je i dalje neefikasnost, propustili su realizirati nekoliko vrlo izglednih prilika za pogodak.
Prije nego je Grgić u 21. minuti postigao vodeći pogodak, propuštene su dvije prilike, a tu je i jedna situacija koja je ‘mirisala’ na kazneni udarac koju sudac međutim nije tako ocijenio. U 45. minuti Garba je bio u prilici postići drugi pogodak, pogodio je međutim prečku. U drugom dijelu susreta Čakovčani su zaigrali slabije, domaći su to dobro iskoristili. Prvo su poravnali rezultat nakon prekida, Mandarić je ubacio loptu u kazneni prostor Čakovčana, a Vučemilović-Grgić glavom pored čakovečke obrane postigao izjednačujući pogodak. Garba se iza toga našao još jednom u povoljnoj poziciji, rezultat se međutim nije promijenio. Do finiša susreta i 82. minute kada je Mandarić izveo slobodan udarac, lopta se od živog zida odbila do Prlića, a ovaj s 25 metara pogodio mrežu (dojam je da je netko od čakovečkih igrača skrenuo loptu u vlastitu mrežu). Do kraja se rezultat više nije mijenjao pa su se domaći veselili pomalo neočekivanoj pobjedi.
• I što sada, novi je test subota (SRC Mladost, 16.30 sati) kada u Čakovcu gostuje zagrebački Rudeš. Ne smijemo ni pomisliti što će se dogoditi u slučaju da Čakovčani konačno ne zabilježe pobjedu i osvoje 3 boda. Posljednje mjesto na tablici već sada opasno upozorava i “zvoni na uzbunu”. Danas (utorak) u 16.30 sati Čakovčani igraju u Savskoj Vesi kontrolni susret s tamošnjim Bratstvom.

Ostali rezultati 3. kola: Solin - Vukovar ‘91 5:1, Vinogradar - Lučko 0:0, Rudeš - Pomorac 2:1, Suhopolje - Junak 1:1, Gorica - Croatia Sesvete 1:0, MV Croatia - Dugopolje 2:2, Hašk - Mosor 2:0.
1. Lučko 3 2 1 0 6:1 7
2. Solin 3 2 0 1 7:4 6
3. Gorica 3 2 0 1 5:2 6
4. Rudeš 3 2 0 1 4:3 6
5. Vinogradar 3 1 2 0 4:2 5
6. Junak 3 1 2 0 3:1 5
7. Dugopolje 3 1 1 1 5:4 4
8. Imotski 3 1 1 1 3:3 4