Sport 13.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Preokrenuli 0:1 u pobjedu

MEĐIMURJE 2
MV CROATIA 1
Čakovec - SRD Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Knez, pomoćnici: Čavlina i Galović. Delegat: Moslavac. Strijelci: 0:1 Tokić (34), 1:1 Kokot (48), 2:1 Begović (68).
MEĐIMURJE: Bešenić, Kovačić (46. Jukić), Vitas, Andre Silva, Vuk, Levačić, Begović, Garba, Ćosić (46. Štorga), Kokot (90. Bobičanec), Cicero Lima. Trener: Miljenko Dovečer
MV CROATIA: Luketić, Studenović, Pukec, Ereiz (54. Pavić), Šavrić, Jelčić, Mišić, Roso (72. Živić), Mitrović, Tokić, Gavranović. Trener: Željko Mitrović
- - - -
Važna pobjeda Čakovčana nad direktnim protivnikom s dna tablice, postignuta pred malim brojem gledatelja, uz “problem” sakupljača lopti što je utakmicu umrtvilo. No i u takvim su uvjetima domaći na kraju zabilježili zasluženu i očekivanu pobjedu. Na početku susreta i tijekom cijelog prvog poluvremena nije međutim tako izgledalo. Gosti su u prvih 45 minuta bili bolji, već na početku u 3. i 4. minuti zaprijetili, Pukec i Tokić nisu se najbolje snašli u dobrim prilikama za pogodak. Domaći su zaprijetili tek u 24. minuti, Garba nije dobro završio obečavajuću akciju. Zakazao je kod domaćih srednji - vezni red što su gosti iskoristili i u 34. minuti postigli vodeći pogodak. Tokić je bio siguran strijelac, domaća obrana neodlučna. Mogao je Kokot u36. minuti na dodavanje Garbe poravnati rezultat, nije s 5-6 metara bio precizan.
U drugom poluvremenu bolje, trener Dovečer napravio je dobar potez kada je umjesto Kovačića i Ćosića uveo u igru Štorgu i Jukića. Koji su bili inicijatori akcije za poravnanje rezultata, Kokot je bio realizator, a gostujuća obrana i vratar pasivni promatrači. Inicijativa domaćih isplatila se u 68. minuti, nakon akcije Levačića i Garbe, Begović je s 10-ak metara bio precizan za vodstvo i veselje domaćih. Koji su imali i dalje inicijativu, Štorga u 76. minuti na dodavanje Garbe nije iskoristio priliku postići treći pogodak pa je neizvjesnost oko pobjednika trajala do doslovce 90. minute. Kada su gosti propustili priliku izjednačiti rezultat, točnije spriječio ih je odličnom intervencijom Bešenić. U istoj minuti Garba je propustio priliku riješiti pitanje pobjednika, pa je dobro što gosti iz “poklonjenog” slobodnog udarca po sucu Knezu nisu postigli iza toga pogodak. Bilo bi to prema viđenome nepravilno, Čakovčani su ipak bili bolji i zasluženo osvojili važne bodove. Što ohrabruje pred gostovanje u subotu u Zagrebu kod HAŠK-a.
Josip Freiler

Ostali rezultati 22. kola: Croatia Sesvete - Dugopolje 1:0, Junak - Mosor 3:1, Vukovar ‘91 - Imotski 0:2, Solin - Suhopolje 2:0, Pomorac - Hašk 3:1, Lučko - Gorica 2:1, Vinogradar - Rudeš 1:1.
1. Gorica 22 15 1 6 36:16 46
2. Lučko 22 14 2 6 40:17 44
3. Pomorac 22 12 5 5 33:16 41
4. Dugopolje 22 10 7 5 34:17 37
5. Solin 22 11 3 8 29:22 36
6. Rudeš 22 10 4 8 33:32 34
7. Junak 22 9 6 7 31:23 33
8. Imotski 22 9 4 9 21:25 31