Sport 14.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Rasprodaja domaćih bodova

MEĐIMURJE 1
HAŠK 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Perković (Rijeka). Pomoćnici: Prološčić i Tonković. Delegat: Majstorović. Strijelci: 1:0 Levačić (41), 1:1 I. Jurakić (70).
Međimurje: Bešenić, Kovačić (65. Koštić), Vitas, Celiščak, Pintarić, Dankić (46. Andre Silva), Levačić, Kovač (83. Sečan), Garba, Jambrušić, Vuka. Trener: Vjeran Simunić
HAŠK: Dumenčić, Plazanić, Vrbot, Tolić, Dušak, Puškarić (56. I. Jurakić), Stipić, G. Jurakić (67. Hudorović), Pejić, Kovačević, Čavala (76. Crnković). Trener: Krešimir Sunara
- - - -
Rasprodaja bodova, a ako se tako nastavi i ugleda kad su u pitanju utakmice čakovečkog drugoligaša u Čakovcu se nastavlja. Sa zagrebačkim HAŠK-om ponovili su igrači trenera Simunića slabu igru, nisu iskoristili 20 minuta kada su imali igrača više, nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika za pobjedu i gol, a gol su primili nakon greške Celiščaka, bio je to jedini udarac gostiju u okvir vrata Bešenića.
Već u 1. poluvremenu igrali su slabo, bilježimo tek 21. minutu kada je slučajno Kovač nakon izvođenja kornera loptu uputio u stativu, te 43. minutu kada Vuka nije realizirao 100% priliku za povećanje vodstva. Jer prije toga ipak su domaći preko Levačića postigli vodeći gol. Pucao je s ruba kaznenog prostora gostiju, lopta je okrznula jednog obrambenog igrača Zagrepčana, promijenila smjer i završila u mreži inače sigurnog Dumenčića.
U 2. poluvremenu više inicijative domaćih, u jeku inicijative gosti su izjednačili rezultat. Celiščak je doslovce poklonio loptu I. Jurakiću kojemu nije bilo teško savladati Bešenića, a bio je to prvi i jedini udarac gostiju u okvir domaćeg gola. Jurakić je odmah iza toga isključen pa su Čakovčani imali igrača više. Što se nije vidjelo i nisu to iskoristili. Mogli su možda u 85. minuti ipak postići pobjedonosni gol, Vitas je dobro pucao, lopta je međutim umjesto u mrežu pogodila Vuku i prilika je propala. Tako je završilo bez pobjednika, gosti, a riječ je o ne baš kvalitetnom sastavu veselili su se neočekivano osvojenom bodu.
• Domaćima ostaje da se dobro zamisle nad svojom igrom, dobro proanaliziraju greške kojih je mnogo, i razrade taktiku za dalje, prvo za subotu kada gostuju u Žrnovnici kod Mosora.
Josip Freiler

Ostali rezultati 8. kola: Lučko - MV Croatia 2:0, Pomorac - Mosor 3:1, Vinogradar - Suhopolje 4:1, Solin - Gorica 2:0, Imotski - Rudeš 1:0, Junak - Dugopolje 0:1, Vukovar ‘91 - Croatia Sesvete igraju 13.10.
1. Gorica 8 6 0 2 13:5 18
2. Lučko 8 5 1 2 14:7 16
3. Rudeš 8 5 0 3 11:10 15
4. Vinogradar 8 4 2 2 16:7 14
5. Dugopolje 8 4 2 2 15:7 14
6. Imotski 8 4 1 3 10:12 13
7. Solin 8 4 0 4 13:11 12
8. Međimurje 8 3 2 3 12:10 11