Sport 25.05.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

II. HNL: Rekordna pobjeda Međimurja 10:0!

MEĐIMURJE 10
VUKOVAR ‘91 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Špehar (Sl. Brod). Pomoćnici: Blažeković i Nesvanulica, delegat: Bumbak (Šibenik). Strijelci: 1:0 Begović (9), 2:0 Jambrušić (23), 3:0 Jukić (26), 4:0 Ćosić (28), 5:0 Kokot (45), 6:0 Ćosić (58), 7:0 Garba (64), 8:0 Garba (74), 9:0 Kokot (79), 10:0 Begović (87).
Međimurje: Bešenić (61. Božak), Jukić, Andre Silva, Suntešić, Vuk, Levačić, Begović, Ćosić (76. Petak), Garba, Jambrušić (67. Cicero Lima), Kokot. Trener: Miljenko Dovečer
Vukovar ‘91: Dorić, Tripunović, Jukić, Vlajčić, Brajković (83. Balić), Tomić, Kujundžija, Vehabović, Berišić, Musa, Petrović (46. Pole). Trener: Davor Rupnik
- - - -
Na najbolji mogući način Čakovčani su završili nastup pred svojim gledateljima. Zabilježili su rekordnu drugoligašku pobjedu koja je mogla biti još uvjerljivija, po šesti su put za redom ostali neporaženi, ako je bilo dileme oko drugoligaškog statusa i to su potvrdili, pa se očekuje da dobru igru predvedu i u posljednjem prvenstvenom susretu na gostovanju kod novog prvoligaša Lučkog u Zagrebu.
Imali su inicijativu svih 90 minuta, u svakom su poluvremenu postigli po 5, mogli još koji pogodak. Prvi je dobrim i preciznim udarcem postigao Begović s ruba kaznenog prostora, drugi glavom nakon lijepe akcije Jambrušić, treći Jukić na dodavanje Ćosića. Iza toga strijelac je bio Ćosić kojemu je idealno loptu dodao najbolji pojedinac susreta Mario Garba, koji pak je iza toga propustio realizirati dvije vrlo izgledne prilike. Točku na i u prvom je poluvremenu stavio Kokot petim pogotkom dodavač je ponovo bio Garba.
U 55. minuti priliku za 6. pogodak nije realizirao Garba, iza toga Suntešić je pogodio prečku, a na asistenciju Garbe strijelac 6. pogotka bio je Ćosić. Jambrušić u 60. minuti nije iskoristio priliku postići svoj drugi pogodak, a iza toga razigrao se je do kraja Garba i s dva pogotka potvrdio epitet najboljeg pojedinca susreta. To nije bio kraj mukama gostiju, pogotke su još postigli Kokot i Begović za glatkih10:0. Gosti bez opasnijih akcija i prilika, tek s primjedbom da im sudac u 32. minuti nije dosudio kazneni udarac zbog igranja rukom jednog domaćeg igrača. Solidni sudac Špehar bio je međutim drugog mišljenja. Sve u svemu ugodno subotnje pred veće što se nogometa i rezultata tiče, šteta da je padala kiša i donekle pokvarila ugodna događanja na SRC-u Mladosti.
Josip Freiler
Snimio Zlatko Premuš

Ostali rezultati 29. kola: Dugopolje - Imotski 2:2, Croatia Sesvete - Vinogradar 3:2, HAŠK - Suhopolje 1:0, Junak - Solin 0:0, Mosor - Rudeš 2:2, MV Croatia - Gorica 1:1, Pomorac - Lučko 5:2.

1. Gorica 29 20 3 6 52:19 63
2. Lučko 29 18 2 9 51:27 56
3. Pomorac 29 16 7 6 49:22 55
4. Rudeš 29 14 7 8 49:39 49
5. Imotski 29 13 6 10 32:31 45
6. Solin 29 13 5 11 34:32 44
7. Međimurje 29 12 6 11 52:46 42
8. Dugopolje 29 10 11 8 39:27 41