Sport 27.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Samo bod Međimurja

MEĐIMURJE 1
DUGOPOLJE 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Marić (Vrbovec). Pomoćnici: Murić i Jaković. Delegat: Valić. Strijelci: 1:0 Garba (43), 1:1 Barišić (66).
MEĐIMURJE: Jurin, Kovačić (86. Nemčić), Vitas, Andre Silva, Celiščak, Dankić, Pintarić, Garba, Vuka, Koštić, Jambrušić. Trener: Vjeran Simunić
DUGOPOLJE: Smodlaka (46. Bečić), Vardić, Brnardić, Granić, Gusić, Obšivač (52. Tomić), Barišić, Barač, Guč, Rajčić, Balić (90. Barić). Trener: Mario Ćutuk
- - - -
Ponovo igrači “Međimurja” nisu na domaćem terenu uspjeli zabilježiti pobjedu sa solidnim sastavom Dugopolja. Igrali su nešto bolje nego je to bilo u ranijim utakmicama kada su bili domaćini, nedovoljno dobro za pobjedu. Nažalost ponovo su neki ključni igrači bili nedovoljno raspoloženi za igru, posebno oni u napadu. Raspoloženi su međutim bili malobrojni gledatelji traženjem ostavke uprave.
O utakmici ukratko. U početku više inicijative domaćih, prvu priliku za vodstvo nije u 15. minuti iskoristio Garba na dodavanje Vuke, na suprotnoj strani u 40. minuti još veću gostujući igrač Balić, Jurin je bio dobro postavljen i spriječio je najgore. Iza toga u istoj minuti gosti su umalo postigli autogol, u 43. minuti ipak vodstvo domaćih. Dankić je dobro proigrao Garbu, a ovaj rutinirano savladao Smodlaku koji se pritom ozlijedio i završio u čakovečkoj bolnici. U 2. poluvremenu gosti su preuzeli inicijativu i to im se isplatilo u 66. minuti. Nakon lijepe akcije navalnog reda zaključio ju je Barišić i neobranjivim udarcem pogodio mrežu Jurina. U 72. minuti Koštić je mogao postići vodeći pogodak, a u 90. minuti slabi sudac Marić nije okarakterizirao igranje rukom jednog domaćeg igrača u svom kaznenom prostoru i sudio kazneni udarac. Sudac je i inače bio najslabiji akter na terenu, dodijelio je nepotrebno čak 7 žutih kartona i tolerirao odugovlačenje igre gostima.
• Tijekom tjedna nova iskušenja. Danas (utorak) u Rijeci na rasporedu je utakmica 1/8 finala hrvatskog kupa s Rijekom, a već u petak gostovanje u Sesvetama kod Croatia Sesveta. Na to pak se nadovezala suspenzija HNS-a oko isplate dugovanja bivšim trenerima i igračima Bogdanu i Deveriću, Bačelić-Grgiću i Plantiću. Valjda će odgovorni u klubu uspjeti krajnjim naporima iznaći način savladati sve nedaće te se prvenstveno usmjeriti prema važnoj utakmici u Sesvetama.
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 9. kola: Croatia Sesvete - Junak 1:0, Gorica - Vinogradar 2:0, MV Croatia - Solin 1:1, HAŠK - Lučko 0:2, Suhopolje - Imotski 1:2, Dugopolje - Pomorac 1:1, Rudeš - Vukovar ‘91 1:2; 8. kolo: Vukovar ‘91 - Croatia Sesvete 3:0.
1. Gorica 9 7 0 2 15:5 21
2. Lučko 9 6 1 2 16:7 19
3. Imotski 9 5 1 3 12:13 16
4. Dugopolje 9 4 3 2 16:8 15
5. Rudeš 9 5 0 4 12:12 15
6. Vinogradar 9 4 2 3 16:9 14
7. Solin 9 4 1 4 14:12 13
8. Vukovar 9 4 1 4 11:17 13