Sport 02.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

II. HNL: Spašen bod u 83. minuti

MEĐIMURJE 2
VINOGRADAR 2
Čakovec - Stadion SRC Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: Rajković (Sl. Brod). Pomoćnici: Pataki i Loparac, delegat Grba. Strijelci: 0:1 Pohižek (61), 1:1 Jambrušić (63), 1:2 Seferović (81), 2:2 Garba (83).
MEĐIMURJE: Jurin, Koštić (75. Tiago), Vitas, Andre Silva, Celiščak, Cicero Lima, Kovačić (46. Kovač), Levačić (46. Grgić), Garba, Vuka, Jambrušić. Trener: Vjeran Simunić
VINOGRADAR: Krizmanić, Spasić (59. Stipković), Pohižek, Palčić, Površenić, Tominac (61. Seferović), Gomerac (61. Ohuremi), Jalšovec, Boban, Bucković. Trener Stjepan Gomerec
- - - -
Premijera Čakovčana pred domaćim gledateljima nije bila uspješna. Tek bod premalo za ambicije iskazane uoči početka prvenstva. Na kraju moraju biti i zadovoljni neriješenim ishodom.
Trener Simunić iznenadio je sve prisutne postavljanjem u momčad “povratnika” Marijana Vuke, koji je na kraju ispao tragičarem susreta. Razloga za to ima mnogo. Prvo je u 24. minuti propustio realizirati kazneni udarac kada je u gostujućem šesnaestercu srušen Garba. Doslovce je loptu dodao Krizmaniću. U drugom je poluvremenu u 58. minuti na dodavanje Kovača iz povoljne pozicije pucao u vanjski dio mreže, a u 66. minuti sam pred Krizmanićem pucao kraj gola. Cicero Lima je u 44. minuti iz slobodnog udarca pogodio stativu, a u tom je dijelu sudac pogriješio ne dodijelivši 2. žuti karton Pohižeku, a koji je taj “poklon” suca iskoristio u 61. minuti i doveo goste u vodstvo. Trajalo je to tek 2 minute kada je na dodavanje najboljeg pojedinca susreta Marija Garbe Jambrušić poravnao.
Umjesto da zaigraju bolje, Čakovčani su taktički igrali slabo, mnogo griješili i primili još jedan pogodak ponovo zbog neodlučnosti obrane. Srećom, ponovo je 2 minute iza toga Garba poravnao ishod, a do kraja se rezultat nije mijenjao iako su gosti imali dvije prilike. Nastave li ovako slabo igrati Čakovčanima se loše piše, prilika za demanti ove tvrdnje je u subotu kada gostuju u Imotskom. Trener Simunić treba mnogo toga mijenjati ako želi bolju igru i rezultat.

Ostali rezultati 2. kola: Vukovar 91 - HAŠK 2:0, Mosor - MV Croatia 1:0, Dugopolje - Gorica 2:0, Croatia Sesvete - Suhopolje 4:0, Junak - Rudeš 2:0, Pomorac - Imotski 2:1, Lučko - Solin 2:1.
1. Lučko 2 2 0 0 6:1 6
2. Vinogradar 2 1 1 0 4:2 4
3. Junak 2 1 1 0 2:0 4
4. Croatia S. 2 1 0 1 4:2 3
5. Gorica 2 1 0 1 4:2 3
6. Dugopolje 2 1 0 1 3:2 3
7. Rudeš 2 1 0 1 2:2 3
8. Solin 2 1 0 1 2:2 3