Sport 09.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

II. HNL: Uprskali pobjedu

MEĐIMURJE 3
SOLIN 3
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Rajković (Sl. Brod), pomoćnici: Novak i Valešić. Delegat: Šimrak. Strijelci: 1:0 Begović (7, 11 m), 1:1 Rajčić (20), 2:1 Puclin (37), 2:2 Bralić (47). 2:3 Vuković (90), 3:3 Puclin (90).
MEĐIMURJE: Bešenić, Dodlek, Petak, Zeba, Novko, Begović, Garba, Puclin, Ćosić (81. Barat), Marčinković (64. Piškor), Međumurac. Trener: Damir Biškup
SOLIN: A. Topić, Šušić, T. Topić (36. Mić), Bralić, Predojević, Rajčić, Radovniković, Kapetanović (84. Vuković), Šunjić, Bilović (72. Rendić), Borozan. Trener: Marijo Osibov
- - - -
Novi neuspjeh Čakovčana unatoč tome što nisu poraženi. Za to su sami krivi, pred izuzetno malim brojem gledatelja igrali su slabo, posebno u obrani. Imali su međutim prilika za povoljniji rezultat, vodili su 1:0 i 2:1, sve su na kraju upropastili, obrambeni igrači direktni su krivci za sva 3 primljena gola, nije međutim bilo više volje i borbenosti ni u veznom redu i napadu.
Počelo je dobro, početna inicijativa isplatila se već u 7. minuti kada je T. Topić u svom kaznenom prostoru igrao rukom, sudac opravdano dosudio kazneni udarac kojeg je Begović realizirao za rano i zasluženo vodstvo. Iza toga u 10. minuti Ćosić nije realizirao priliku za 2. pogodak, kazna je stigla u 20. minuti, kada je Rajčić iskoristio grešku Begovića na centru i iz brze kontre matirao Bešenića. U 32. minuti Garba nije realizirao povoljnu priliku, odmah iza toga vrlo dobra kombinacija Dodleka i Puclina završena je pogotkom ovog posljednjeg. Tim se rezultatom otišlo na odmor, vodstvo je međutim kratko trajalo. Već u 47. minuti veliku grešku i ‘poklon’ Petaka iskoristio je Bralić i postigao izjednačujući pogodak. Iza toga do 90. minute izjednačeno, mnoštvo žutih kartona, čak 9, simuliranje i odugovlačenje igre gostiju i njihovo neočekivano vodstvo upravo u 90. minuti. Vuković je vješto iskoristio nesporazum u domaćoj obrani i postigao vodeći gol. Gosti su se srećom kratko radovali, u istoj minuti Puclin je iskoristio ovaj put nesporazum gostujuće obrane i poravnao ishod. Imali su gosti iza toga u sudačkoj nadoknadi dva put priliku postići pobjedonosni gol, oba je puta Bešenić dobrim intervencijama spriječio najgore i susret je završen bez pobjednika.
Ovaj rezultat i neuvjerljiva igra Čakovčana posebno u obrani ne najavljuje ništa dobroga pred subotnje gostovanje u V. Gorici. Novom treneru Biškupu predstoji mnogo posla oko konsolidacije momčadi.

Ostali rezultati 12. kola: Junak - Imotski 0:1, Dugopolje - Radnik 3:0, Hrvatski dragovoljac - Vinogradar 1:2, Pomorac - Rudeš 2:1, HAŠK - Marsonia 1909 1:1, Mosor - Gorica 1:0, slobodna je bila Croatia Sesvete.
15. Radnik 11 1 4 6 10:17 7
Parovi 13. kola: Gorica - Međimurje, Marsonia 1909 - Mosor, Rudeš - Croatia Sesvete, Vinogradar - Pomorac, Radnik - Hrvatski dragovoljac, Imotski - Dugopolje, Solin - Junak, slobodan je HAŠK

Tajanstveni Dovečer
Najavljeni razgovor s dosadašnjim trenerom i još uvijek sportskim direktorom Miljenkom Dovečerom prolongirali smo kad završi prvi dio prvenstva na molbu Dovečera. Ne želi remetiti ionako konfuznu situaciju u momčadi što je dobro, i dalje je međutim na bolovanju, na pitanje pak koliko je točna konstatacija klupskog direktora oko njegovog umirovljenja samo se nasmijao, u međuvremenu dao odvjetniku za riješiti neka svoja potraživanja, jer nitko u klubu od odgovornih još nije s njime porazgovarao (?!). Ima još nekih interesantnih detalja o kojima bi se dalo razgovarati (razmirice igrača u svlačionici, suspenzija, neodržavanje sjednice uprave unatoč pozivima…). Biti će međutim o tome vremena za razgovor, ne želimo ometati odgovorne u klubu ako takvi postoje u radu do kraja jesenjeg dijela prvenstva. (J. Freiler)