Sport 03.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

III. HNL: Katastrofa Mladosti

NEDELIŠĆE 4
SLAVIJA 2
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac: Nedoklan (Cerić). Strijelci: 0:1 Dav. Žafaranić (23), 1:1 Jagec (34, 11m), 2:1 Treska (50), 2:2 Mitrović (53), 3:2 Zavrtnik (58), 4:2 Treska (85).
Nedelišće: Posavec, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Jagec, Belović, Mihalic (88. Hrušoci), Bujanić, Zanjko (35. Perišić), Treska, Celinger (46. Stanković). Trener: Ivica Mihalić
Nogometaši Nedelišća odigrali su protiv kvalitetne Slavije odličnu nogometnu predstavu koja im je na oproštaju od polusezone donijela potpuno zasluženu pobjedu. Sama utakmica donijela je pregršt uzbuđenja, rezultatskih preokreta te šest pogodaka. Nakon početne inicijative domaćina te vratnice Treske gosti preko brze izvedene akcije dolaze u vodstvo. Domaćin uspijeva poravnati u 34. minuti kada je nakon ubačaja Perišića gostujući vratar faulirao Tresku i sudac opravdano svira kazneni udarac iz kojeg Jagec postiže pogodak za 1:1 s kojim se rezultatom odlazi na odmor. U nastavku utakmice već u 50. minuti Jagec proigrava Tresku koji preciznim udarcem preokreće rezultat na 2:1. Još se slavlje domaćina nije stišalo da bi tri minute kasnije odličnim udarcem Mitrović poravnao rezultat na 2:2. Pet minuta kasnije Jageca opet jednom odličnom loptom proigrava Zavrtnika koji izlazi sam pred vratara i poentira za 3:2. U 77. minuti nakon druge javne opomene igru napušta domaći igrač Jagec da bi gosti pokušali doći do novog poravnanja ali bezuspješno. Pet minuta prije kraja utakmice nakon što je Perišić odlično nanizao nekoliko gostujućih igrača odlično ubacio a prvo ime utakmice Treska glavom postiže pogodak za konačnih 4:2 za veliko i zasluženo slavlje domaćih igrača i navijača.
LIPIK 9
MLADOST (P) 1
Lipik - igralište NK Lipik. Gledatelja 200. Sudac: Tološić. Strijelci: Šimunović 7, Golik, Marčinković 1 pogodak za Lipik te Habuš (83, 11m) za Mladost.
Mladost/P: Marčec, Vutek, Bađari (85. Hozjak), Radiković, Novak, Bukal, Dodlek (59. Hižman), Balent, Hadžić, Habuš, Sabol (66. Hrešć). Trener: Zoran Kraljić
Izuzetno motivirani domaćin nanio je pravu katastrofu Mladosti iz Preloga pobijedivši ih s čak 9:1 te tako na najbolji način potvrdio jesenski naslov prvaka. Izuzetno raspoloženi za igru bio je nezaustavljivi Šimunović koji je postigao čak 7 pogodaka dok je počasni pogodak za goste postigao Habuš u 83. minuti iz kaznenog udarca.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati posljednjeg, 17. jesenskog kola: Koprivnica - NAŠK 4:0, Olimpija - MV Croatia 4:3, Graničar - Croatia (Đ) 2:1, Križevci - Višnjevac 1:1, Sloboda - Bjelovar 1:4, Đakovo - Mladost (C) 2:1, Belišće - Grafičar Vodovod 2:0.