Sport 19.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

III. HNL: Katastrofe!

NEDELIŠĆE 4
GRANIČAR 2
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 250. Sudac: Krasnić. Strijelci: 1:0 Bađari (39), 1:1 Čižmešija (19), 1:2 Čižmešija (35), 2:2 Bađari (73), 3:2 Golubić (75), 4:2 Balent (88, 11m).
Nedelišće: Posavec, Bađari, Bor. Stanković, Vibovec, Pintarić, Treska (89. Martan), Hrušoci, Železnjak (46. Perišić), Balent (90. Novak), Boj. Stanković, Golubić. Trener: Željko Orehovec
Graničar: Tropšek, Radmanić, Beliga, Mikulan, Hertelendi (30. Gorupić), Čižmešija, F. Kos, V. Kos, Zvošec, Horvat (25. Latin), Ujlaki (78. Paveli). Trener: Robert Čižmešija
Susret starih poznanika, velikih prijatelja ali na terenu ljutih suparnika donio je odličnu nogometnu predstavu s mnogo neizvjesnosti i rezultatskog preokreta u kojem su se na kraju radovali domaći. Već u 3. minuti Bađari donosi domaćinu vodstvo od 1:0 da bi gosti do odlaska na odmor preko Čižmešije preokrenuli rezultat na 1:2. Od 30. minute gosti su ostali bez kapetana Hertelendija koji se nakon jednog duela s Pintarićom ozlijedio i nije mogao nastaviti. U nastavku utakmice domaći preko najboljeg igrača utakmice Bađarija te raspoloženih Golubića i Balenta iz kaznenog udarca potpuno preokreću rezultat te donose pobjedu svojoj ekipi. (Z.P.)

ČAKOVEC 2
PODRAVINA 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Gomerčić (Virovitica). Strijelac: V. Pintarić (14, 28).
Čakovec: Prekupec, V. Pintarić, M. Antonović, Novak, Pomper, D. Mesarić, Sečan, Balent (89. M. Mesarić), D. Bobičanec (88. Igrec), Jambrošić, L. Bobičanec (82. N. Pintarić). Trener: Izet Terzić
Zaslužena pobjeda i važni bodovi Čakovčana, koji su svoje ambicije najavili već od 1. minute. Nakon što je u 3. minuti opravdano poništen pogodak D. Mesariću, do kraja poluvremena inicijativa domaćih koja je dala rezultate u 14. i 28. minuti. Oba je put Vjekoslav Pintarić dobro iskoristio pasivnost i greške gostujuće obrane i postigao 2 pogotka. Gosti u tom dijelu bezopasni, bez prilike i dobre akcije. U drugom dijelu domaći su pametnom igrom čuvali i sačuvali vodstvo, mogli su ga povisiti da su Balent u 76., te Balent, D. Mesarić i Sečan u 85. minuti realizirali izgledne prilike, još im je jedan pogodak opravdano poništen. Gostujući igrač Vuković u 83. minuti dobro je izveo slobodni udarac, vratar Prekupec loptu je odbio u stativu. J.F.)

NEDELJANEC 7
POLET 2
Nedeljanec - igralište NK Nedeljanec. Gledatelja 150. Sudac: Kečkiš. Strijelci: 1:0 Matučec (6), 1:1 Kanizsai (12), 2:1 Matučec (38), 3:1 Melnjak (30), 4:1 Melnjak (52), 4:2 Krištofić (72), 5:2 Melnjak (79), 6:2 Hudoletnjak (79, 11m), 7:2 Drožđek (88).
Polet: Vibovec, Pokupec, Kovač (65. Podgorski), Bašek, Posavec, Okreša, Toplek, Novak, Kanizsai (56. Baksa), Horvatić, Bencsik (56. Krištofić). Trener: Slavko Đorđević
Težak poraz nogometaša Poleta u Nedeljancu. Domaćin je već u 6. minuti poveo da bi se Pribislavčani pogotkom mađarskog internacionalca Kanizsaia u 12. minuti vratili u utakmicu. Ipak domaćin do odlaska na odmor ostvaruje vodstvo od 3:1. U nastavku još četiri put su domaći nogometaši bili precizni dok je kod gostiju na 4:2 tek smanjio rezultat Krištofić. (Z.P.)

MLADOST (Ž) 10
MLADOST (P) 0
Ždralovi - igralište Brdo. Gledatelja 200. Sudac: Martinčić. Strijelci: Sučić (4), Pavec (4), Nađ i Pleić po jedan.
Mladost/P: Farkaš, Halić, Sraka, Magdalenić, Radiković, Bukal, Hladnik, Vugrinec, Hrešć, Mišić, Furundžija. Trener: Zoran Kraljić
Katastrofa Mladosti u Ždralovima u utakmici s imenjakom koji ih je porazio nevjerojatnih 10:0. Četiri u prvom te šest u drugom dijelu rezime je utakmice koja će zasigurno ostati u klupskoj povijesti upisana kao jedan od najtežih poraza u službenom natjecanju. (Z.P.)

Ostali rezultati 9. kola: Slatina - Bjelovar 2:0, Ivančica - Podravac 4:0, Papuk - Koprivnica 0:1, Križevci - Croatia 2:3.
1. Slatina 9 8 0 1 30:4 24
2. Koprivnica 9 7 2 0 20:5 23
3. Mladost/Ž 9 5 2 2 28:9 20
4. Čakovec 9 6 2 1 27:10 20
5. Bjelovar 9 6 1 2 22:5 19
6. Ivančica 9 5 1 3 21:11 16
7. Nedeliš./-1 9 5 2 2 20:14 16
8. Nedeljan. 9 4 2 3 21:14 14