Sport 11.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

III. HNL: Nedelišće ponovo poraženo

NEDELIŠĆE 0
NAŠK 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 150. Sudac: Berak (Bjelovar). Strijelci: 0:1 Dražić (35), 0:2 Torčić (85).
Nedelišće: Posavec, Belović, Đukes, Zavrtnik, Jagec, Vizinger (56. Husejnović), Bujanić, Stanković, Premuš, Treska, Zanjko. Trener: Nenad Marčec
Crveni kartoni: Đukes (16), Horvatek (16), Tominac (60)
Niti drugi uzastopni susret na domaćem terenu za Nedelišće nije bio uspješan. Ekipa NAŠK-a spretno ali na kraju i zasluženo otputovala je u Našice s tri boda. Sama utakmica protekla je u borbenoj igri u kojoj je bilo i mnogo uzbuđenja , sudačkih previda te tri isključenja. Već u 6. minuti gostima je poništen pogodak da bi u 7. te u 16. minuti domaćini nakon prekršaja nad Bujanićem i Treskom tražili najstrože kazne koje im glavni sudac nije svirao. Da bude još gore po obje ekipe nakon naguravanja isključeni su Đukes i Horvatek. U 35. minuti Torčić je pucao, lopta je pogodila vratnicu te se odbila do Dražića koji je neometan s nekoliko metara posprema u mrežu. U nastavku utakmice od 60. minute gosti su ostali bez još jednog igrača jer im je nakon druge javne opomene isključen Tominac. Slijedi dominacija domaćina s nekoliko odličnih prilika Treske i Belovića koje ne uspijevaju realizirati da bi pet minuta prije kraja utakmice nakon brze kontre Torčić pogotkom potvrdio zasluženu pobjedu.
GRAFIČAR V. 0
MLADOST/P 2
Osijek - Igralište Grafičar Vodovoda. Gledatelja 100. Sudac: Špehar. Strijelci: 0:1 Magdalenić (27), 0:2 Sabol (63).
Mladost/P: Marčec, Habuš, Balent,Jarić, Dodlek, Magdalenić (88. Balent), Bukal, Radiković, Sabol (76. Vutek), Krznar, Hižman (83. Mišić). Trener: Zoran Kraljić
Nastavak serije odličnih rezultata Mladosti donio je pobjedu u Osijeku nad Grafičar Vodovodom koja je s obzirom na propuštene prilike mogla biti rezultatski uvjerljivija. Sama utakmica bila je borbena u kojoj su Preložani od prve minute dominirali. U 27. minuti korner za goste izvodi na ovoj utakmici odličan Magdalenić oštro na prvu stativu te lopta ulazi u gol za 0:1. U nastavku gosti su još bolji, te u 63. minuti Krznar odlično proigrava Sabola koji izlazi sam pred vratara i poentira za 0:2. Nešto kasnije Krznar ponovo izlazi sam pred vratara i ponovno biva srušen od domaćeg igrača ali ponovo je sudac nijem. Isti igrač našao se u još jednoj prilici ali puca iznad gola da bi u posljednjim trenucima utakmice Jarić odlično proigrao Vuteka koji dobro puca ali domaći vratar krajnim naporom uspijeva spriječiti pogodak. Sve u svemu odlična igra Mladosti. U subotu ugošćuju u 15 sati imenjaka iz Cernika gdje očekuju nastavak uspješne rezultatske serije. (Zlatko Premuš)

Ostali rezultati 19. kola: Koprivnica - Olimpija 3:1, Slavija - Graničar 2:1, MV Croatia - Križevci 3:1, Croatia - Sloboda 2:1, Višnjevac - Đakovo 2:0, Bjelovar - Belišće 0:0, Mladost (C) - Lipik 1:1.
1. Lipik 19 12 3 4 52:23 39
2. Slavija 19 11 2 6 33:28 35
3. Graničar 19 10 4 5 36:28 34
4. Bjelovar 19 8 8 3 35:19 32
5. MV Croatia 19 10 2 7 45:27 32
6. Đakovo 19 9 4 6 27:25 31
7. Mladost/C 19 8 7 4 31:22 31
8. Croatia 19 8 6 5 34:23 30