Sport 02.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

III. HNL: Nedelišće slavilo u Ivancu

SLATINA 7
GRANIČAR 0
Slatina - igralište NK Slatina. Gledatelja. 150. Sudac: Vugrinec (Komarnica). Strijelci: 1:0 Crvenka (7), 2:0 Filipović(32), 3:0 Bračun(38), 4:0 Ciglar (57), 5:0 Filipović (72), 6:0 Ciglar (84), 7:0 Crvenka (88).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Nađ (71. Matotek), Beliga, Habuš, Kranjec (46. Horvat), Hertelendi, Čižmšija, Paveli, V. Kos, Zvošec (38. Fundak). Trener: Robert Čižmešija
Jedan od najtežih poraza Kotoripčana otkako se natječu. Nanio ga im je vrlo dobri sastav domaćina, pretendent na prvo mjesto. Domaći su dominirali tijekom cijelog susreta, Kotoripčani su imali svega jednu prigodu i to na početku susreta. U nedjelju u Kotoribu dolazi momčad “Croatie“ iz Grabrovnice, sastav koji ne treba podcjenjivati, ali ga treba i pobijediti žele prvi dio prvenstva Kotoripčani završiti među klubovima kojima neće u proljeće svaki susret biti kvalifikacijski. (M.G.)
IVANČICA 1
NEDELIŠĆE 2
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Molvarec. Strijelci: 1:0 Priher (23), 1:1 Balent (61), 1:2 Balent (69).
Nedelišće: Posavec, Bađari, Vibovec, Pintar, Jagec, Treska, Hrušoci (46. Boj. Stanković), Vizinger, Golubić (79. Perišić), Jarić, Balent (86. Bor. Stanković). Trener: Željko Orehovec
Nogometaši Nedelišća ostvarili su vrijednu i potpuno zasluženu pobjedu. Prvi dio protekao je u nadmoći domaćina koji je nakon ubačaja spretno i sretno poveo. U nastavku nakon nekoliko taktičkih promjena trenera Orehovca gosti su bolja ekipa i dominiraju terenom da bi u 61. minuti nakon prekršaja nad Bađarijem, Balent iz slobodnog udarca postigao prekrasan pogodak za poravnanje. Samo devet minuta kasnije nakon ubačaja Jageca na drugu vratnicu ponovno Balent najbolji igrač utakmice postiže pogodak vrijedan pobjede. (Z.P.)
ČAKOVEC 0
BJELOVAR 1
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 150. Sudac: Fabijanac (Virovitica). Strijelac: 0:1 Piragić (36).
Čakovec: Prekupec, V. Pintarić, N. Pintarić, M. Antonović, Novak, Pomper, D. Mesarić, Sečan, Balent, Jambrošić (77. M. Mesarić), Igrec (65. D. Antonović). Trener: Izet Terzić
Susret nakon kojeg su se opravdano veselili gosti. U prvih 45 minuta bili su opasniji i konkretniji, te u 36. minuti bolju igru potvrdili su pogotkom kojeg je glavom postigao Piragaić, iskoristio je pasivnost čak 3 obrambena igrača i vratara. Domaći su mogli izjednačiti u 42. minuti kada je Balent iz dobre pozicije pucao preko gola. U 2. dijelu rezultat se nije mijenjao, mogao se da su u 56. i 62. minuti dva put gosti iskoristili prilike, svaki je puta Prekupec dobro reagirao. U 90. minuti imao je priliku za izjednačenje Balent. (J.F.)
MLADOST (Ž) 6
POLET 0
Ždralovi - igralište Brdo. Gledatelja 100. Sudac: Špoljarić. Strijelci: Pavec 3, Bošnjak, Orač, Hudoletnjak.
Polet: Vibovec, Podgorski, Bašek, Posavec, Sitar, Pintarić, Toplek, Krištofić, Kanizsai, Horvatić, Bencsik
Kao što se i očekivalo oslabljeni Poletovci koji su otputovali s 11 igrača na teško gostovanje poraženi su visokim rezultatom od kvalitetne Mladosti. U prvom poluvremenu Poletovci su pružili odličan otpor domaćinu koji je na odmor otišao s prednošću od tek 1:0. U nastavku očito im je ponestalo snage što je rezultiralo sa još 5 pogodaka. (Z.P.)
MLADOST (P) 2
CROATIA 2
Prelog - stadion mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Petrović. Strijelci: 0:1 Lončarek (5), 1:1 Mat. Radiković (45), 1:2 Lončarek (55), 2:2 Mat. Radiković (60).
Mladost/P: Fabić, Sraka, Radiković, Halić, Magdalenić, Mar. Radiković, Bukal, Hladnik (88. Kraljić), Vugrinec, Mišić (70. Mihoci), Furundžija (79. Hižman). Trener: Zoran Kraljić
Uzbudljiva i neizvjesna utakmica s puno rezultatskog preokreta. Već u 5. minuti izgubljenu loptu domaćih na sredini igrališta koriste gosti te pogotkom Lončareka vode. U posljednjoj minuti prvog dijela dugačku loptu Bukala koristi Matija Radiković i glavom postiže pogodak za poravnanje. U nastavku utakmice ponovo pogreška domaćeg igrača da bi gosti u brzoj kontri i drugi put došli u vodstvo. Samo pet minuta kasnije u izigranoj akciji Sraka upošljava najboljeg igrača utakmice Matiju Radikovića koji po drugi put poentira za konačnih 2:2. (Z.P.)

Ostali rezultati 11. kola: Papuk - Podravac 1:0, Nedeljanec - Podravina 2:3, Križevci - Koprivnica 1:4, Mladost (P) - Croatia 2:2.
1. Koprivnica 11 9 2 0 28:7 29
2. Slatina 11 9 0 2 39:7 27
3. Bjelovar 11 8 1 2 28:5 25
4. Mladost/Ž 11 7 3 2 36:11 24
5. Čakovec 11 7 2 2 30:12 23
6. Nedeliš./-1 11 7 2 2 24:11 22
7. Podravina 11 6 1 4 32:22 19
8. Ivančica 11 5 1 5 22:18 16