Sport 28.08.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

III. HNL: Pobjede Međimurja i Nedelišća

VIROVITICA 2
MLADOST (P) 2
Virovitica - igralište SRC Vegeška. Gledatelja 300. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Balent (11), 1:1 Tadić (20), 2:1 Škaro (44), 2:2 Balent (68).
Mladost: Farkaš, Habuš, Vlah, Sraka, Halić (75. Radiković), Hrešć (58. Mišić), Balent, Furundžija (46. Hladnik), Magdalenić, Sabol, Vugrinec. Trener: Ivan Habuš
Preložani su u Virovitici osvojili bod. Gosti su bolje otvorili utakmicu. U 11. minuti Magdalenić je odlično proigrao Balenta koji odličnim i preciznim udarcem postiže pogodak za 0:1. Domaćin poravnava u 20. minuti nakon ubačaja preko Tadića. Minutu prije odlaska na odmor veliku pogrešku gostujuće ekipe koristi Škaro te preokreće na 2:1. U nastavku utakmice u 68. minuti Hladnik odlično proigrava Balenta koji prekrasnim udarcem poravnava na 2:2. (z.p.)

KRIŽEVCI 2
POLET 1
Križevci - gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Kečkiš. Strijelci: 1:0 Korenika (18), 1:1 Hren (76, 11m), 2:1 Lacković (84).
Polet: Đurkin, Turk (79. Vinković), Karlovčec, Sobočan, Hren, Horvat, Škvorc (46. Lisjak), Senčar, A. Goričanec, K. Goričanec, Brezovečki (58. Karlovčec). Trener: Krešimir Šenji
Iako su se potajno nadali povoljnom rezultatu u Križevcima nogometaši Poleta izgubili su utakmicu ponajviše zbog vlastitih pogrešaka. Domaćin je poveo u 18. minuti nakon velike pogreške vratara Đurkina koji je vračenu loptu nespretno odigrao do Korenika koji ovaj poklon pretvara u pogodak za 1:0. U nastavku Poletovci su preuzeli igru, bili opasniji (Hren pogađa vratnicu) te u 76. minuti iz kaznenog udarca nakon što je domaći igrač igrao u svom šesnaestercu rukom poravnali na 1:1. I kad se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika domaćin u jednom od rijetkih izleta pred gostujući gol nakon odbijanca postiže pogodak vrijedan pobjede. Da stvar bude još gora u 89. minuti M. Sobočan zarađuje drugi žuti odnosno isključenje. (z.p.)

MEĐIMURJE 3
CROATIA 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Pavlić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Dodlek (55), 2:0 Menzil (65, 11 m), 2:1 Begović (68), 3:1 Skoliber (84).
Međimurje: Šafarić, Mesarić (90. Mihalic), Kuzmić, Menzil, Barat (81. Vabec ), Skoliber, Pintarić, Halilović, Vuković (86. Novko), Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
Vrlo dobra, zanimljiva i dinamična utakmica, igralo se (po velikoj vrućini) otvoreno i beskompromisno, uglavnom fer i korektno svih 90 minuta. Nakon prvog dijela bez pogodaka, u 55. minuti domaći konačno vode. Skoliber je fauliran na 20 metara od gostujućeg gola, Dodlek iz slobodnog udarca precizan. Vodstvo su domaći povisili iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, Skoliber je nepropisno zaustavljen u gostujućem kaznenom prostoru, a Menzil je bio precizan s 11 metara. Tri minute iza toga Begović je iskoristio nesmotrenost domaće obrane i smanjio rezultat, a do kraja susreta redale su se prilike domaćih. Skoliber je ipak u 84. minuti iz jedne gužve pred gostujućim golom bio priseban, postigao 3. pogodak i riješio pitanje zasluženog pobjednika. (j.f.)

SLATINA 3
ČAKOVEC 1
Slatina - igralište Slatine. Gledatelja: 100. Sudac: Molvarc (Đurđevac). Strijelci: 1:0 Cigler (17), 1:1 Hanc (42), 2:1 Cigler (52), 3:1 Kirivat (90).
Čakovec: Krklec, Novak (80. Radiković), Gelo, Cvetković, Planinc, Hanc, Balent, Kapeš, Suvajac, L. Pintarić, P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Mogli su Čakovčani u svom prvom prvenstvenom nastupu bolje proći, da nisu razlog je što im je posebno u 2. dijelu susreta igranog po velikoj vrućini ponestalo snage i koncentracije. Vidi se da se prekasno počelo s pripremama, ali također da ovaj sastav s još nekim pojačanjima može i mora više. Možda već u nedjelju u Čakovcu (16.30 sati, SRC Mladost) s Ivančicom. U Slatini su prvih 45 minuta odigrali solidno, stigli u finišu prvog poluvremena rano vodstvo domaćina, imali još neke prilike za bolji rezultat. U 2. poluvremenu domaći su iskoristili pad koncentracije i nedostatak snage Čakovčana i s 2 pogotka riješili pitanje pobjednika. Čakovčani imaju primjedbe na suđenje, posebno pomoćnih sudaca, 3. gol primili su iz zaleđa. (j.f.)

IVANČICA 5
GRANIČAR 2
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Igor Koprić (Križevci). Strijelci: 1:0 Ribić (10), 2:0 Puclin (27), 3:0 Božak(29), 4:0 Murić (35), 5:0 Božak (41), 5:1 E. Matotek (68), 5:2 E. Matotek (71).
Graničar: Jambres, Zvošec (46. Fundak), Gorupić (66. Latin), Beliga, D. Matotek, Kosec, Lončar, Kos, Nađ, Klekar, Mikulan (46. E. Matotek). Trener: Zoran Kastl
Težak poraz Kotoripčana za koje ne pamtimo da su samo u prvom poluvremenu primili „petardu“. U globalu bi se moglo reći da su domaći, koji su bili bolji u prvom dijelu, svaku prigodu pretvorili u pogodak. Treba dodati i da su gosti mogli povesti kod 0:0 kada Vilim Kos nije iskoristio zicera. U drugom dijelu domaći se nisu pretjerano trudili, zadovoljni s 5 pogodaka prepustili su igru gostima koji su stvorili nekoliko prigoda koje je samo mladi Emanuel Matotek znao pospremiti u mrežu vratara Žuličeka. (m.g.)

NEDELIŠĆE 2
PODRAVINA 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac: Karlica. Strijelci: 1:0 Jagec (37), 2:0 Piškor (61).
Nedelišće: Posavec, N. Pintarić, Đukes, Sečan, F. Pintarić, Jagec (79. Topolnjak), Marčec (58. Perko), Mihalic, Vizinger (53. Bujanić), Jarić, Piškor. Trener: Nenad Marčec
Utakmica iako je odigrana po izuzetno teškim uvjetima, po nesnošljivoj vrućini i sparini, donijela je kvalitetnu, zanimljivu, neizvjesnu utakmicu u kojoj je domaćin ostvario zasluženu pobjedu. U 37. minuti na oko 35 metara srušen je domaći igrač Nino Pintarić. Udarac izvodi Jagec kako on to zna, vratar Tropšek ne reagira baš najbolje te lopta ulazi u gol. Veliko slavlje domaćih igrača i navijača. U nastavku utakmice gosti kreću nešto življe. Igrala se 61. minuta kada Jagec proigrava Pintarića, ovaj do Mihalica koji proigrava Piškora koji izlazi sam pred vratara te niskim i preciznim udarcem postiže pogodak za 2:0. U 70. minuti gostima je poništen pogodak Bubliča što je izazvalo veliko negodovanje igrača i navijača. (z.p.)
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 2. kola: Podravac - Koprivnica 1:4, Bjelovar - Mladost (Ž) 0:0.
1. Koprivnica 2 2 0 0 7:3 6
2. Virovitica 2 1 1 0 5:2 4
3. Međimurje 2 1 1 0 3:1 4
4. Croatia 2 1 0 1 6:3 3
5. Podravina 2 1 0 1 3:2 3
6. Slatina 2 1 0 1 3:2 3
7. Ivančica 2 1 0 1 5:5 3
8. Graničar 2 1 0 1 3:5 3