Sport 03.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

III. HNL: Prva pobjeda Poleta

ČAKOVEC 2
VIROTIVICA 3
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 50. Sudac: Župan (Bjelovar). Strijelci: 0:1 I. Devčić (2), 0:2 Tadić 14), 0:3 Perković (34), 1:3 P. Pintarić (51), 2:3 Hanc (75, 11 m).
Čakovec: Krklec, Gelo, Cvetković, Fajt, Planinc (71. Kapeš),Hanc, Balent, Suvajac, Drožđek, L. Pintarić (46. Novak), P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Utakmica s dva različita poluvremena. Prvo u znaku gostiju koji su osim tri, mogli postići bar još 3-4 pogotka. Prvi su postigli već u 2. minuti, drugi u 14. a treći u 34., svaki put pored pasivne i neodlučne, spore domaće obrane. Za još uvjerljivije vodstvo odličnim intervencijama spašavao je vrlo dobri vratar Krklec. Imali su i domaći prilike, Drožđek u 8. i Suvajac u 23. minuti. U 2. dijelu domaći su zaigrali bolje, imali više inicijative, u 51. minuti mladi Pono Pintarić je solo prodorom izigrao gostujuću obranu i smanjio ishod. U 74. minuti Hanc je nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, sam je izveo i realizirao opravdano suđeni kazneni udarac i utakmicu ponovo „učinio“ neizvjesnom. Mogao je Balent u 82. i posebno 86. minuti izjednačiti, na suprotnoj strani ponovo se istakao Krklec kada je dva put spriječio Jakšića. (J.F.)
MLADOST (Ž) 2
GRANIČAR 0
Ždralovi - igralište Brdo. Gledatelja:150. Sudac: Nikola Kečkiš (Virovitica). Strijelci: 1:0 Bošnjak (20), 2:0 Pavec (42).
Graničar: Jambres, Latin (82. Ujlaki), Gorupić (51. Hertelendi), Beliga, D. Matotek, Kosec, Lončar, Kos (25. E. Matotek), Kukec, Horvat, Mikulan. Trener: Zoran Kastel
Gosti iz Kotoribe utakmicu su izgubili u rovovskoj utakmici čijem je rezultatu presudio domaći teren i blaga sudačka naklonost. Borili su se žestoko, pokušavali su svemu tome odolijevati, a zgoditke su primili nakon ubačaja domaći s bočnih pozicija pri čemu nisu pravodobno i pravovaljano reagirali. Raduje u tome što želja za postizanjem što povoljnijeg rezultata, no jednostavno nije išlo. Domaći su u prvom dijelu riješili utakmicu, a potom su znalački branili rezultat Kotoripčani su bili hendikepirani neigranjem pouzdanih obrambenih igrača Nađa i Flegara. Te ranim izlaskom iz igre kapetana i prvog strijelca Vilima Kosa. (M.G.)
POLET 4
NEDELIŠĆE 1
Sv. Martin na Muri - igralište Poleta. Gledatelja 500. Sudac: Križaić. Strijelci: 1:0 Goričanec (14), 2:0 Karlovčec (31), 3:0 A. Begović (50), 3:1 N. Pintarić (83), 4:1 Novak (87).
Polet: Đurkin, Karlovčec, Vinković, A. Begović, Hren, M. Begović, Škvorc (79. Novak), Senčar, Goričanec (85. Brezovački), Šoštarić, Lisjak (63. Radiković). Trener: Krešimir Šenji
Nedelišće: Košir, Pintarić, Đukes, Sečan (46. Mihalic), Pintarić, Topolnjak (46. Međumurac), Marčec, Vizinger, Perko (54. Jarić), Bujanić, Piškor. Trener: Nenad Marčec
Međimurski derbi donio je kvalitetnu nogometnu predstavu u kojoj je izuzetno motiviran i raspoložen domaćin ostvario prvu prvenstvenu pobjedu protiv Nedelišća koje se očito istrošilo protiv Rijeke. U 14. minuti nakon odlične akcije Šoštarić proigrava Goričanca koji izbjegava zaleđe i postiže pogodak za 1:0. U 31. minuti Karlovčec u svom drugom pokušaju dovodi domaćina u vodstvo od 2:0. Odmah na početku nastavka već u 50. minuti A. Begović glavom povećava na 3:0. Gosti u 83. minuti nakon slobodnog udarca kojeg izvodi Mihalic Nino Pintarić glavom smanjuje na 3:1. Tri minute prije kraja domaćin nakon velike pogreške gostujućeg vratara preko Novaka postiže pogodak za konačnih 4:1. (Z.P.)
MLADOST (P) 1
SLATINA 2
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 100. Sudac: Hruškar. Strijelci: 1:0 Sabol (2), 1:1 Dorić (38), 1:2 Dorić (59).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Sraka, Halić, Balent, Furundžija, Magdalenić, Hladnik (57. Hrešć), Sabol, Vugrinec, Rodrigue (46. Mišić). Trener: Ivan Habuš
Domaćin je pred utakmicu sa Slatinom priželjkivao pobjedu ali je na kraju pognutih glava napustio teren. Već u 2. minuti nakon što je Balent proigrao Sabola koji izlazi sam pred vratara i niskim i preciznim udarcem domaćin je poveo 1:0. I dalje inicijativa Mladosti s nekoliko neiskorištenih prilika da bi gosti u 38. minuti nakon gužve u šesnaestercu preko Dorića poravnali na 1:1. U nastavku domaćin ima preko Vugrinca priliku za pogodak koju ne iskorištava da bi gosti u 59. minuti nakon brze kontre i ubačaja preko ponovno Dorića preokrenuli rezultat na 1:2. U 75. minuti Balent iz slobodnog udarca pogađa vratnicu. Domaćin je u posljednjim minutama protestirao tražeći od glavnog suca kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom gostujućeg igrača ali bezuspješno. (Z.P.)
KRIŽEVCI 2
MEĐIMURJE 3
Križevci - stadion Križevaca. Sudac: Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 0:1Skoliber (9), 0:2 Vuković (57), 1:2 Korenika (67), 2:2 Mladen (85), 2:3 Vabec (88).
Međimurje: Šafarić, Mesarić (57. Barat), Kuzmić, Menzil, Golik, Skoliber (89. Mihalic), Pintarić, Halilović, Vuković (64. Vabec), Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
S ove utakmice koju treba brzo zaboraviti pamtit će se samo kada se sve zbroji ipak zaslužena pobjeda Čakovčana koja ih i dalje zadržava na vodećoj poziciji. Igralo se na vrlo lošem terenu, po riječima trenera Biškupa svi su Čakovčani odigrali ispod očekivanja i mogućnosti, svi zaslužuju kritike. Rano su poveli 2:0, imali još niz nerealiziranih prilika do kraja utakmice, spominjemo one Barata, Halilovića, Menzila... Domaći su to koristili i umalo iskoristili. Smanjili su ishod nakon prekida u igri (opet?), a poravnali rezultat euro golom Mladena. Kada se očekivalo da će susret završiti bez pobjednika, Vabec je bio realizator pobjedonosnog pogotka za veselje u redovima Čakovčana. Ponovo je u finišu utakmice bilo i sportske sreće, ponovio se Sveti Martin na Muri i Prelog. (J.F.)

Ostali rezultati 7. kola: Croatia - Podravina 1:1, Koprivnica - Ivančica 3:1, Podravac - Bjelovar 0:3.
1. Međimurje 7 6 1 0 16:5 19
2. Koprivnica 7 5 0 2 18:12 15
3. Podravina 7 4 2 1 18:6 14
4. Virovitica 7 4 1 2 22:12 13
5. Mladost/Ž 7 3 4 0 11:5 13
6. Slatina 7 4 1 2 11:7 13
7. Bjelovar 7 3 1 3 9:6 10
8. Croatia 7 3 1 3 17:9 10