Sport 08.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

III. HNL: Prvi poraz Međimurja

VIROVITICA 1
MEĐIMURJE 0
Virovitica - igralište Virovitice. Gledatelja: 300. Sudac: Pavlić (Varaždin). Strijelac: 1:0 Tadić (88, 11 m).
Međimurje: Šafarić, Mesarić, Kuzmić, Menzil, Golik, Skoliber (20. Barat), Pintarić, Vuković, Nynkeu, Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
Prvi prvenstveni poraz ‘Međimurja’, koji to nije morao ni smio biti, a nije im pomogla ni sportska sreća kao u nekim prijašnjim susretima. Imali su igrači trenera Biškupa inicijativu svih 90 minuta, uz niz neiskorištenih prilika, spominjemo one najizglednije: Kuzmić po dvije u svakom poluvremenu, Mesarić dvije, Skoliber koji je zbog ozljede u 20. minuti zamijenjen jednu. Domaći su se svo vrijeme uglavnom branili, prvi ozbiljniji napad, onaj u 88. minuti iskoristili su, postigli pogodak i neočekivano se veselili pobjedi. (J.F.)
IVANČICA 6
MLADOST (P) 1
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Stanić. Strijelci: 1:0 Božak (24), 2:0 Priher (31), 3:0 Murić (44), 4:0 Murić (55), 5:0 Božak (71), 6:0 Murić (73), 6:1 Kwedi (84).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Straka, Halić, Hrešć, Furundžija, Magdalenić, Sabol, Vugrinec, Kwedi, Mišić (58. Vuk). Trener: Ivan Habuš
Nogometaši Mladosti iz Preloga teško su stradali u Ivancu. Oslabljeni ponovo su se dobro držali do prvog pogotka odnosno do 24. minute. Još i k tome imali su odličnu priliku preko Hrešća koji s nekoliko metara glavom nije uspio postići pogodak. Nakon prvog pogotka domaćina koji je plod velike pogreške obrane gostiju do odlaska na odmor Ivančica je još dva put postigla pogotke. U nastavku još tri pogotka u mreži Farkaša da bi Kwedi uspio pogotkom tek ublažiti poraz. (Z.P.)
NEDELIŠĆE 3
KOPRIVNICA 2
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 250. Sudac: Petrović. Strijelci: 0:1 Herent (23), 1:1 Mihalic (55), 2:1 Piškor (61), 2:2 Drvarić (73), 3:2 Jarić (89).
Nedelišće: Posavec, N. Pintarić, Đukes, F. Pintarić, Jagec (75. Topolnjak), Mihalic, Novak (46. Perko), Vizinger (46. Bujanić), Jarić, Međumurac, Piškor. Trener: Nenad Marčec
Teško ali potpuno zasluženo nogometaši Nedelišća ostvarili su pobjedu protiv Koprivnice. Gosti u 23. minuti dolaze u vodstvo. U nastavku domaćin je potpuno preuzeo igru, dominirao terenom da bi u 57. minuti poravnao. Po desnoj strani probio je Perko, proigrao Mihalica koji volejem sa 16 metara postiže pogodak. Minutu kasnije Međumurac upučuje jak udarac, vratar gostiju Marković kratko odbija loptu do Piškora koji je sa neposredne blizine posprema u gol te preokreće na 2:1. Gosti su u 73. minuti poravnali na 2:2. Šok za domaćina koji i dalje napada da bi minutu prije kraja utakmice ponovno Međumurec primio loptu na lijevoj strani uputio centaršut da bi Jarić u gužvi nakon pogreške vratara gostiju glavom postigao pogodak vrijedan pobjede te donio veliko slavlje domaćih igrača i navijača. (Z.P.)
PODRAVINA 2
POLET 3
Ludbreg - gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Kečkiš. Strijelci: 0:1 Lisjak (49), 1:1 Milas (56), 1:2 A. Goričanec (75), 1:3 K. Goričanec (77), 2:3 Stubić (78).
Polet: Đurkin, Mihael Karlovčec, Mihajel Karlovčec (42. Sobočan), A. Begović, Hren, M. Begović, Škvorc, Vinko (62. A. Goričanec), K. Goričanec, Šoštarić, Brezovački (46. Lisjak). Trener: Krešimir Šenji
Iznenađenje kola priredili su nogometaši Poleta u Ludbregu. Nakon prvog dijela u kojem su mreže ostale netaknute u 49. minuti odlična akcija gostiju u kojoj K. Goričanec proigrava Lisjaka koji je prije nekoliko minuta ušao u igru i koji postiže pogodak za 0:1. U 56. minuti domaćin uspijeva poravnati na 1:1. Petnaest minuta prije kraja utakmice nakon ubačaja Šoštarića, A. Goričanec donosi Poletu prednost od 1:2. Samo dvije minute kasnije K. Goričanec poentira za 1:3. Minutu kasnije Stubić smanjuje rezultat na 2:3 s kojim je završila utakmica. Veliko slavlje nakon zadnjeg sučevog zvižduka gostujućih igrača i navijača zbog vrijedne druge uzastopne pobjede. (Z.P.)
GRANIČAR 1
CROATIA 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Stojčević. Strijelac: 1:0 Kosec (54).
Graničar: Jambres, Latin (62. Matotek), Gorupić, Beliga, Kosec, Lončar (90. Tilošanec), Nađ, Kukec, Klekar, Horvat, Hertelendi (87. Mikulan). Trener: Zoran Kastel
U prvom dijelu gledali smo obostrano otvorenu igru u kojoj su dominirali gosti koji su igrali dosta oštro. U drugom dijelu domaći su bili konkretniji pa je tako u 54. minuti prodorom po lijevoj strani Nađ oštro pucao, Zdelar je udarac skrenuo u vratnicu od koje je odbijenu loptu Kosec sproveo u mrežu. U 72. minuti šansu utakmice imao je Emanuel Matotek koji je nakon prodora Hertelendija ostao sam pred gostujućim vratima koja je cijela promašio. Pobjeda domaćih potpuno je zaslužena. (M.G.)
ČAKOVEC 1
MLADOST (Ž) 6
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 50. Sudac: Jalžabetić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Pavec (7), 0:2 Bošnjak (20), 0:3 Pavec (50), 0:4 Nađ (64), 0:5 Pavec (77), 0:6 Pavec (85), 1:6 Balent (87).
Čakovec: Krklec, Novak (58. Planinc), Gelo, Cvetković, Fajt, Hanc (67. L. Pintarić), Balent, Kapeš (55. Moreira), Suvajac, Drožđek, P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Čakovčani nastavljaju s negativnom serijom i slabim igrama, gosti su lako, lakše od očekivanja došli do uvjerljive pobjede. Koja je da su realizirali sve prilike, sve uz „pomoć“ slabe, spore i neorganizirane domaće obrane mogla biti još uvjerljivija. Da nije treba zahvaliti vrlo dobrom i sigurnom domaćem vrataru Krklecu koji je obranio niz teških lopti i zicera. Primjerice, u 24. minuti je obranio tri uzastopna zicera gostujućim napadačima, spašavao je u i 45. minuti, kada i domaći nisu preko Balenta iskoristili priliku smanjiti rezultat. U drugom poluvremenu igrali su samo gosti , osim što su postigli 4 pogodaka, mogli su još toliko, ponovo je nekoliko puta spašavao Krklec. (J. Freiler)

Ostali rezultati 8. kola: Bjelovar - Križevci 4:0, Slatina - Podravac 1:0.
1. Međimurje 8 6 1 1 16:6 19
2. Virovitica 8 5 1 2 23:12 16
3. Mladost/Ž 8 4 4 0 17:6 16
4. Slatina 8 5 1 2 12:7 16
5. Koprivnica 8 5 0 3 20:15 15
6. Podravina 8 4 2 2 20:9 14
7. Bjelovar 8 4 1 3 13:6 13