Sport 07.09.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

III. HNL-SJEVER: Nedelišće i Čakovec slavili

PODRAVINA 5
GRANIČAR 1
Ludbreg - stadion NK „Podravina“. Gledatelja: 700. Sudac: Tomić (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Ribić (4), 1:1 Hertelendi (44). 2:1 Ribić (45), 3:1 Kosir (63), 4:1 M. Vađunec (68), 5:1 Vuković (88).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Beliga, Zvošec (64. Fundak), Gorupić, F. Kos, Čižmešija, V. Kos, Nađ, Hertelendi, Mikulan (46. Paveli, 51. Matotek)
U fer i korektnoj igri pobijedila je kvalitetnija momčad „Podravine“ u igri gdje su im gostujući igrači ravnopravno parirali cijelo prvo poluvrijeme . Tada su nesmotrenošću svoje obrane primili dva pogotka i to na samom početku i kraju. U tom dijelu i gosti su, pored izjednačujuećeg pogotka Hertelendija, imali dvije izrazite prigode. Drugi dio pripao je domaćoj momčadi jer su gostujući igrači pali u snazi i teško su mogli parirati domaćinu. (m.g.)

BJELOVAR 7
POLET 0
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Gomerčić. Strijelci: 1:0 Golubić (7), 2:0 Bublić (23), 3:0 Pintar (51), 4:0 Golubić (55), 5:0 Pavleković (84), 6:0 Golubić (84), 7:0 Pušić (88).
Polet: Vibovec, Toplek, Bašek, Lesjak, Pokupec, Kovač, Posavec (75. Mihalković), Juričan, Baksa (46. Pintarić), Horvatić, Podgorski (63. Sitar). Trener: Franjo Mihalković
Rezultat je najbolji pokazatelj zbivanja utakmice u Bjelovaru. Vjerojatno ovako teško ne bi Pribislavčani stradali da nisu od 54. minute igrali s igračem manje jer im je zbog druge javne opomene isključen Horvatić. (z.p.)

NEDELIŠĆE 5
CROATIA 3
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Paradinović (10), 0:2 Blaga (40), 1:2 Treska (48), 2:2 Treska (50), 2:3 Lončarek (55), 3:3 Jagec (63, 11m), 4:3 Jagec (69,11m), 5:3 Golubić (80).
Nedelišće: Posavec, Boj. Stanković, Đukes, Vibovec, Pintarić, Jagec, Treska, Železnjak (46. Perko), Vizinger (46. Perišić), Golubić, Jarić (30. Balent). Trener: Željko Orehovec
Nogometaši Nedelišća u utakmici punoj preokreta ostvarili su protiv Croatie zasluženu pobjedu. Zbivanja na samoj utakmici slikovito nam je opisao trener domaćina Željko Orehovec:
- Prvo poluvrijeme odigrali smo očajno, nepovezano, bez volje i ideje što su gosti iskoristili te zasluženo prvi dio utakmice riješili u svoju korist. Nakon ulaska Perišića i Zanjka te taktičkih preinaka u nastavku na terenu bila je to sasvim drugačija momčad. Igrali smo brzo te smo stvarali šansu za šansom te pogocima Treske do 50. minute se potpuno vratili u utakmicu. U jeku našeg najvećeg pritiska gosti ponovo vode. Ipak, uspjeli smo se vratiti i iz tog šoka ne samo da smo ga anulirali već smo ostvarili sigurnu pobjedu koja je mogla prema našim propuštenim prilikama biti još uvjerljivija.
Spomenuti treba i gestu navijača “Skitnica” koji su u ponedjeljak došli na trening prve ekipe te su se pred igračima izvinuli za incident kojeg su napravili u Prelogu te obećali da im se to više nekad neće ponoviti. (z.p.)

SLATINA 4
MLADOST (P) 0
Slatina - igralište NK Slatina. Gledatelja 200. Sudac: Župan. Strijelci: 1:0 Ciglar (4), 2:0 Crvenka (44), 3:0 Ciglar (57), 4:0 Ciglar (68).
Mladost/P: Fabić, Halić, Farkaš, Sraka, Radiković, Magdalenić (66. Mihoci ), Radiković, Bukal (46. Hrešč ), Horvat (58. Furundžija ), Vugrinec, Mišić. Trener: Zoran Kraljić
Dva pogotka u prvom te dva u nastavku rezime je utakmice u Slatini u kojoj su Preložani izgubili od Slatine. Koban za Mladost bio je Ciglar - trostruki strijelac. Ipak, najviše zabrinjava što se tiče Mladosti što kroz odigranih 270 minuta utakmice nisu postigli pogodak. (z.p.)

ČAKOVEC 6
KRIŽEVCI 3
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Ramić (Orahovica). Strijelci: 1:0 D. Mesarić (4), 2:0 V. Pintarić (10), 3:0 Pomper (45), 4:0 Pomper (50), 4:1 Rumenjak (59), 5:1 L. Bobičanec (63), 5:2 Čedić (65), 6:2 Mihalic (82), 6:3 Čedić (88).
Šteta da Čakovčani nisu cijeli susret odigrali u istom tempu, pobjeda bi bila sigurno uvjerljivija. Igrali su dobro samo u prvom poluvremenu, rano, već u 10. minuti stekli su uvjerljivo vodstvo. Treći, vro defektan pogodak postigao je u 45. minuti Pomper, koji je efektno poentirao i u 50. minuti za uvjerljivih 4:0. Gosti su iskoristili indolentnost i pasivnost domaće obrane i postigli također pogotke i time izbjegli uvjerljiviji poraz. A V. Pintariću pak poruka da razmisli o nepotrebnom i ničim izazvanom nesportskom ponašanju prema gledateljima i rukovoditelju osiguranja. (j.f.)

Ostali rezultati 3. kola: Podravac - Koprivnica 0:1, Ivančica - Mladost (Ž) 0.2, Papuk - Nedeljanec 3:3.
1. Slatina 3 3 0 0 11:1 9
2. Koprivnica 3 3 0 0 8:1 9
3. Čakovec 3 2 1 0 9:3 7
4. Nedelišće 3 2 1 0 9:5 7
5. Bjelovar 3 2 0 1 13:2 6
6. Podravina 3 2 0 1 10:4 6
7. Ivančica 3 2 0 1 5:3 6
8. Podravac 3 1 1 1 7:5 4