Sport 06.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

III. HNL: Slavili Nedelišće i Čakovec

BJELOVAR 2
GRANIČAR 0
Bjelovar - Gradski stadion. Gledatelja 120. Sudac: Jalžabetić (Koprivnica). Strijelci: 1:0 Pavleković (7), 2:0 Pavleković (86).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Beliga, Mikulan (76. Gorupić), Hertelendi (90. Latin), Čižmešija, F. Kos, V. Kos, Zvošec, Horvat, Ujlaki (70. Paveli)
“Graničar” i dalje nema službenog trenera pa klub već treću utakmicu vodi službeni predstavnik kluba Robert Čižmešija koji nastoji posložiti momčad u kojoj je napredak evidentan. Unatoč porazu gosti su igrali dobro. Uzdrmalo ih je brzo vodstvo domaćih na početku susreta. U drugom dijelu sasvim ravnopravna igra u kojoj je Boris Čižmešija u jednom trenutku išao jedan prema jedan prema vrataru domaćih Srbljenoviću, ali nažalost nije uspio pogoditi. Sudac je domaćima dodijelio 2 javne opomene, a gostima duplo više, sve zbog preoštrih startova. (m.g.)

NEDELIŠĆE 3
PODRAVAC 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Petrović. Strijelci: 1:0 Golubić (4), 2:0 Balent (40, 11m), 3:0 Golubić (65).
Nedelišće: Posavec, Golubić (67. Topolnjak), Hrušoci (Železnjak), Stanković, Vibovec, Pintarić, Treska, Bađari, Vizinger (46. Perišić), Perko, Balent. Trener: Željko Orehovec
Iako su nastupili bez četiri igrača (Stanković, Jarić, Đukes, Jagec), nogometaši Nedelišća odličnom igrom ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu nad Podravcem koja je mogla biti uvjerljivija. Već u 4. minuti Hrušoci je probio lijevu stranu, odlično proigrao Golubića koji postiže pogodak za 1:0. Domaćin je i dalje bolji, ima nekoliko prilika za povećanje vodstva koje ne koristi da bi u 40. minuti u gostujućem šesnaestercu bio srušen Pintarić te sudac svira najstrožu kaznu koju u pogodak te za vodstvo od 2:0 pretvara Balent. U nastavku domaćin je zaigrao još bolje, nakon nekoliko odličnih prilika u 65. minuti po desnoj strani probio se Perko, proigrava Golubića koji je ponovo precizan za konačnih 3:0. Poslije utakmice Nedelišćani su pobjedu, koju su poklonili vrataru Posavcu koji je postao ponosni mladi otac, proslavili u “Rajteru” u Gornjem Hrašćanu. Sljedeće kolo Nedelišće očekuje teško gostovanje u Bjelovaru ali trener Orehovec moći će računati na Stankovića i Jarića koji su odradili kaznu jedne utakmice zbog žutih kartona. (z.p.)

ČAKOVEC 6
POLET 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Belović (Čakovec). Strijelci: 1:0 L. Bobičanec (5), 2:0 D. Mesarić (12), 3:0 M. Mesarić (30), 4:0 M. Mesarić (32), 5:0 D. Mesarić (59), 5:1 Kanizsai (81), 6:1 Novak (90, 11 m).
Čakovec: Prekupec (46. Banfić), N. Pintarić (46. D. Antonović), M. Antonović, Novak, Pomper, D. Mesarić, Sečan, D. Bobičanec, Jakšić, M. Mesarić (60. Igrec), L. Bobičanec. Trener: Izet Terzić
Polet: Vibovec, Mihalković, Kovač (61. Pokupec ), Lesjak, Posavec, Okreša, Toplek (72. Krištofić), Horvatić, Baksa, Kanizsai, Juričan (46. Bašek). Trener: Boris Đorđević
Lokalni derbi u znaku Čakovčana kojima je za uvjerljivu pobjedu trebalo dobro igrati samo u 1. poluvremenu. Kada su osim 4 postignuta gola (2. iz zaleđa) imali još 3-4 vrlo izgledne prilike. U 2. poluvremenu slabije unatoč i dalje inicijativi i 2 pogotka. U tom su dijelu susreta i gosti igrali bolje imali, dvije neiskorištene prilike (Baksa i posebno Kanizsai), a postigli su i ‘počasni’ pogodak. (j.f.)

NEDELJANEC 2
MLADOST (P) 0
Nedeljanec - igralište Nedeljanec. Gledatelja 150. Sudac: Gadžo. Strijelci: 1:0 Kovačić (70), 2:0 Simon (77).
Mladost/P: F. Farkaš, D. Farkaš, Sraka, Mat. Radiković, Magdalenić, Mar. Radiković, Bukal (83. Mihoci), Vugrinec, Hrešć (46. Horvat), Furundžija, Mišić (80. Halić). Trener: Zoran Kraljić
Nogometaši Mladosti imali su veliku priliku da se iz Nedeljanca vrate s povoljnim ishodom ali na žalost propuštene prilike te jeftino primljeni pogoci gurnuli su ih u poraz. Prvi dio protekao je u laganoj terenskoj inicijativi gostiju koji su imali preko Hrešća dvije izgledne prilike koje ne realiziraju. U nastavku domaćin je bolja ekipa te u 70. minuti iz slobodnog udarca preko Kovačića poveli da bi sedam minuta kasnije lob udarcem Simona potvrdili pobjedu. (z.p.)

Ostali rezultati 7. kola: Slatina - Podravina 8:1, Ivančica - Koprivnica 2:4, Papuk - Croatia 0:3, Križevci - Mladost (Ž) 1:2.
1. Slatina 7 6 0 1 27:4 18
2. Čakovec 7 5 2 0 25:6 17
3. Koprivnica 7 5 2 0 15:5 17
4. Bjelovar 7 5 1 1 20:3 16
5. Mladost/Ž 7 4 2 1 15:8 14
6. Nedelišće 7 4 2 1 16:10 14
7. Ivančica 7 4 0 3 16:10 12
8. Podravina 7 4 0 3 19:17 12