Sport 15.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

III. HNL: Treća pobjeda Poleta

CROATIA 3
ČAKOVEC 1
Grabrovnica - igralište Croatie. Sudac: Molvarec (Đurđevac). Strijelci: 1:0 Bosilakovski (9), 1:1 Hanc (58), 2:1 Starčević (63), 3:1 Bosilkovski (79).
Čakovec: Krklec, Novak, Cvetković, Fajt, Hanc, Balent, Kapeš (74. Planinc), Suvajac, Drožđek, Moreira, P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Iako su igrali mnogo bolje nego je to bilo u nekoliko prethodnih susreta Čakovčani su poraženi. Primili su pogodak u ranoj fazi utakmice, zaigrali nakon toga bolje, Hanc je u 58. minuti izjednačio. Nakon čega su imali priliku poravnati ishod poslije dobro izvedenog slobodnog udarca, a kod još uvijek neriješenog ishoda pogriješio je i sudac kada nije sankcionirao crvenim kartonom prekršaj domaćeg igrača nad Moreirom kada je ovaj išao sam prema domaćem vrataru. Iza toga ponestalo im je koncentracije, ali i snage što su domaći iskoristili, postigli dva pogotka i riješili pitanje pobjednika.
Slijedi u subotu lokalni derbi u Čakovcu (SRC Mladost 15,30 sati) s Poletom Sveti Martin na Muri. Prema riječima trenera Dovečera moguć je aktivan rezultat, treba međutim dobro i koncentrirano igrati svih 90 minuta. (j.f.)
POLET 3
GRANIČAR 2
Sv. Martin na Muri - igralište Poleta. Gledatelja 300. Sudac: Krasnić. Strijelci: 0:1 Matotek (19), 0:2 Kosec (26), 1:2 Karlovčec (36), 2:2 Šoštarić (53), 3:2 Rodrigues (78).
Polet: Đurkin, Mihael Karlovčec, Karlovčec, Sobočan, Hren, Begović, Škvorc, Vinko (46. A. Goričanec), Goričanec, Šoštarić (69. Rodrigues), Brezovački (46. Radiković). Trener: Vinko Šenji
Graničar: Jambres, Gorupić, Beliga, Matotek, Kosec, Lončar (80. Matotek), Fundak (87. Tilošanec), Nađ, Kukec, Klekar, Hertelendi (85. Ujlaki). Trener: Zoran Kastel
Međimurski derbi donio je odličnu nogometnu predstavu s puno uzbuđenja, preokreta i rezultatske neizvjesnosti u kojoj je na kraju zasluženo slavio domaćin. Gosti su poveli u 19. minuti nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Klekar preko živog zida da bi domaći vratar Đurkin krajnim naporom loptu skrenuo u stativu od koje se ona odbija kratko do Matoteka kojem nije bilo teško pospremiti je u gol. U 26. minuti gostujući igrač Kosec ukrao je jednu loptu domaćim igračima te izbio sam pred domaćeg vratara te povisio rezultat na 0:2 u korist gostiju. Igrala se je 36. minuta kada je Šoštarić s lijeve strane izveo udarac iz kuta precizno na Mihajela Karlovčeca koji glavom smanjuje rezultat na 1:2.
Ovaj pogodak dodatno je motivirao domaćina koji je krenuo još odlučnije prema golu gostiju da bi u 39. minuti nakon starta na K. Goričancu sudac dosudio kazneni udarac kojeg u pogodak ne uspijeva pretvoriti Hren jer mu udarac odlično brani gostujući vratar Jambres. U 53. minuti Mihajel Karlovčec uzvraća asistenciju Šoštariću koji pogotkom glavom poravnava rezultat na 2:2. U 69. minuti dolazi do ozljede najboljeg igrača utakmice Šoštarića te ga zamjenjuje Rodrigues novi igrač u redovima Poleta koji donosi dodatnu kvalitetu da bi u 78. minuti nakon asistencije A. Goričanca izbio sam pred vratara gostiju i postiže pogodak na kraju vrijedan pobjede. (z.p.)
MLADOST (P) 1
NEDELIŠĆE 3
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 300. Sudac Pajtak. Strijelci: 0:1 Jarić (17), 0:2 Piškor (26), 1:2 Sabol (51), 1:3 Topolnjak (62).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Sraka, Halić (70. Biber), Hrešć, Balent, Furundžija, Magdalenić, Sabol, Kwedi, Mišić. Trener: Krunoslav Bauer
Nedelišće: Košir, N. Pintarić, Sečan, F. Pintarić, Jagec, Mihalic, Novak, Međumurec (83. Železnjak), Jarić, Piškor, Vizinger (57. Topolnjak). Trener Nenad Marčec
Početak međimurskog derbija kasnio je 20 minuta jer prema službenom zapisniku delegata gostujući predstavnik kluba odbio je potpisati zapisnik iz razloga što kod domaće ekipe nije bio prisutan licencirani liječnik, pa iz tog razloga gostujuća ekipa nije hitjela izaći na teren na vrijeme. Domaći predstavnik kluba izjavio je da je službeni liječnik spriječen radi hitne operacije. Nakon toga je domaćin doveo dr. Renatu Kiš Kutnjak za zamjenu. Kod provjere opreme ustanovljeno je da obje ekipe imaju istu boju čarapa, pa je domaćin ponudio gostima druge čarape, što gostujuća ekipa nije prihvatila već su otišli u Nedelišće po druge čarape.
Gosti su od početka utakmice bili bolja ekipa. U 17. minuti Jagec je ubacio s desne strane loptu pred gol gostiju koju je Jarić u visokom skoku zakucao u gol gostiju. Devet minuta kasnije Mihalic je odličnom loptom proigrao Piškora koji prolazi nekolicinu domaćih igrača izlazi sam pred njega zaobilazi ga i postiže pogodak za 0:2 s kojim se odlazi na odmor. U nastavku utakmice Balent je proigrao Sabola koji je s oko osamnaest metara postigao prekrasan pogodak te je domaćina ponovo vratio u utakmicu. Potvrdu zaslužene pobjede gostiju potvrdio je Topolnjak udarcem s trideset metara kojim je lobao domaćeg vratara Farkaša. (z.p.)
MEĐIMURJE 2
BJELOVAR 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Babić (Orahovica). Strijelci: 1:0 Menzil (41), 2:0 Skoliber (43), 2:1 Ljubić (58, 11 m).
Međimurje: Šafarić, Mesarić (38. Dodlek), Kuzmić, Menzil, Skoliber, Golik, Pintarić, Puclin (79. Kopasić ), Halilović, Vuković, Petak. Trener: Damir Biškup
Najviše što će se s ove osrednje utakmice pamtiti je očekivana pobjeda domaćih. Koja je mogla biti i uvjerljivija prema igri i prilikama, nisu međutim igrači trenera Biškupa uspjeli do kraja nadigrati dobro taktički i tehnički potkovane goste. Imali su Čakovčani više terenske inicijative, prve prilike za vodstvo nisu iskoristili Golik u 16. i Kuzmić u 17. minuti, a prije toga je i Puclin dobro zagrijao Srbljanovića. U 36. minuti Vidović je u dobro odigranom kontranapadu pogodio stativu, a ubrzo po ulasku u igru Dodlek je asistirao iskusnom Menzilu koji je s ruba gostujućeg kaznenog prostora bio precizan za vodstvo domaćih. Koje je dvije minute iza toga povećao mladi Skoliber na dodavanje povratnika u čakovečku momčad Puclina. U nastavku već u 58. minuti dva je puta pogriješio Pintarić, gosti su to iskoristili i iz brze kontre nakon igranja rukom Petaka u svom kaznenom prostoru iz opravdano suđenog kaznenog udarca preko Ljubića smanjili rezultat. (j.f.)

Ostali rezultati 9. kola: Mladost (Ž) - Virovitica 4:1, Koprivnica - Podravina 1:3, Podravac - Ivančica 1:0, Križevci - Slatina 2:3.
1. Međimurje 9 7 1 1 18:7 22
2. Mladost/Ž 9 5 4 0 21:7 19
3. Slatina 9 6 1 2 15:9 19
4. Podravina 9 5 2 2 23:10 17
5. Virovitica 9 5 1 3 24:16 16
6. Koprivnica 9 5 0 4 21:18 15
7. Croatia 9 4 1 4 20:11 13
8. Bjelovar 9 4 1 4 14:8 13