Sport 24.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

III.HNL: Međimurje na čelu

MLADOST (P) 2
ČAKOVEC 1
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 150. Sudac: Babić. Strijelci: 1:0 Caban (44), 1:1 Balent (70), 2:1 Vlah (90).
Mladost/P: Berdelja, Habuš, Erdelji (74. Sraka), Lončarić, Balent, Vlah, Hladnik (56. Vuk), Sabol, Mihoci, Caban, Jambrović. Trener: Damir Patafta
Čakovec: Črnko, Sakač, Orešković, Godfroid, Puclin, Hadžić, A. Korenika, Balent, Vinicius, Bubnjar (30. Trivanović), S. Korenika
Nogometaši Mladosti iz Preloga u slavljeničkom ozračju zbog proslave 100. obljetnice igranja nogometa u Prelogu ostvarili su tešku ali potpuno zasluženu pobjedu nad Čakovcem. U prvih pola sata domaćin je dominirao, stvorio veliki broj odličnih prilika koje Sabol, Jambrović i drugi ne uspijevaju realizirati. Ipak, u 44. minuti nakon ubačene lopte u peterac gostiju Caban je odlično reagirao i postigao pogodak za 1:0. U 70. minuti Balent je sa sedam-osam metara iskosa prebacio domaćeg vratara i povećao na 1:1. U trećoj minuti sudačke nadoknade svi igrači domaćih okupirali su gostujući šesnaesterac i nakon jedne ubačene lopte Vlah prekrasnim udarcem i rijetko viđenim pogotkom donosi prvu prvenstvenu pobjedu domaćinu. (Z. Premuš)
RUDAR 0
NEDELIŠĆE 0
M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 350. Sudac: Belović (Čakovec).
Rudar: Rajf, Kovačić (64. M. Šoltić), Šprajc, Vurušić, Županec, D. Šoltić, F. Novak, Zadravec, Jezernik, N. Šoltić, D. Novak. Trener: Josip Filipan
Nedelišće: D. Novak, N. Pintarić, Levačić, Posavec, Bujanić (90. M. Novak), Marčec, Mihalic (74. T. Pintarić), Cindrić, Međimurac, Jarić, Golubić (65. Kostelac). Trener: Dražen Novak
Osrednji susret lokalnih rivala, na kraju realan rezultat. U 1. poluvremenu nezanimljiva igra, bez tempa, iako je bilo prilika za golove. Prvu nije u 15. minuti iskoristio Mihalic, iza toga i s domaće strane Vurušić, D. Novak je dobrom intervencijom spriječio najgore. Priliku za vodstvo gostiju nije iskoristio ni Golubić, dobrom intervencijom ovaj se put istakao domaći vratar Rajf, a u 40. minuti ni dobra akcija Daria Šoltića i Kovačića nije završila pogotkom. Početkom 2. poluvremena vrlo izglednu priliku prvo nije iskoristio Dario Šoltić s domaće strane, sam pred Novakom pucao je preko gola, na suprotnoj strani „revanširao“ mu se Golubić i on je iz povoljne situacije glavom pucao preko gola. Iza toga do kraja susreta bez prilika. (J. Freiler)
GRANIČAR 1
PODRAVAC 4
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Lončar. Strijelci: 0:1 Šestak (10), 0:2 Hrženjak (17), 0:3 Hrženjak (48), 1:3 Gorupić (68), 1:4 Grgić (87).
Graničar: Jambres, Gorupić, Mikulan (46. Mlakar), Lončar, Paveli (57. Andrić), Kos, Nađ, Matotek 5, Tilošanec (62. Stojkov), Kučan, Herteledi. Trener: Ladislav Furjan
Blijedo izdanje domaćih omogućilo je gostima već na početku utakmice lagano vodstvo od 2:0. Do njega su došli katastrofalnim pogreškama u obrani domaćih. Ubrzo u nastavku gosti su iskoristili ponovo pogrešku domaće obrane te otišli na 0:3 da bi njihovo vodstvo prelijepim pogotkom smanjio Gurupić. Kada se očekivao preokret u igri gosti su postigli četvrti pogodak koji je isto tako bio plod nespretnosti indolentne i bezvoljne domaće obrane domaćih. (M. Grubić)
MEĐIMURJE 5
POLET 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja. 350. Sudac: Koprić (Križevci). Strijelci: 1:0 Kuzmić (16), 2:0 Dodlek (44), 3:0 Kokot (55), 4.0 Sobočan-ag (80), 5:0 Baksa (85).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek, Kuzmić, Menzil (84. Hrustek), Skoliber (73. Baksa), Kokot, Golik, Novko (46. Vuk), Petak , Puclin. Trener: Damir Biškup
Polet: Đurkin, M. Novak, Karlovčec, Sobočan, Hren, Škvorc, Cvetković (23. Jelen, 86. Zadravec), A. Goričanec, Barat, K. Goričanec (82. N. Novak), Radiković. Trener: Krešimir Šenji
Uvjerljiva pobjeda Čakovčana u lokalnom derbiju, pobjeda koja je prema viđenome mogla biti još uvjerljivija. Drugi dio susreta bio je bolji od prvog u kojem su domaći igrali bez angažmana, borbenosti, tempa, sporo, kao da su morali igrati. No i u takvoj igri postigli su dva pogotka. Prvi u 16. minuti nakon što je Golik izveo udarac iz kuta, a Kuzmić pored neodlučne gostujuće obrane glavom postigao vodeći pogodak. Drugi pak je postignut nakon lijepe kombinacije koja je počela od Golika, nastavila se preko Kokota i Skolibera, sigurni realizator bio je Gosti u tom dijelu susreta, ali i do 90. minute bezopasni, previše su se orijentirali na obranu. U drugom dijelu susreta domaći su zaigrali bolje, to se do kraja vidjelo na rezultatu. Iako su u 54. minuti gosti mogli postići pogodak, točnije pogriješio je Šafarić, ali odmah grešku ispravio, nije dozvolio A. Goričancu da je iskoristi i eventualno ipak susret učini neizvjesnim. Jer ubrzo iza toga domaći su postigli treći pogodak, sve je učinio sam Dodlek i na kraju odlično poslužio Kokota kojem nije bilo teško priliku realizirati. U finišu susreta još dva pogotka Čakovčana. Prvi je bio autogol Sobočana koji je „prevario“ Đurkina i pogodio vlastitu mrežu, a drugi je postigao Baksa, nakon što se je lopta odbila od stative. • Neslužbeno smo saznali da je nakon utakmice trener Poleta Krešimir Šenji ponudio ostavku. U klubu nam tu neslužbenu informaciju nisu željeli potvrditi, ali ni demantirati. Tek da će se o tome uskoro službeno očitovati. (J. Freiler)

Ostali rezultati 10. kola: Virovitica - Varaždin 0:0, Mladost (Ž) - Slatina 1:0, Podravina - Bjelovar 2:2, Croatia - Koprivnica 1:1.
16. Čakovec 10 0 2 8 5:53 2
PAROVI 11. KOLA: Koprivnica - Virovitica, Polet - Croatia, Podravac - Međimurje, Bjelovar - Graničar, Slatina - Podravina, Nedelišće - Mladost (Ž), Čakovec - Rudar, Varaždin - Mladost (P).

TV-prijenosi iz Šoderke

Prije dva tjedna Televizija Muralist iz Murskog Središća emitirala je svoj prvi i povijesni prijenos uživo nogometne utakmice NK Rudar - NK Bjelovar.
- Bilo je nekih sitnih propusta, nedostatak tona i povremeno zaustavljanje slike. Ovoga puta su naši tehničari otklonili probleme i obećavaju da će sada sve biti kako treba. Ta se utakmica gledala diljem Europe odakle su nam se javljali naši čitatelji zadovoljni što su uopće mogli utakmicu sa Šoderke pratiti na internetu, kaže glavni urednik TV-a Rajko Tomanić.
U subotu 19. listopada igrao se u Murskom Središću međimurski derbi 3. HNL-sjever, gdje su Rudaru u goste došli nogometaši Nedelišća. I ta je utakmica izravno prenošena, ovaj put to više nije bio povijeni već prijenos za daljnje uhodavanje.