Sport 16.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

IV. HNL: Prvi bod Čakovca

NOVI MAROF 2
ČAKOVEC 2
Novi Marof - igralište Marofa. Gledatelja: 100. Sudac: Kolarić (Novo Selo Rok). Strijelci: 1:0 Sabolić (50, 11 m), 1:1 Hanc (52, 11 m), 1:2 Novak (61), 2:2 Margetić (69).
Čakovec: Grof, V. Pintarić, N. Pintarić, Novak, P. Horvat, Sakač (46. Matučec), H. Horvat (86. Komes), Mirošević, Hanc, Malović, Oršić. Trener: Zoran Brlenić
Prvi prvenstveni bod osvojili su Čakovčani, važniji jer je osvojen na gostovanju. Šteta da nisu zadržali zasluženo vodstvo, imali su i nakon izjednačujućeg gola domaćih priliku za pobijediti. Momčad je vodio novi trener Zoran Brlenić, Danijel Novak u buduće će biti samo igrač, na utakmici u Novom Marofu bio je strijelac vodećeg, drugog pogotka za Čakovčane. Priliku za prvu pobjedu Čakovčani imaju u nedjelju kada su u 10.30 sati na SRC-u Mladosti domaćini ekipi Sračinca. (J.F.)
NEDELJANEC 6
POLET 0
Nedeljanec - igralište NK Nedeljanec. Sudac: Jalušić. Strijelci: Kapeš (3), Priher i Bačan.
Polet: Vibovec, Toplek (Posavec), D. Bašek (Horvatić), Lesjak, Magdalenić, Okreša, Gajnik, Obadić, Mlinarić (Lisjak), Bašek, Palfi. Trener: Franjo Mihalković
Težak poraz nogometaša Poleta u Nedeljancu. Pribislavčani su u prvih petnaestak minuta dobro odigrali, opasno zaprijetili preko Palfija i Mlinarića da bi domaćin s dva pogotka otišao na odmor. U nastavku još četiri pogotka u mreži Poleta za visokih 6:0. (Z.P.)
TRNAVA 2
SLOBODA (S) 1
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja 200. Sudac: Jalušić. Strijelci: 1:0 S. Jakšić (3), 2:0 S. Jakšić (49), 2:1 Hergotić (82, 11m).
Trnava: Farkaš, A. Jakšić, Baksa, Vlah, Katanec, Gudlin, Ribić, Blagus, S. Jakšić (67. Markušić), Malović (81. Blažek), Pintar (54. Mesarić). Trener: Zlatko Bađari
Sloboda/S: Kolar, Ciglarić, Begović (50. Petek), Kamenar, Buhanec, Katanec, Srnec, Borko (69. Novak), Goricaj, Mihalic (46. Hergotić), Angel. Trener: Stjepan Petek
Međimurski derbi donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su na kraju slavili domaći nogometaši. Već u 3. minuti domaćin je poveo pogotkom S. Jakšića koji je također bio strijelac i u 49. minuti za 2:0. Gosti u 82. minuti uspijevaju iz najstrože kazne smanjiti rezultat na 2:1 s kojim je i završila utakmica. (Z.P.)
GRANIČAR 4
ČUKOVEC ‘77 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja: 200. Sudac: Novak (M. Središće). Strijelci: 1:0 F. Kos (6), 1:1 Vuk (10), 2:1 F. Kos (44), 3:1 Gorupić (73), 4:1 Hertelendi (76).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Gorupić, Nađ, Habuš (35. Matulin), Čižmešija, Hertelendi, F. Kos (50. Horvat), Paveli (5. Vukotić) V. Kos. Trener: Branko Lipić
Čukovec ‘77: Lehki, Furunđija, Malek, Varga, Andrelin, Slaviček, Hladnik, Lončarić Vuk (85. Zimić), Begović (61. Jezerčić), M. Božek (70. D. Božek)
Nekada su se susreti ovih suparnika nazivali donjomeđimurskim derbijima. Ovoga puta od toga niti „d“ i to prije svega glede nezavidnog plasmana gostiju na prvenstvenoj ljestvici, a potom i igre koja nije obilovala nikakvom kvalitetom. Domaći su zabili četiri pogotka i postigli i treću, ali zasluženu pobjedu. Što treba izdvojiti? Lijepe pogotke od kojih poseban treći Dalibora Gorupića nakon što je Matulin pogodio s 25 metara stativu, a Gorupić je odbijenu loptu zakucao u mrežu nemoćnog Darka Lehkija. Igrala se 42. minuta. Po lijevoj strani je prodro Almir Vuk, ubacio je loptu u sredinu gdje se je našao na 3 metra sam Aladin Begović koji je mogao goste dovesti u vodstvo koje bi možda prisililo domaće na angažiraniju igru. Ovako je 2 minute poslije Filip Kos manirom vrsnog strijelca doveo domaće u zasluženo vodstvo. (M.G.)
DINAMO 1
PLITVICA 2
Palovec - igralište NK Dinamo. Gledatelja 150. Sudac: Hrastić. Strijelci: 0:1 Horvat (50), 1:1 Štampar (63), 1:2 Buhin (90).
Dinamo: Rebernik, Klekar, Dar. Žulić, Dominić, Lovrenčić, Debelec, Štampar, Halić (58. Palfi), Mihalović (26. Dan. Žulić), Katić (79. Šegović), Ružić. Trener: Ivan Dominić
Borbena i neizvjesna utakmica koja je na kraju završila slavljem gostiju. U prvom poluvremenu mreže su ostale netaknute unatoč izglednim prilikama pred oba gola. U nastavku gosti u 50. minuti postižu pogodak preko Horvata da bi nakon slobodnog udarca domaćin poravnao pogotkom Štampara. Slijedi još obostrano nekoliko propuštenih prilika i kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika nakon ubačaja gosti preko Buhina postižu pogodak vrijedan pobjede. (Z.P.)
SLOGA 4
SRAČINEC 0
Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 10. Sudac: Vugrinec (Komarica). Strijelci: 1:0 Da. Vabec (41), 2:0 Bajzek (52), 3:0 Bajzek (80), 4:0 Bajzek (88).
Sloga: M. Mihalković, A. Mihalković, Obadić, Da. Vabec (82. Jukić), D. Vabec, D. Glad (66. R. Glad), Bajzek, Balić, Kolar, Dokleja (80. Jeđut), Vugrinec. Trener: Mladen Bubek
Čakovčani nastavljaju uspješnim igrama. Ovaj su put uvjerljivo pobijedili Sračinec, pobjeda je mogla biti još uvjerljivija. Već u prvom dijelu susreta kada je propušteno nekoliko prilika prije nego je Darko Vabec postigao vodeći pogodak. U drugom dijelu bolje, Jurica Bajzek je postigao 3 lijepa i efektna pogotka, nakon lijepih akcija ili solo prodora. Bilo je još prilika, spominjemo posebno onu u Robija Glada kada je bio sam pred gostujućim vratarom Kosom. Igra Čakovčana zadovoljila je gledatelje i ohrabruje pred daljnje nastupe.
► A u klubu s nestrpljenjem čekaju rješenje po žalbi s utakmice u Palovcu, kada je za “Dinamo” igrao igrač koji je na službenoj utakmici dan ranije isključen. (J.F.)

Preostali rezultat 3. kola: Sloboda (Vž) - Ivančica 1:4.
1. Graničar 3 3 0 0 10:3 9
2. Nedeljanec 3 2 1 0 12:3 7
3. Ivančica 3 2 1 0 10:3 7
4. Sloga 3 2 0 1 10:5 6
5. Trnava 3 2 0 1 7:5 6
6. Plitvica 3 2 0 1 4:4 6
7. Polet 3 2 0 1 6:7 6