Sport 24.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

KARATE: 21 medalja u Ivancu

U Ivancu je održano Prvenstvo sjeverozapadne Hrvatske u karateu, na kojem je nastupilo 16 klubova s 234 natjecatelja, među njima i mladi karatisti Globusa iz Čakovca te Karate Centra Nedelišće i u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji ukupno osvojili 21 medalju.
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Tea-Lena Špoljarić - ml. učenice borbe -28 kg, Teo Kečkeš - učenici borbe -42 kg, Josip Slukić - učenici borbe -38 kg, kate ekipno Globus (Noa Jambrović, Josip Slukić, Nikola Topličanec) - ml. učenici kate ekipno, kate ekipno Globus 1 (Filip Balent, Teo Kečkeš, Kristian Topličanec) - učenici kate ekipno, borbe ekipno Globus 1 (Filip Balent, Teo Kečkeš, Kristian Topličanec) - učenici borbe ekipno; 2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Tea-Lena Špoljarić - ml. učenice kate, Filip Balent - učenici borbe -30 kg, kate ekipno Globus 2 (Nino Čurin, Adrian Fajfar, Roko Štokić) - učenici kate ekipno, borbe ekipno Globus (Ana Ciglarić, Mateja Rumplin, Izabela Špoljarić, Elena Kečkeš) - kadetkinje borbe ekipno; 3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Sabina Petković - učenice kate i učenice borbe -40 kg, Noa Jambrović - ml. učenici kate, Nikola Topličanec - ml. učenici borbe -26 kg, Kristian Topličanec - učenici kate i učenici borbe -34 kg, Filip Balent - učenici kate, Lovro Farkaš - ml. učenici borbe -34 kg, Lovro Balent - učenici borbe +46 kg, Elena Kečkeš - ml. kadetkinje borbe -45 kg, borbe ekipno Globus 2 (Lovro Balent, Nino Čurin, Josip Slukić, Lovro Farkaš) - učenici borbe ekipno.
Posebno treba istaknuti ekipne kategorije u kojima su u borbama ekipe učenika osvojile zlatnu i brončanu medalju, te kadetkinje koje su osvojile srebrnu medalju. Velik uspjeh mladi karatisti napravili su i u kategoriji ekipnih kata gdje su osvojili zlatnu medalju kod mlađih učenika te zlatnu i srebrnu medalju u kategoriji učenika. Natjecatelje su vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger. (np)