Sport 07.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

KARATE: 5 medalja Globusa iz Rijeke

U Sportskom centru 3. maj na Kantridi u Rijeci održan je 16. međunarodni karate turnir “Delta Cup”. Na vrlo kvalitetnom turniru nastupilo je 420 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske. Na turniru su uspješno nastupili i mladi karatisti Globusa iz Čakovca i u jakoj konkurenciji osvojili 8 medalja: 1. mjesto i zlatnu medalju osvojio je Josip Slukić - ml. učenici borbe -38 kg; 2. mjesto i srebrnu medalju osvojila je Elena Kečkeš - ml. kadetkinje borbe -45 kg; 3. mjesto i brončane medalje osvojili su: Nikola Topličanec - cicibani kate, Josip Slukić - ml. učenici kate i učenici borbe -42 kg, Teo Kečkeš - učenici kate, Lovro Balent - učenici borbe +46 kg, Lucija Ružaj - juniorke borbe +59 kg.
Na ovom vrlo kvalitetnom turniru za mlađe uzrasne kategorije (nastupali su natjecatelji od 6 do 17 godina) u velikoj konkurenciji nastupili su i Filip Balent (5. mjesto učenici kate), Kristian Topličanec, Sabina Petković, Leda Novak i Lucija Balent, no, iako su imali vrlo dobre nastupe, ovaj put su, uz nedostatak sportske sreće, ostali bez medalja. Natjecatelje su vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger. (np)