Sport 12.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:59.

KARATE: 8 medalja u Varaždinu

U Varaždinu u sportskoj dvorani Arena održan je 9. međunarodni karate turnir “Sv. Nikola 2013”. U jakoj konkurenciji nastupilo je 360 natjecatelja iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Mađarske i Slovenije. Na turniru su nastupili i mladi karatisti Karate kluba Globus iz Čakovca i Karate Centra Nedelišće. Karatisti Globusa osvojili su 6 medalja, dok su karatisti Karate centra Nedelišće osvojili 2 medalje. Natjecatelje su vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.
Medalje za Karate klub Globus osvojili su: 1. mjesto i zlatnu medalju: Kata Team Globus 1 (Kristian Topličanec, Teo Kečkeš, Filip Balent) - ml. učenici kate ekipno, 2. mjesto i srebrnu medalju: Kata Team Globus 2 (Noa Jambrović, Nikola Topličanec, Josip Slukić) - ml. učenici kate ekipno, 3. mjesto i brončanu medalju: Elena Kečkeš - kadetkinje borbe -45 kg, Filip Balent - učenici borbe -30 kg, Josip Slukić - ml. učenici borbe +32 kg, Kristian Topličanec - učenici kate. Još su nastupili Karlo Culej, Adrian Fajfar, Alan Patačko, Jakša Koštarić, Roberto Plevnjak i Sven Kraljić.
Medalje za Karate Centar Nedelišće osvojili su: 3. mjesto i brončanu medalju: Roko Štokić - ml. učenici kate, Kata Team Karate Centar Nedelišće (Tena Vizinger, Tea Lena Špoljarić, Leda Novak) - ml. učenice kate ekipno. Nastupili su još Sabina Petković i Izabela Špoljarić.