Sport 31.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

KARATE: Damira Sutnjak i Neven Kučan izborili EP

U Jastrebarskom se u nedjelju održao kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo za kadete i juniore koje će se održati u Turskoj (Izmir) u veljači 2010. Prva mjesta i plasman na Europsko prvenstvo osvojili su Damira Sutnjak u kategoriji juniorki -53 kg, koja je u prvom kolu pobijedila predstavnicu Virovitice 6:0 i u finalu predstavnicu RI Croatie 1:0. Plasirao se još i Neven Kučan u kategoriji kadeta -52 kg koji je u prvom kolu pobijedio predstavnika Studenta 4:0 i u finalu predstavnika KK Hercegovine 2:0. Ines Strahija osvojila je prvo mjesto pobijedivši predstavnicu karate kluba Hercegovine 8:0 i u finalu također predstavnicu karate kluba Hercegovine 3:1, no nije izborila plasman jer je u toj kategoriji svjetska prvakinja Ivona Tubić koja ima direktan plasman. Damira i Neven će biti jedini predstavnici iz Međimurja na Europskom prvenstvu. (z.t.)