Sport 28.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

KARATE: Filip Novak do 3. kola na EP-u

S Europskog prvenstva u karateu se vratio naš reprezentativac Filip Novak. Bio je najuspješniji hrvatski karatist u kategoriji kadeta. Prošao je dva kola, u prvom je pobijedio predstavnika Luxemburga rezultatom 9:0, u drugom predstavnika Cipra s 3:2, u trećem kolu je zaustavljen od protivnika iz Engleske 2:4, što je veliki uspjeh za Filipa kojem je ovo prvo prvenstvo jer ni jedan hrvatski muški natjecatelj nije došao do 3. kola.
Karatisti M. Subotice sudjelovali su i na Kupu Mladosti u Ivanić-Gradu s 5 natjecatelja, a kući došli s 4 medalje (jedan karatist se razbolio). Maria Murković je slavila u kadetkinjama do 50 kg kao i Antonia Ružić u učenicama do 32 kg. Mihael Sirc je bio srebrni u učenicima do 46 kg, a istu medalju je osvojila i Sara Novak u učenicama do 32 kg gdje je u finalu nastupila s Antoniom. A u Varaždinu je održan prvi trening reprezentacije sjeverozapadne Hrvatske na kojem su među 60-ak sudionika bile i naše karatistice Antonia Ružić i Maria Murković. (t.m.)