Sport 05.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

KARATE: Maša Martinović pobjednica Svjetske lige!

Hrvatska reprezentativka, Čakovčanka Maša Martinović ukupna je pobjednica Svjetske Premier lige u karateu. Na završnom turniru u Salzburgu Maša se borila protiv Francuskinje Anne Laurie Florentin. Borba je završila bez bodova, sudačkim preglasavanjem 3:2 Francuskinja je izborila nastavak natjecanja. Pošto je izgubila u polufinalu, Maša nije dobila prigodu u repasažu boriti se za 3. mjesto na završnom turniru. No, velikom bodovnom razlikom ostvarila je prvo mjesto i naslov ukupne pobjednice Svjetske lige u teškoj kategoriji iznad 68 kilograma. Pobijedila je na turnirima u Parizu, Laškom, Tumenu (Rusija) i Istanbulu, a u Frankfurtu je osvojila srebrno odličje. Na taj način Maša je postala prva hrvatska ukupna pobjednica u pojedinačnoj konkurenciji otkako posljednjih godina postoji ovakav format Svjetske karate lige. (HI)