Sport 12.12.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KARATE: Međimurje Grand Prix

28 medalja Malosubotičana

• Ukupno 28 medalja odnjeli su karatisti Male Subotice na natjecanju Euro Grand Prix Međimurje 2011. i prema broju medalja klub s najviše osvajača. Osvojeno je 7 zlata, 10 srebra i 11 bronci. Na natjecanju održanom u dvorani Atona u Nedelišću sudjelovalo je oko 340 natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Hrvatske te je prvo natjecanje na kojem su odnijeli ovu titulu. Zlato su osvojili: Mihael Sirc ml. učenici +28 kg, Karlo Mihoković učenici -30, Klara Kobetić ml. kadetkinje -45, Filip Novak ml. kadeti -45, Filip Novak juniori -55, Anita Dergez seniorke -50, Sebastijan-Ivan Godina seniori -68; srebro i drugo mjesto osvojili su: Antonija Ružić ml. učenice -28, Dominik Murković učenici -30, Mihael Sirc učenici -38, Fabijan Muršić učenici -42, Vilim Muršić ml. kadeti -36, Marko Habijan kadeti -70, Nikola Jankaš kadeti -52, Filip Novak kadeti -57, Klara Kobetić juniorke -48, Karlo Logožar juniori +78; a bronce Antonija Ružić učenice -32, Ruben Prstec ml. učenici +28, Maria Murković učenice -40, David Kolarić učenici -42, Fabijan Muršić ml kadeti -41, Tin Hrgović ml. kadeti -45, Karlo Logožar kadeti +70, Nikola Jankaš juniori -55, Sebastijan Ivan Godina juniori -55, Nikola Jankaš seniori -68, Marko Habijan seniori -68 kg. Medalje su odraz napornog rada na treninzima, njihovim roditeljima te trenerima.
(t.m.)

18 medalja globusovaca

• Na turniru su nastupili članovi Karate kluba Globus iz Čakovca sa 25 natjecatelja i osvojili odličnih 18 medalja (2 zlatne , 5 srebrnih i 11 brončanih), uspjeh mlađih natjecatelja je još veći pošto je večini ovo bilo prvo natjecanje. 1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Lucija Ružaj - kadetkinje borbe -45 kg, Kata team Globus 2 (Filip Balent, Karlo Murk i Teo Kečkeš) - ml. učenici kate ekipno; 2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Ema Gunc - učenice kate, Luka Gunc - učenici kate, Kata team Globus 1 (Matko Legen, Josip Slukić i Kristian Topličanec) - ml. učenici kate ekipno, Lucija Ružaj - ml. kadetkinje borbe -50 kg i trener Dejan Slukić - seniori kate; 3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Zara Hribar Gašparović - ml. učenice kate, Matko Legen - učenici kate, Karlo Murk - učenici kate, Ivan Skok - ml. učenici kate, Josip Slukić - ml. učenici kate, Kata team Globus 3 (Ivan Skok, Jakša Koštarić i Lovro Balent) - ml. učenici kate ekipno, Sven Kraljić - učenici borbe -42 kg, Zoja Vizinger - ml. kadetkinje borbe -45 kg, Miljenko Novaković - kadeti borbe +70 kg, Nikolas Obadić - kadeti borbe -63 kg, Miljenko Novaković - juniori borbe +76 kg. Odlične nastupe prikazali su i ostali članovi Karate kluba Globus, ali ovaj put uz malo manje sportske sreće. Natjecatelje su pripremali i vodili na natjecanju treneri Mladen Vizinger, Dejan Slukić i Tihomir Grgić. (i.g.)