Sport 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KARATE: Nedelišću 5 medalja

U Rijeci se održalo prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke pojedinačno, na kojem su članovi Karate kluba “Nedelišće” osvojili su 4 srebra i jednu broncu. Srebro je osvojila Maša Martinović u teškoj kategoriji (+68 kg) seniorki pobijedivši u prvom kolu predstavnicu karate kluba CBS Pula rezultatom 4:1, u drugom kolu predstavnicu Hrvatskog dragovoljca na proglašavanje i u finalu je poražena od predstavnice karate kluba Student također na proglašavanje. Ivana Goricaj u srednjoj (-61 kg) kategoriji osvojila je također srebro, Ivana je u prvom kolu pobijedila predstavnicu Karate kluba Samobor rezultatom 2:1, u drugom kolu predstavnicu Kastava i u finalu je poražena od predstavnice Rijeke rezultatom 1:0. Matija Horvat osvojio je srebro u lakoj (-67 kg), u prvom kolu pobijedio je predstavnika Karate kluba Centar na proglašavanje, u drugom predstavnika karate klub Slavonski Brod rezultatom 3:0, u polufinalu Samoborca rezultatom 3:0 i finalu je poražen rezultatom 1:0. Nikola Horvat osvojio je srebro u superlakoj (-60 kg) kategoriji pobijedivši predstavnika Osijeka 1:0, i predstavnika Samobora također 1:0, u finalu poražen je od aktualnog svjetskog prvaka Domdjonia rezultatom 8:0. U istoj kategoriji Stjepan Bešenić osvojio je broncu pobijedivši predstavnike Đakova 1:0 i Bregane također 1:0.