Sport 16.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARA: Međimurje jedva

Košarkaši Međimurja izvukli su se u Ivancu, jedva pobjedivši s 2 poena razlike. Čakovec je na domaćem terenu očekivano uvjerljivo poražen s 26 koševa razlike. Rudar Cimper je na gostovanju u Bjelovaru bio blizu pobjede, ali su domaćini i gripa bili jači.
IVANČICA - MEĐIMURJE 65:67
(16-20, 12-17, 20-12, 17-18)
Međimurje: Jelenić G.0, Mavrek J.5, Novak M.(mlađi) 15, Vugrinec D.16 (cap), Rusak l.5, Zaspan B.2, Fodor G.-, Krištofić P.-, Goleš D.7, Novak M.(stariji) 13, Vurušić I.-, Golubić A.4, trener Srečko Šopar
U pravo vrijeme se košarkašima Međimurja nakon bolesti u sastav vratio Mario Novak-Medo jer su skoro prosuli bodove u Ivancu. Prošle godine su tamo izgubili, ali onda to nije utjecalo na konačan rasplet, da su ovu izgubili, puno bi teže došli do naslova prvaka. Krenulo je dobro za Međimurje, dobili su prvu četvrtinu sa 4 poena razlike, nastavili su dobro i u drugoj četvrtini, a na poluvrijeme su otišli sa 9 poena prednosti. Slijedila je treća četvrtina u kojoj su sve prosuli, domaćini, koji su poznati po dobrom šutu, počeli su, pogađati, odigrali su i dobru obranu, a četvrtina završava rezultatom 20-12. Međimurje je tako imalo samo +1 na ulasku u posljednjih 10 minuta. Posljednja četvrtina igrala se u egalu do samog kraja, a sretniji, spretniji i iskusniji igrači Međimurja, dobili su četvrtu četvrtinu rezultatom 18-17, za krajnjih 67-65. Međimurje su do pobjede predvodili kapetan Vugrinec sa 16 koševa, Mario Novak-Marek je zabio 15, a Mario Novak Medo 13.
ČAKOVEC - PRIGORJE FINANCIJE 53:80
(16-23, 6-14, 9-24, 22-19)
Čakovec: Nikola P. 2, Novak M. 11, Prprović L. 15, Glavina H. 2, Prprović M. 1, Juras S.(cap.) 9, Biševac V. 10, Vehtersbah. S. -, Wrana R. -, Kranjčec S. 4.
Košarkaši Čakovca su se s obzirom na situaciju s ozljedama manjkom igrača dobro držali protiv velikog favorita prvih 15-ak minuta utakmice. Prvu četvrtinu su dobili gosti iz Križevaca sa 7 poena razlike, bilo je 16-23. Druga četvrtina je bila najsiromašnija što se koševa tiče, ukupno je bilo postignuto 20 poena, odličnom obranom gosti su dozvolili Čakovcu samo 6 postignutih poena, oni su dali 14 i na poluvrijeme otišli sa 15 poena razlike. Treću su četvrtinu igrači Prigorje financija odigrali najbolje, dobili su je rezultatom 24-9 i u posljednjih 10 minuta ušli sa okruglih +30. Posljednju dionicu igre, kada su u Križevcima priliku dobili ovi koji manje igraju, Čakovec je uspio malo smanjiti razliku, završilo je sa +27 za goste, a kako su rekli ljudi iz KK “Čakovec“ prije početka utakmice, cilj je izgubiti sa manje od 30, u tome su uspjeli. Kod Čakovca najraspoloženiji Luka Prprović sa 15 poena, Matija Novak je dodao 11, a Biševac 10.
BJELOVAR - RUDAR
CIMPER 86:83
(21-15, 24-13, 21-22, 20-33)
Rudar Cimper: Varga 35, Brodar, Lesar, Perčić, Levačić, Radiković 14, Cilar, Novak V. A., Dodlek 10, Tkalec 8, Bogdan 2, Srnec 14.
Košarkaši Rudar Cimpera nisu imali sreće pred put u Bjelovar, ekipu je pokosila gripa, tako nije bilo Kraljića, Bedija, Srnec je igrao iako je bio u gripi, a junior Radiković je također igrao prehlađen. Loše je Rudar Cimper ušao u utakmicu, poveli su domaći 16-6, ali su se rudarovci uspjeli vratiti i smanjiti na -6 nakon prvih 10 minuta. Tokom druge četvrtine potpuno su se vratili u susret a kod 23-20, 6 minuta do kraja četvrtine, par žutih minuta i Bjelovar velikom serijom odlazi na +17 nakon prvih 20 minuta. Nisu se predavali igrači Rudar Cimpera iako bolesni i skoro pa bez zamjena, odličnom obranom smanjili su prednost domaćih na -7, ali su u samo dvije minute sa par nespretno izgubljenih lopti dopustili domaćima da ode na +16 nakon 30 minuta igre. Nisu se ni tu predavali igrači Rudar Cimpera i polako su stizali prednost domaćina, 2 minute do kraja +10 za domaće, ali predvođeni odličnim Vargom stigli su prednost Bjelovara, 15 sekundi do kraja Varga pogađđa tricu za -3 sa 8 metara, ostalo je 11 sekundi do kraja, igrači Rudar Cimpera kradu loptu, a Varga novim pokušajem za 3 pokušava izboriti produžetak, ali lopta nije ušla. Varga 35 kod Rudara, Srnec i Radiković 14.
Ostali rezultati 16. kola: Radnik - Mladost 74:71, Vindija - Podravac 89:69, Petar Zrinski slobodan.
11. Bjelovar 14 2 12 -294 16
Parovi 17. kola (19.2.): Bjelovar - Čakovec, Petar Zrinski - Rudar Cimper, Međimurje - Radnik, Mladost - Vindija, Podravac - Prigorje financije, Ivančica slobodna.

B-1 LIGA SJEVER
Poraz Međimurje
Globetke
Međimurje Globetka doživjela je na gostovanju u Lepoglavi svoj sedmi poraz. Probuđena Lepoglava ostvarila je i svoju drugu pobjedu, nakon što su prošli tjedan pobjedili Prelog. Bilo je 63-52 za domaće. Prelog je ovo kolo bio slobodan, a u derbiju kola, Grafičar je na svom terenu dobio Koprivnicu i preuzeo vodstvo na tablici.
Rezultati 14. kola: Grafičar - Koprivnica 71:68, Lepoglava - Međimurje Globetka 63:52, Prelog slobodan.

Kotoriba bolja od Nedelišća
Kotoriba je u derbiju kola bila bolja na domaćem terenu od Nedelišća. Krenulo je bolje Nedelišće, dobilo prvu četvrtinu sa 14-8, Kotoriba je do poluvremena smanjila na -2, da bi u trećoj četvrtini potpuno povozili Nedelišće, dobivši taj dio igre sa 20-4, a tu je utakmica bila riješena. Zvošec najbolji kod Kotoribe sa 28 poena, Gospočić kod Nedelišća 20.
Dubravčan je uvjerljivo dobio Donji Kraljevec, bilo je 74-37, a do pobjede ih je vodio Međimurec sa 21 košem, kod Kraljevca, Ivanović 12.
Rezultati 13. kola: Dubravčan - D. Kraljevec 74:37, Kotoriba - Nedelišće 66:58, Mladost slobodna.