Sport 17.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

KOŠARKA: 3 pobjede naših

Međimurski su klubovi u 10. kolu A-2 lige sjever ostvarili sve 3 pobjede. Međimurje je išlo na neugodno gostovanje u Bjelovar, bez Marija Novaka starijeg, sa problemima Zaspana sa koljenom, ali problema nisu imali. Isprašili su domaću ekipu sa 37 koševa razlike. Čakovec je pobijedio kod kuće neugodnu ekipu Ivančice, teško, ali zasluženo, dobili su sa 4 poena prednosti. Nedelišće je na domaćem terenu pobijedilo predposljednji Radnik iz Križevaca sa 5 poena razlike.
BJELOVAR - MEĐIMURJE 60:97
(13-26, 20-18, 13-25, 14-28)
Međimurje: Jelenić G. -, Terek M. 3, Novak Mario 11, Vugrinec D.(cap.) 9, Hrkač A. 34, Zaspan B. 5, Hrkač N. 1, Vurušić I. 4, Martinović D. 1, Čajić I. 8, Novak Manuel 15, Golubić A. 6
Košarkaši Međimurja oprezno su otputovali na utakmicu u Bjelovar. Išli su bez gripoznog Marija Novaka-Mede, a Boris Zaspan ima stalnih problema s koljenom, dok su domaćini prije par kola pobijedili kod kuće drugoplasiranu Vindiju iz Varaždina i bilo je to dovoljno upozorenje. Ozbiljno su shvatili košarkaši Međimurja utakmicu, dobili prvu četvrtinu s 13 poena razlike, Bjelovar je smanjio na 11 do poluvremena. Utakmicu je Međimurje riješilo u trećoj četvrtini koju su dobili 12 razlike, otišli su na +23, a u posljednjih 10 minuta samo su povečavali prednost. Na kraju su pregazili Bjelovar sa 37 poena razlike, dozvolivši domaćinu samo 60 postignutih koševa na njihovom terenu.
ČAKOVEC - IVANČICA 76:72
(18-21, 14-20, 21-14, 23-17)
Čakovec: Horvat S. 0, Škrobar I. -, Prprović L. 18, Megla M. 20, Prprović M. 2, Golubić N. 4, Juras S. 10, Wrana R.-, Biševac V. 2, Karpov V. 0, Ostoja D. 20, Radinović A. -
Čakovec je teško došao do pobjede protiv Ivančice. Gosti iz Ivanca su nezgodan protivnik svim ekipama u ligi i treba se dobro pomučiti da ih se dobije. Tako je bilo i Čakovcu, koji se dobro morao pomučiti nebi li dobio utakmicu na kraju sa 4 poena razlike i uknjižio 2 nova boda koja ga drže na diobi od 4. do 6. mjesta sa ekipama Križevaca i Petra Zrinskog. Gosti iz Ivanca su imali 9 poena prednosti na poluvremenu utakmice, ali je Čakovec do kraja treće četvrtine uspio smanjiti zaostatak na samo 2 poena, da bi u posljednjoj četvrtini u velikoj borbi uspjeli preokrenuti rezultat i dobiti utakmicu.
NEDELIŠĆE - RADNIK 80:75
(18-26, 24-19, 22-19, 16-11)
Nedelišće: Bašek 0, Kocijan 0, Posavec -, Maslić 19, Nakić 3, Šegović 15, Štefić 10, Šamarija 6, Đunđuš 0, Bačić 27, Golik 0
Nekompletno Nedelišće je dobilo Radnik iz Križevaca sa 5 poena razlike. Radnik iako je predposljednji na ljestvici zaslužio je svojim igrama višu poziciju na ljestvici, a to su dokazali i Nedelišću. Dobio je Radnik prvu četvrtinu sa 8 poena razlike, Nedelišće bolje igra u drugoj četvrtini i dobiva taj period igre sa 5 poena viška, pa na poluvremenu gube -3. Na kraju treće dionice igre, rezultat je poravnat, a dobrom obranom u posljednjoj četvrtini dozvoljavaju Radniku samo 11 postignutih poena, dok Nedelišće zabiva 16 i na kraju slave pobjedu sa 5 poena razlike. Ovom pobjedom košarkaši Nedelišća skočili su 2 pozicije na ljestvici i sada su na sedmoj poziciji, ali za četvrtim Križevcima zaostaju samo jednu pobjedu.
Ostali rezultati 10. kola: Podravac - Mladost 118:57, Š.K. Vindija - Petar Zrinski 83:68, Križevci - Grafičar 128:54.
12. Grafičar 10 1 9 -224 11
• Sljedećeg vikenda sljedi posljednje kolo prvog dijela prvenstva. Derbi 11. kola igra se u dvorani II. OŠ u Čakovcu: Međimurje dočekuje Čakovec. Utakmica bi se trebala igrati u subotu 19.12. s početkom u 17.30 sati. Nedelišće pak, gostuje kod nezgodne Ivančice i trebat će se dobro pomučiti žele li doći do pobjede.

B-1 LIGA SJEVER
M. Središće lako do pobjede
KOTORIBA - M. SREDIŠĆE 62:86
(21-18, 14-29, 13-14, 14-25)
Kotoriba: Zvošec B. (cap.) -, Igrec S. -, Habuš V. 4, Zvošec A. 20, Sušec T. 0, Fuš Hr. -, Munka G. 7, Fuš Hi. -, Zlatar N. 9, Pogorelec B. 6, Seličanec S. 0, Ujlaki B. 16
M. Središće: Varga A. 20, Brodar N. 2, Kraljić M. 2, Kutnjak I. 4, Bogdan D. 0, Radiković T. -, Cilar T. 5, Bedi M. 9, Dodlek S. 17, Tkalec M. 8, Mikulaj N. 13, Srnec S. 6
Derbi 8. kola igran je u Kotoribi, gdje je trećeplasirana Kotoriba dočekala vodeće M. Središće. Gostujući su košarkaši do poluvremena stvorili 11 koševa razlike, u trećoj četvrtini na početku su s par izgubljenih lopti dopustili protivniku da smanji sa 11 na 5 razlike, ali od tog trenutka, komarci su samo povečavali prednost do konačnih 24 poena razlike i kao u svakoj utakmici do sada kod M. Središća došla je do izražaja široka klupa gdje je trener Damjanović koristio svih 12 igrača i držao visoki ritam igre tokom cijele utakmice. Kod Kotoribe samo 2 raspoložena igrača, po običaju Zvošec i Ujlaki.
DUBRAVČAN - VINICA 109:54
(41-15, 19-9, 21-15, 28-15)
Dubravčan: Varga D. 12, Rusak L. 11, Jakupak V. 14, Haramija I. 5, Lukša R. 5, Ribić B. 2, Brljak Ž. 2, Međimurec B. /cap/ 26, Orehovec L. 13, Horvat K. 2, Lukša D. 13, Štefić D. 4
Dubravčan je očekivano pregazio jednu od najslabijih ekipa lige, Vinicu na domaćem vručem terenu sa 55 poena razlike, pa je nakon ovog kola vodeći na ljestvici jer su prestigli košarkaše M. Središća za 7 koševa pa trenutno imaju bolju koš razliku. Kod Dubravčana se svih 12 igrača upisalo u listu strijelaca, što dovoljno govori o nemoći Vinice.
CESTICA - PRELOG 74:91
(15-23, 28-19, 17-24, 14-25)
Prelog: Poljak M. -, Šolja D.-, Pustić L. 25, Blažona I. 8, Šarić V. 5, Janković S.-, Blažeka M. 17, Ciglar D. 0, Jambrošić B. 8, Poredoš M. 28
Košarkaši Preloga dobili su posljednje plasiranu Cesticu sa 17 koševa razlike, nakon prve četvrtine imali su 8 poena prednosti, slijedilo je malo opuštanje u drugoj četvrtini, a igrači Cestice dobivaju taj dio igre sa 9 razlike i vode na poluvremenu sa pola koša. Prelog diže gas u drugom poluvremenu i dobiva ga sa 18 razlike za uvjerljivu pobjedu na kraju.
MLADOST - MEĐIMURJE GLOBETKA 76:69
(14-15, 15-15, 27-15, 27-15, 19-24)
Mladost: Vurušić T. 11, Gašparlin San 3, Vučaj A. 23, Mihoci K. -, Kranjčec R. -, Car J. -, Kranjčec A. 0, Drk I. 13, Vugrinec J. 5, Klinec M. 17, Fečkeš M. 0, Kresinger D. 4
Međimurje Globetka: Marković G. 7, Capek N. 8, Cimerman Ž. 4, Serdarevič J. 2, Gomzi K. 6, Levačić N. 18, Franjić D. 0, Podvezanec D. -, Škoda D. -, Šantl M.-, Vurušić V. 12, Jalušić M. 12
Iznenađenje kola priredili su mladi košarkaši Mladosti koji su dobili iskusnu Međimurje Globetku sa 7 koševa razlike. Borbenost i požrtvovnost igrača Mladosti se isplatila, na poluvremenu su gubili sa pola koša razlike, da bi utakmicu riješili odličnom igrom u trećoj četvrtini koju su dobili sa 12 poena razlike, a Međimurje Globetka je tu prednost samo uspjela smanjiti do kraja utakmice za poraz od 7 koševa razlike.
LEPOGLAVA - DONJI KRALJEVEC 69:75
(14-19, 15-19, 15-22, 25-15)
D. Kraljevec: Dopuđ L. -, Mesarić G. -, Pongrac K. -, Zrna I.(cap.) 15, Glavina H. 10, Branilović R. -, Pogorelec M. 21, Ivanović D. 4, Ružić M. 20, Lončarić D. 5, Štefan D. 0
Veliko iznenađenje napravili su igrači Donjeg Kraljevca u Lepoglavi dobivši istoimenog domaćina. Bolji su bili kraljevčani u prve tri četvrtine nakon kojih su imali 16 poena razlike. Posljednju četvrtinu dobiva Lepoglava sa 10 poena razlike, ali to joj je bilo dovoljno samo da ublaže poraz. Donji Kraljevec su do pobjede vodili povratnik Pogorelec sa 21 poenom i Ružić sa 20.
Preostali rezultat 8. kola: Grafičar - Koprivnica 79:64.