Sport 17.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

KOŠARKA: A-2 LIGA: Poraz Rudar Cimpera

Košarkaši Međimurja bili su uvjerljivi na gostovanju kod Radnika u Križevcima. Čakovec je malo teže od očekivanog došao do pobjede protiv Bjelovara na domaćem terenu, a Rudar Cimper je očekivano poražen kod kuće od Petra Zrinskog iz Vrbovca.
RADNIK - MEĐIMURJE 45:93
(7-22; 11-25; 9-23; 18-23)
Međimurje: Jelenić G. 6, Terek M. 7, Movak M. 5 Vugrinec D. (cap.) 4, Rusak L. 16, Zaspan b. 6, Fodor G. 15, Krištofić P. 8, Goleš D. 6, Novak M. 8, Vurušić I. 0, Golubić A. 12. Trener: Šopar S.
Međimurje je imalo neočekivano laganiji posao nego su to početkom tjedna mislili u klubu. Poznato je da su do sada za Radnik iz Križevaca igrali Ivan Tomas, bivši igrač Cibone i Zagreba (brat Marka Tomasa) i Joško Garma, bivši igrač Zagreba. Zatim se sredinom tjedna dogodio obrat, Ivan Tomas dobio je ponudu iz Zadra, koju je prihvatio, tako da nije igrao protiv Međimurja, a s njim je ekipu Radnika napustio i Joško Garma, pa je Međimurju put do pobjede bio sasvim otvoren znajući da su ta dva igrača zajedno postizala 54,20 poena po utakmici. Već je nakon prve četvrtine Međimurje imalo 15 poena prednosti, do poluvremena je ta razlika narasla na visokih 29 koševa. Niti se u drugom poluvremenu omjer snaga na terenu nije promjenio, Međimurje nastavlja istim tempom i nakon treće četvrtine povisuju prednost na 43 koša. Tek u posljednjoj četvrtini su malo spustili tempo pa su taj dio igre dobili sa “samo” 5 poena prednosti za krajnjih +48.
ČAKOVEC - BJELOVAR 84:72
Čakovec: Novak N. 4, Novak M. 5, Prprović L. 6, Megla M. 7, Prprović M. 7, Glavina H. 0, Juras S. 5, Biševac V. 34, Wrana R., Ostoja D. 7, Kranjčec S. 9. Trener: Hajdinjak M.
Čakovec je igrao protiv posljednje momčadi na ljestvici koji je ove sezone ostao bez svog najboljeg strijelca Stefana Zadravca koji je pojačao redove Petra Zrinskog iz Vrbovca, ali je i doveo 4 nova igrača iz Zagreba. Bjelovar je ekipa koja igra “run and gun” (trči i šutiraj) košarku, znači s puno slobode u igri i puno šuteva, posebno onih za 3 poena, a dok imaju šuterski dan onda znaju i jačim ekipama od Čakovca zadati probleme. Protiv Čakovca su baš imali takav dan, ali iskusniji Čakovec nije dopustio iznenađenje i na kraju je slavio s 12 poena razlike. Vedran Biševac briljirao je u redovima Čakovca sa 34 poena, jedino nije briljirao u izvođenju slobodnih bacanja - od 11 slobodnih promašio je svih 11! Biševac je ujedno bio i jedini igrač Čakovca koji je zabio dvoznamenkasti broj poena.
R. CIMPER - P. ZRINSKI 54:96
(15-18; 13-28; 11-27; 15-23)
Rudar Cimper: Varga A. 6, Brodar N. 0, Kraljić M. 6, Perčić T. 2, Radiković T. 15, Tuksar S. 12, Levačić T., Bedi M. 5, Dodlek S. 4, Tkalec M. 4. Trener: Damjanović B.
Rudari su igrali protiv jakog Zrinskog, pojačana od ove sezone sa juniorskim reprezentativcem Stefanom Zadravcem, dok su domaćini u ovoj utakmici bili lišeni pomoći trojice standardnih prvotimaca, Srneca, Bogdana i Cilara. Rudar se odlično držao u prvoj četvrtini, nakon koje je zaostajao samo -3, da bi u drugoj četvrtini popustila koncentracija, izgubilo se par lopti što gosti koriste i sa par kontri povisuju razliku pa se tako na poluvrijeme otišlo sa +18 za goste. Drugo su poluvrijeme gosti još povečali razliku koja je na kraju iznosila 42 koša razlike. Kod Rudar Cimpera najbolji su bili kapetan Stanko Tuksar sa 12 koševa, a posebno treba istaknuti opet onog najmlađeg na terenu (1994. godište), Tomislava Radikovića koji igra sve bolje.
Ostali rezultati 6. kola: Prigorje financije - Podravac 98:66, Vindija - Mladost 121:85, Ivančica slobodna.
11. Bjelovar 5 0 5 -99 5
Parovi 7. kola (20.11.): Podravac - Čakovec, Mladost - Prigorje financije, Međimurje - Vindija, Rudar Cimper - Ivančica (nedjelja, 17 sati), Bjelovar - Petar Zrinski, Radnik slobodan.

KUP REGIJE SJEVER
Finale u srijedu
Dugoočekivano finale kupa “Krešimir Ćosić” za regiju sjever između Međimurja i Prigorje financija iz Križevaca igra se u srijedu, 17. studenog, s početkom u 18.15 sati. Utakmica se igra u dvorani OŠ “Lj. Modec” u Križevcima. Repriza je to prošlogodišnjeg finala između te dvije ekipe, a tada je bolja bila ekipa Prigorje financija. Biti će to dvoboj dviju najboljih momčadi A-2 lige sjever i momčadi koje još uvijek nemaju poraza u službenim utakmicama ove sezone.

B-1 LIGA SJEVER
Prva pobjeda Globetke
Četvrto kolo, kao i svako ostalo po običaju donijelo nam je 2 utakmice jer samo 5 ekipa nastupa u tom rangu natjecanja. Ovo kolo su košarkaši Preloga bili slobodni, dok je Međimurje Globetka gostovala kod Lepoglave, a isto kao i Prelog prošlog vikenda, tako se i Međimurje Globetka vratila kući pjevajući. Pobjedili su čakovčanci sa 74-81 i tako ostvarili svoju prvu pobjedu u sezoni. U drugoj utakmici, Koprivnica je pobjedila na gostovanju kod Grafičara u Ludbregu.
Rezultati: Grafičar - Koprivnica 73:79, Lepoglava - Međimurje Globetka 74:81.
1. Prelog 3 3 0 219:206 6
2. Grafičar 4 2 2 284:280 6
3. Koprivnica 3 2 1 226:214 5
4. Međ.Glob. 3 1 2 223:230 4
5. Lepoglava 3 0 3 200:222 3
Parovi 5. kola: Međimurje Globetka - Prelog, Koprivnica - Lepoglava, Grafičar slobodan.

C-1 LIGA SJEVER
Prva pobjeda Ivanovca
Kao i kod B-1 ligaša i u rangu niže u C-1 ligi su odigrane dvije utakmice. Donji Kraljevec je kod kuće bio bolji od Nedelišća sa 8 koševa razlike. Donji Kraljevec je predvodio dvojac Ivanović-Ružić, Ivanović je postigao 25 koševa, Ružić 23. Kod Nedelišća je Šegović zabio 22, Gospočić 19 koševa. Mladost iz Ivanovca ostvarila je svoju prvu pobjedu, bili su bolji od nekompletne Kotoribe, kojoj je to prvi poraz. Mladost je utakmicu dobila uvjerljivo, sa čak 32 koša razlike. Mladost su predvodili Igor Drk s 20 poena i Tin Vurušić s 18 poena. Kod Kotoribe jedini koji je nešto odigrao bio je Alen Zvošec s 21 poenom.
Rezultati 4. kola: Donji Kraljevec - Nedelišće 76:68, Mladost - Kotoriba 78:46, Dubravčan slobodan.

1. Dubravčan 3 3 0 +66 6
2. D. Kraljevec 4 2 2 -5 6
3. Kotoriba 3 2 1 -24 5
4. Mladost 3 1 2 -22 4
5. Nedelišće 3 0 3 -15 3
Juniori / žene / mini
• JUNIORSKA LIGA - Rudar Cimper ostvario je svoju prvu pobjedu u napetoj utakmici pobjedivši Čakovec s 2 poena razlike. Dubravčan iz Donje Dubrave pak je doživio svoj prvi poraz, bolja je bila ekipa Donjeg Kraljevca. Rezultati 6. kola: Donji Kraljevec - Dubravčan 80:43, Rudar Cimper - Čakovec 61:59.
• A-2 LIGA ISTOK ŽENE - košarkašice Radosti u ovom kolu su gostovale kod Vindije u Varaždinu, a u lokalnom su derbiju poražene sa 68-50, ali utakmica je bila puno neizvjesnija nego rezultat to govori. Naime, 14 minuta do kraja utakmice na semaforu je svjetlilo 34-32 za domaći Vindi, a tada 2 igračice Radosti moraju napustiti igru zbog 5 osobnih pogrešaka, što Vindi koristi i na kraju pobjeđuje sa 18 koševa razlike. Radost je trenutno jedina ekipa bez pobjede u prva 3 kola i nalazi se na posljednjem 6. mjestu na ljestvici.
• MINI LIGA RUDEŠ - mladi košarkaši Međimurja i ove godine nastupaju u mini ligi Rudeš i to u suradnji s KK “Prelog”. Liga je to za igrače rođene 2001. godine i mlađe. KK “Međimurje” Čakovec ujedno i poziva sve dječake rođene 2000. g i mlađe da se jave na trening u dvoranu II. OŠ ponedjeljkom i srijedom od 17 do 18 sati ili Branku Hajdinjaku na broj 098/553-372. Međimurje je tako odigralo 2 utakmice. Poraženi su u obje, ali rezultat kod tih najmlađih uzrasta je stvarno nebitan. Prvo su poraženi od Petrinje sa 30:51, a nakon toga od Zagreba 63-32.