Sport 26.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Čakovcu derbi, Rudaru prva pobjeda
GRAFIČAR - ČAKOVEC 57:90
(15:19; 6:29; 20:23; 16:19)
Čakovec: Horvat S. 4, Novak M. 28, Prpović L. 10, Terek D. 5, Kranjčec S. 16, Drk I., Juras S. 5, Ostoja D. 4, Biševac V. 9, Žvorc V. 7, Novak N. , Glumac P. 2. Trener: Kovačić B.
Derbi kola pripao je uvjerljivo Čakovcu. Grafičar bez bolesnog Maria Novaka - Mede nije imao šansi protiv motiviranog Čakovca. Utakmica je bila riješena u drugoj četvrtini koju je Čakovec dobio s čak 23 poena razlike, a domaćem su Grafičaru dopustili samo 6. Nisu se igrači Čakovca opustili niti u drugom poluvremenu. Treću i četvrtu četvrtinu dobili su s po 3 poena i na kraju uvjerljivo slavili s čak 33 koša razlike. Ovome se prije utakmice nitko nije nadao.
Iako prije 2 kola situacija za Čakovec nije izgledala dobro, sada je sve na njihovoj strani. Oni su svoje protiv skoro svih najboljih momčadi izuzev Međimurja odradili na gostovanju (Podravac, Grafičar, Mladost) od toga su dvije utakmice dobili i jednu izgubili, onu od Podravca u Virju. Protiv Međimurja igraju u posljednjem kolu prvog dijela također na “gostovanju“. Drugi dio sezone Čakovec sa svim protivnicima s kojima se bori za naslov, igra na domaćem terenu.
MEĐIMURJE - PODRAVAC 80:75
(23:29; 18:14; 16:18; 23:14)
Međimurje: Gašparić 0, Vrus 2, Novak 24, Miko 8, Krajačić 27, Svaty 0, Jambrović 10, Pađan 7, Ranteš -, Kapelari -, Lončarić 2, Martinović. Trener Sorić R.
Košarkaši Međimurja iako su bili u rezultatskom zaostatku nakon prve četvrtine, na poluvremenu i na kraju treće četvrtine, dobili su utakmicu. Preokrenuli su zaostatak od 4 koša nakon 30 odigranih minuta i odličnom posljednjom četvrtinom slavili pobjedu. Nanijeli su tako Podravcu već treći poraz u sezoni i dodatno ih udaljili od borbe za naslov. Međimurje sada dijeli prvo mjesto s Čakovcem i Mladosti iz Đurđevca, ali valja spomenuti da je ovo Međimurju bila tek prva utakmica s nekim od favorita za naslov. Njima tek slijede utakmice protiv Mladosti, Grafičara i Čakovca.
RUDAR CIMPER - PETAR ZRINSKI 61:60
(18:15; 19:13; 12:8; 12:24)
Rudar Cimper: Varga 11, Brodar -, Korbelj -, Perčić 4, Vinko Novak 0, Radiković 18, Cilar -, Bedi 3, Dodlek 4, Tkalec 21. Trener: Damjanović B.
Dočekali smo i prvu pobjedu Rudar Cimpera koji je iznenadio goste iz Vrbovca. Utakmica odlučena na samom kraju u ruletu slobodnih bacanja isto kao i prošle sezone u susretu ove dvije momčadi. Onda je Hrandek kod +1 za Rudar 2 sekunde do kraja imao dva slobodna bacanja i promašio oba. Sada je 0,7 stotinki do kraja kod +2 za Rudar također imao dva bacanja i opet je ruka zadrhtala. Promašio je prvo, a pogodio drugo i slavlje igrača i navijača Rudara je moglo početi. Treba spomenuti odličnu obranu igrača Rudara koji su nakon 3 četvrtine primili samo 36 poena. Rudar je do pobjede predvodio kapetan Mladen Tkalec koji je podsjetio na svoje najbolje dane s 4 pogođene trice u nizu u drugoj četvrtini. Igrači Rudara pobjedu su posvetili klupskoj liječnici mr. sc. Mireli Štefe, dr. med. spec, kojoj žele brz oporavak i povratak na klupu.
Ostali rezultati 7. kola: Vindija - Mladost 77:95, Radnik - Koprivnica 104:71, Radnik - Ivančica 77:67.
12. Koprivn. 7 0 7 -322 7
Parovi 8. kola: Čakovec - Petar Zrinski, Ivančica - Rudar Cimper, Koprivnica - Bjelovar, Podravac - Radnik, Mladost - Međimurje, Grafičar - Vindija.

C-1 LIGA
Derbi Dubravčanu
PRELOG - DUBRAVČAN 55:59
(12:24; 22:11, 12:9; 9:15)
Dubravčan je puno bolje otvorio utakmicu i uvjerljivo dobio prvu četvrtinu s 12 poena razlike, a igrali su bez svog najboljeg igrača Varge. Prelog je istom mjerom uzvratio u drugoj četvrtini koju dobiva s 11 koševa viška. Okrenuo je Prelog u trećoj četvrtini vodstvo gostiju i nakon 30 odigranih minuta vode +2. Igrači Dubravčana ipak su bili koncentriraniji u posljednjoj četvrtini i na kraju dobivaju utakmicu s 4 razlike. Najbolji kod Preloga Saša Janković s 14 poena, od toga 4 trice. Kod Dubravčana Dario Lukša 17 koševa.
MLADOST - GRAFIČAR II 79:81
(19:23; 17:17; 18:20; 25:21)
Gosti iz Ludbrega bili su bolji u prve tri četvrtine utakmice nakon kojih su vodili 6 poena razlike. Mladost je uspjela u posljednjem djelu izjednačiti, ali na kraju ipak nisu uspjeli dobiti utakmicu. Grafičar je slavio s 2 koša razlike. Matija Terek 24 poena za Mladost.
KOTORIBA - MEĐIMURJE G. 58:84
(16:26; 12:15; 15:20; 15:23)
Očekivano je prošlogodišnji prvak lige Međimurje Globetka bila uvjerljiva protiv mladog sastava Kotoribe. Gosti iz Čakovca bili su bolji u sve 4 četvrtine, a Kotoriba igra puno bolje nego prošle godine što znači da mladi igrači napreduju. Na kraju Međimurje Globetka bolja s 26 poena razlike. Munka je kod Kotoribe zabio 14 poena, a kod Međimurje Globetke najbolji Levačić i Vurušić sa po 22 koša.
ČAKOVEC BŠT - D. KRALJEVEC 63:55
(21:14; 14:17; 13:16; 15:8)
Čakovec BŠT dobio je prvu četvrtinu dok su gosti iz Donjeg Kraljevca dobili drugu i treću četvrtinu i u posljednju četvrtinu ulaze s -1. Čakovec BŠT pojačan igračima iz svoje drugoligaške momčadi, Prprovićem, Pustićem i Nikolom Novakom na kraju dobiva posljednju četvrtinu kao i prvu za konačnih 63:55. Pitanje je zašto riskiraju u Čakovcu s igračima iz drugoligaške ekipe, npr. najboljim međimurskim košarkašem u prošloj sezoni Prprovićem? Ipak su izvan konkurencije u C ligi, a može se dogoditi neka ozljeda koja bi ga udaljila s terena. Pustić je postigao 18 poena kod Čakovca, a Ružić 12 za poraženi D. Kraljevec.