Sport 15.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

KOŠARKA: Čakovcu kup Međimurja

FINALE
DUBRAVČAN - ČAKOVEC 47:87
(16-15; 11-17; 10-25; 10-30)
Košarkaši Čakovca očekivano su i uvjerljivo osvojili kup Međimurja. Odličan otpor pružali su košarkaši Dubravčana u prvom poluvremenu.
Nošeni navijanjem svojih vjernih navijača, Dubravčan dobiva prvu četvrtinu sa 16-15. Druga četvrtina nakon velike borbe pripada Čakovcu s +6 i na veliki odmor odlazi sa 5 poena prednosti. Drugo poluvrijeme bila je jednosmjerna ulica. Čakovec je stavio u brzinu više, do izražaja je došla i šira klupa, a Dubravčan taj tempo nije mogao pratiti. Na kraju Čakovec utakmicu dobiva uvjerljivo i zasluženo sa 40 poena razlike.
Polufinala
PRELOG - ČAKOVEC 42:64
(11-22; 9-20; 15-2; 7-20)
Očekivano, drugoligaš Čakovec, koji je jedan od glavnih favorita za naslov prvaka A-2 lige sjever, bio je bolji od Preloga koji je pak jedan od favorita za naslov C-1 lige. Odmah od početka dali su igrači Čakovca do znanja tko je favorit. Čvrstom obranom iz minute u minutu su povećavali prednost koja je na poluvremenu iznosila 22 koša razlike. Treću četvrtinu su na terenu bili samo igrači Preloga, barem po rezultatu. Čakovec su do pobjede predvodili Prprović sa 13 koševa i Ostoja sa 10. Kod Preloga najbolji povratnik Vrabec s 10 koševa.
DUBRAVČAN - RUDAR CIMPER 61:54
(17-21; 15-13; 14-9; 15-11)
Dubravčan iz Donje Dubrave i dalje je nepobjediv za košarkaše Rudar Cimpera na domaćem terenu gdje gosti iz Murskog Središća još uvijek nemaju pobjedu u seniorskoj konkurenciji. Bolje je utakmicu otvorio Rudar koji je tokom cijele četvrtine imao vodstvo između 4 i 6 poena razlike. Došao je Rudar do 8 poena prednosti u drugoj četvrtini, mogao je otići i na preko 10 da su uspjeli realizirati dvije izgledne polukontre. Borbeni Dubravčan do poluvremena uspijeva smanjiti zaostatak na 2 koša razlike. Drugo poluvrijeme Dubravčan puno bolji, borbeniji i s više želje za pobjedom prelazi u vodstvo. Dubravčan su do pobjede vodili Varga sa 20, Međimurec sa 12 i Raić sa 11 poena.

A-2 LIGA

Odigrano je 1. kolo A-2 lige sjever. Međimurje i Čakovec startali su pobjedama, dok je Rudar Cimper očekivano poražen u Ludbregu. Od ostalih rezultata izdvajamo pomalo iznenađujući poraz Vindije na domaćem terenu od Bjelovara, dok su Mladost i Podravac očekivano dobili Vrbovec odnosno Ivančicu.
MEĐIMURJE - RADNIK 92:69
(19-13; 28-18; 29-13; 16-25)
Košarkaši Međimurja iako s potpuno promijenjenim i pomlađenim sastavom krenuli su u novu sezonu uvjerljivom pobjedom protiv neugodnog Radnika iz Križevaca. Agresivnom obranom i brzom tranzicijskom igrom domaći su igrači već do poluvremena imali 16 poena prednosti, a nakon 3 četvrtine je bilo +32 gdje je utakmica bila riješena. Najbolji kod Međimurja mladi Jambrović koji je odigrao odličnu utakmicu i postigao čak 30 poena, dok je Mario Novak zabio 17.
GRAFIČAR - RUDAR CIMPER 104:53
(30-7; 30-8; 17-18; 27-20)
Pojačani Grafičar koji ove sezone juri na prvo mjesto lige razbio je Rudar Cimper, a tome su pridonijeli i igrači Rudara, posebno ovi mlađi koji su bili impresionirani protivnikom i uplašeni. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 60-15. Tokom poluvremena trener Damjanović imao je što za reći svojim igračima, koji su u trećoj četvrtini počeli puno bolje igrati. Treću četvrtinu su riješili u svoju korist, a u posljednjoj su bili u egalu do samog kraja. Najbolji kod Rudara mladi Radiković sa 22 koša i Varga sa 13.
KOPRIVNICA - ČAKOVEC 57:119
(12-31; 8-25; 15-24; 22-39)
Čakovec je deklasirao Koprivnicu s čak 62 koša razlike i bacio rukavicu Grafičaru koji je dan ranije dobio Rudar s +51. Utakmica je bila riješena već nakon prve četvrtine kada je bilo +19 za Čakovec, a do kraja utakmice prednost se samo povećavala na konačnih +62. Luka Prprović prošlogodišnji košarkaš sezone zabio je 24, a Darko Terek 16 koševa.
Ostali rezultati 1. kola: Podravac - Ivančica 68:62, Mladost - Petar Zrinski 89:63, Vindija - Bjelovar 89.94.
Parovi 2. kola: Čakovec - Radnik, Bjelovar - Međimurje, Rudar Cimper - Vindija, Petar Zrinski - Grafičar, Ivančica - Mladost, Koprivnica - Podravac.