Sport 09.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Čakovcu međimurski derbi

Košarkaši Čakovca bili su bolji u međimurskom derbiju u zanimljivoj utakmici. Međimurje je u derbiju kola bilo uvjerljivo protiv Petra Zrinskog iz Vrbovca.
RUDAR CIMPER - ČAKOVEC 64:77
(25-17, 13-20, 13-23, 13-17)
Rudar Cimper: Varga A. 22, Brodar N. -, Kraljić M. 4, Perčić T. -, Levačić T. -, Radiković T. 11, Cilar T. -, Bedi M. -, Dodlek S. 11, Tkalec M.(cap.) 14, Bogdan D. 2, Srnec S. 0. Trener B. Damjanović
Čakovec: Novak N. 0, Novak M. 13, Prprović L. 14, Glavina H. , Prprović M. 2, Wrana R. -, Đuras D.(cap.) 8, Biševac V. 24, Vehtersbah-S. M. -, Kranjčec S. 16. Trener M. Hajdinjak
Silovito su košarkaši RC-a krenuli u utakmicu, preciznim šutevima za tri poena, poveli su rezultatom 19-9. Serijom 5-0 igrači Čakovca smanjuju zaostatak na 5 poena, da bi u posljednjim sekundama prve četvrtine Rudar opet došao do +10. Konačni rezultat, 25-17 postavlja najbolji igrač gostiju Biševac svojim polaganjem u zadnjoj sekundi prve četvrtine. Drugu četvrtinu Čakovec igra bolje, podiže agresivnost u obrani, stiže prednost Rudara, u nekoliko navrata i prestiže, ali se na poluvrijeme ipak otišlo sa prednošću domaćeg Rudar Cimpera od 38-37. Domaći košarkaši mogu žaliti što na odmor nisu otišli sa većom prednošću jer su promašili dosta čistih zicera ispod koša. Treću četvrtinu je domaćim igračima stao šut, Čakovec je igrao jako agresivnu obranu, a i puno bolje u napadu za razliku od prvog poluvremena.Dobili su treću četvrtinusa 10 poena razlike i vodili +9 na ulasku u posljednjih 10 minuta. Domaći košarkaši nisu se predali, promjenili su obranu sa čovjeka na zonu, što je urodilo plodom i u dva su navrata smanjivali razliku na -2, ali bi gosti iz Čakovca tricama opet dizali prednost na 7-8 koševa razlike i to održavali zahvaljujući skoku u napadu, posebno u zadnje 2 minute. Konačan rezultat od +13 postavio je igrač Čakovca Matija Novak-Medo tricom sa centra u posljednjoj sekundi utakmice. Kod domaćih najbolji Alen Varga sa 22 poena, kapetan Mladen Tkalec je dodao 14. Čakovec je po običaju predvodio Vedran Biševac sa 24 poena, Kranjčec je dodao 16.
Igrači Rudar Cimpera nakon ove utakmice odlaze na malu gostujuću turneju od 3 utakmice, prvo u Bjelovar i uspiju li tamo doći do bodova, napravili bi odličan posao. Zatim im slijedi Vrbovec i Ivančica. Čakovec u sljedećem kolu dočekuje Prigorje financije, glavne favorite za prvo mjesto uz ekipu Međimurja.
MEĐIMURJE - PETAR ZRINSKI 72:57
(20-16, 18-10, 16-10, 18-21)
Međimurje: Jelenić G. -, Mavrek J. 3, Novak M. (mlađi) 7, Vugrinec D. (cap) 15, Rusak L. 9, Zaspan B. 7, Fodor G. 6 , Krištofić P. 8, Goleš D. -, Novak M (stariji) -, Vurušić I. 0, Golubić A. 17. Trener: S. Šopar
Međimurje i Petar Zrinski iz Vrbovca igrali su derbi kola. Bolje je bilo, očekivano, Međimurje. Gosti su došli, očito, malo prenapaljeni na utakmicu, što su igrači Međimurja iskoristili. Dobili su prvu četvrtinu sa 4 poena razlike, bilo je 20-16. Još su bolje odigrali drugu četvrtinu, odličnom obranom su dopustili gostima da postignu samo 10 poena, oni su zabili 18 i na poluvrijeme se otišlo sa 12 poena prednosti u korist Međimurja. Spomenimo i to da su gostujući košarkaši došli na utakmicu sa samo 9 igrača, za što će biti kažnjeni jer u ekipi ih mora biti najmanje 10, a došli su i bez trenera!? Kad još dodamo da su ostali i bez ponajboljeg šutera ekipe, i jednog od najiskusnijih gostujućih igrača, nervoznog Zadravca koji je prvo nesportski glavom htio udariti domaćeg centra Zaspana, za što je dobio nesportsku osobnu pogrešku, a nakon toga je svašta ružnog rekao sucima zbog čega su ga isključili sa utakmice, ali ni tu nije bio kraj jer Zadravec nije htio napustiti teren nakon isključenja. Treću četvrtinu gosti su opet zabili samo 10 poena, domaći 16 pa je tako nakon 30 minuta igre bilo +18 za Međimurje. Posljednjih 10 minuta, gosti su samo malo ublažili poraz, bilo je 72-57. Međimurje je predvodio ponovno odlični Golubić sa 17 poena, najbolji je strijelac Međimurja u drugom dijelu sezone u odsustvu bolesnog Maria Novaka-Mede koji se polako vraća u sastav Međimurja, kao i Goran Fodor koji je protiv Petra Zrinskog odigrao par minuta. Kapetan Vugrinec je dodao 15 koševa u trinaestoj pobjedi Međimurja iz isto toliko utakmica.
Ostali rezultati 15. kola: Mladost - Ivančica 90:75, Prigorje financije - Vindija 119:63, Podravac - Radnik 103:56, Bjelovar slobodan.
11. Bjelovar 13 1 12 -297 14
Parovi 16. kola (12.2.): Čakovec - Prigorje financije, Vindija - Podravac, Radnik - Mladost, Ivančica - Međimurje, Bjelovar - Rudar Cimper, Petar Zrinski slobodan.

B-1 LIGA SJEVER
Porazi Preloga
Košarkaši Preloga prošlog su vikenda odigrali dvije utakmice. Prvo su u zaostaloj utakmici 11. kola gostovali u Ludbregu kod Grafičara. Izgubili su s 15 koševa razlike, bilo je 77-62, a za taj poraz, mogli bi reći da nije iznenađenje. Zatim su igrali redovno, 13. kolo, na domaćem terenu protiv posljednje plasirane Lepoglave, ekipe koja do 13. kola nije ostvarila niti jednu pobjedu, a upravo je 13. kolo bilo sretno za Lepoglavu, a nesretno za Prelog. Slavila je Lepoglava svoju prvu pobjedu u Prelogu rezultatom 85-81, a Prelog izbacila iz utrke za prvo mjesto. Međimurje Globetka odigrala je utakmicu na domaćem terenu protiv Grafičara iz Ludbrega. Izgubili su u vrlo napetoj utakmici s 2 poena razlike. Grafičar je bio sretniji i spretniji i slavio je pobjedu 75-73.
Rezultati 13. kola: Prelog - Lepoglava 81:85, Međimurje Globetka - Grafičar 73:75, Koprivnica slobodna; zaostala utakmica: Grafičar - Prelog 77:62.
POREDAK: 1. Grafičar 19 bodova (8-3), 2. Koprivnica 17 (7-3), 3. Prelog 17 (6-5), 4. Međimurje Globetka 14 (4-6), 5. Lepoglava 11 (1-9).

C-1 LIGA
Mladost iznenadila lidera
Veliko iznenađenje napravili su košarkaši Mladosti pobjedivši vodeći Dubravčan iz Donje Dubrave i nanjevši im tako drugi poraz u prvenstvu. Odlično su krenuli u utakmicu igrači Mladosti, dobili su prvu četvrtinu sa 11 poena razlike, no već u drugoj četvrtini je Dubravčan stigao i prestigao Mladost, dobili su drugu četvrtinu sa 21-7 i vodili su na poluvremenu sa 3 koša razlike. Igrači Mladosti su u trećoj četvrtini uzvratili istom mjerom, dobili su taj dio igre sa 21-6 i vodili uoči posljednje četvrtine 12 koševa razlike što Dubravčan nije uspio stići, posljednja četvrtina završila je rezultatom 12-12 za konačnih 63-51 za Mladost. Velika pobjeda za igrače Mladosti, motivirajuća za daljnji rad, a Dubravčanu upozorenje da ne slave prerano naslov prvaka.
Druga utakmica 12. kola između Kotoribe i Donjeg Kraljevca igrana u Kotoribi, također je bila jako zanimljiva. Prvo poluvrijeme su naime, košarkaši Donjeg Kraljevca vodili iznenađujuće sa 20 koševa razlike. Uspjeli su zaustaviti najboljeg strijelca lige Alena Zvošeca na samo 5 poena, a i glavni je razlog za tako veliko vodstvo. Drugo poluvrijeme se Zvošec razigrao, pogađao je sve živo, postigao je 30 poena u drugom dijelu igre. Kotoriba je stigla tako veliku prednost gostiju i na kraju pobjedila rezultatom 69-65. Kod Kotoribe Zvošec 35 poena, kod Donjeg Kraljevca, Ivanović najbolji sa 22.
Rezultati 12. kola: Kotoriba - Donji Kraljevec 69:65, Mladost - Dubravčan 63:51, Nedelišće slobodno.
1. Dubravčan 10 8 2 +133 18
2. Mladost/-1 10 5 5 -16 14
3. Kotoriba 9 5 4 -56 14
4. D. Kralj. 10 3 7 -58 13
5. Nedelišće 9 3 6 -3 12

Juniori / kadeti
• JUNIORSKA LIGA - juniori su odigrali utakmice 12. i 13. kola. Rezultati: Vindija - Donji Kraljevec 72:68, Dubravčan - Donji Kraljevec 63:61, Čakovec - Rudar Cimper 70:67 (nakon produžetaka). POREDAK: 1. Međimurje 20 (10-0, +332), 2. Vindija 19 (9-1, +184), 3. Donji Kraljevec 17 (6-5, +151), 4. Dubravčan/-1 16 (6-5, -60), 5. Rudar Cimper 14 (2-10, -283), 6. Mladost 12 (2-8, -133), 7. Čakovec 12 (2-8, -191).
• KADETSKA LIGA - rezultati 12. kola: Međimurje - Vindija 84:40, Rudar Cimper - Međimurje II 64:66. POREDAK: 1. Međimurje 18 (9-0, +529), 2. Mladost 15 (7-1, +293), 3. Donji Kraljevec 14 (6-2, +177), 4. Vindija 14 (5-4, +13), 5. Međimurje II 14 (5-4, +131), 6. Ivančica 11 (3-5, -133), 7. Prelog 10 (2-6, -365), 8. Rudar Cimper 10 (1-8, -282).
• MLAĐE KADETSKA LIGA - rezultati 11. i 12. kola: Prelog - Mladost 56:78, Lepoglava - Prelog 58:34, Nedelišće - Vindija 29:50. POREDAK: 1. Međimurje 24 (12-0, +966), 2. Vindija 21 (10-1, +492), 3. Kotoriba 20 (9-2, +343), 4. Donji Kraljevec 18 (7-4, +59), 5. Rudar Cimper 18 (7-4, -48), 6. Lepoglava 18 (7-4, -101), 7. Nedelišće 16 (5-6, -21), 8. Mladost 15 (4-7, -254), 9. Ivančica/-1 14 (4-7, -77), 10. Međimurje Globetka 14 (3-8, -358), 11. Čakovec 13 (2-9, -181), 12. Dubravčan 13 (2-9, -307), 13. Prelog 11 (0-11, -496).