Sport 19.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

KOŠARKA: Čakovcu negativni rekord

Nesvakidašnju utakmicu odigrali su Čakovec i Rudar Cimper u kojoj je Čakovec na poluvremenu vodio 5 poena razlike da bi u drugom poluvremenu zaustavio Rudar na samo 4 postignuta poena, a sva 4 primili su u posljednjoj četvrtini. Međimurje je očekivano nadigralo Koprivnicu.
ČAKOVEC - RUDAR CIMPER 91:38
(21:16; 18:18; 26:0; 26:4)
Čakovec: Prprović 16, Pustić 14, Terek 13, Biševac 9, Novak M. 8, Novak N. 7, Juras 7, Lepen 6, Ostoja 5, Žvorc 2, Drk 2, Kranjčec 2
Rudar Cimper: Varga 18, Dodlek 9, Radiković 7, Vinko-Novak 4
Odlično prvo poluvrijeme odigrao je Rudar protiv jednog od glavnih favorita za naslov prvaka. Čakovec je loše branio napade Rudara koji su većinom završavali brzim utrčavanjima pod koš nižih igrača koji je loptama hranio kapetan Tkalec. Poluvrijeme je završilo vodstvom Čakovca 39:34, a onda je uslijedilo famozno drugo poluvrijeme.
Čakovec je promjenio obranu s čovjeka na zonu, zatvorili su utrčavanja u reket i natjerali igrače Rudara na neizrađene šuteve preko ruke koje nisu pogađali. Četvrtinu je dobio Čakovec s nevjerojatnih 26:0. Nije ni posljednja četvrtina bila bolja za sastav iz Murskog Središća, ali barem su zabili 4 koša. Čakovec je i taj dio zabio 26, a drugo poluvrijeme je dobio s ukupnih 52:4. Ne sjećamo se da je netko u ovim ligama ostao bez postignutog koša u četvrtini ili samo 4 u poluvremenu, ali eto, igrači Rudara su uspjeli u tome. U klubu nestrpljivo očekuju povratak visoke linije Srnec-Bogdan-Frančić jer je jedinom visokom igraču, kapetanu ekipe Mladenu Tkalecu sve teže igrati s ozljeđenim koljenom, a Čakovec se okreće novom derbiju i gostovanju kod Grafičara u Ludbregu.
KOPRIVNICA - MEĐIMURJE 63:103
(13:21; 15:31; 18:30; 17:21)
Međimurje: Novak 20, Vrus 16, Krajačić 13, Jambrović 12, Miko 11, Ranteš 7, Kapelari 6, Lončarić 6, Pađan 5, Martinović 4, Gašparić 3
Očekivano uvjerljivo su košarkaši Međimurja slavili na gostovanju u Koprivnici. Prvu četvrtinu dobili su s 8 poena razlike, drugu s 16 za visokih +24 na poluvremenu. Nisu stali niti u drugom poluvremenu. Treću četvrtinu riješili su u svoju korist s 12 koševa viška za +36. Posljednju četvrtinu stavili su u brzinu niže, ali su svejedno dobili i taj period s 4 koša razlike za na kraju, okruglih +40. Sljedeće kolo Međimurje dočekuje iskusni sastav Podravca koji ima pobjedu manje od njih, a dok dodamo da Grafičar, Čakovec i Mladost također imaju po 5 pobjeda i poraz, možemo reći da će ovo prvenstvo biti jedno od najzanimljivijih ikad.
Ostali rezultati 6. kola: Petar Zrinski - Bjelovar 96:76, Ivančica - Radnik 67:46, Podravac - Vindija 80:69, Mladost - Grafičar 79:74.

12. Kopriv. 6 0 6 -289 6
Parovi 7. kola: Grafičar - Čakovec, Vindija - Mladost, Međimurje - Podravac, Radnik - Koprivnica, Bjelovar - Ivančica, Rudar Cimper - Petar Zrinski.
C-1 LIGA
Izvan konkurencije na vrhu
Vrh ljestvice nakon 5 odigranih kola predvode dvije momčadi koje igraju van konkurencije i na kraju sezone njihovi se rezultati neće računati. Čakovec BŠT i Mladost Ivanovec su vodeći s 4 pobjede i porazom, ali iz razloga što Međimurje Globetka ima utakmicu manje, a bez poraza su.
ČAKOVEC BŠT - PRELOG 85:66
(26:19; 20:21; 19:9; 20:17)
Čakovec BŠT pojačan Biševcem, Nikolom Novakom i Pustićem iz A-2 ligaša Čakovca uvjerljivo je dobio Prelog s 19 koševa razlike, a ključnu su prednost ostvarili u trećoj četvrtini koju su dobili s 10 poena razlike. Biševac 29 kod Čakovca, Blažeka 18 kod Preloga.
DONJI KRALJEVEC -
KOTORIBA 72:60
(14:9; 16:15; 18:15; 24:21)
Donji Kraljevec bio je nešto bolji u svakoj četvrtini što je bilo dovoljno za pobjedu od 12 koševa razlike protiv gostiju iz Kotoribe. Svako poluvrijeme dobili su s 6 koševa razlike za svoju treću pobjedu iz 4 utakmice. Ružić 19, Švenda 16 kod pobjednika, a Habuš 13 koševa kod Kotoribe.
MEĐIMURJE GLOBETKA - MLADOST 82:74
(17:18; 18:11; 24:14; 23:31)
Derbi kola neporaženih pripao je iskusnijem sastavu Međimurje Globetke. Ključ utakmice bile su druga i treća četvrtina koje Međimurje Globetka dobiva s ukupnih 17 poena razlike. Posljednju četvrtinu Mladost je smanjila razliku za konačnih 82-74. Vugrinec 27 koševa kod pobjednika, a kod poraženih Vehtersbah - Stojan 19.
GRAFIČAR II - NEDELIŠĆE 72:47
(20:14; 15:4; 21:11; 16:18)
Nedelišće je poraženo na gostovanju u Ludbregu s uvjerljivih 25 poena razlike. Prvo poluvrijeme Grafičar dobiva s 17 koševa razlike u trećoj povisuju prednost na 27, a Nedelišće dobiva posljednji period s 2 poena razlike. Gospočić 17 koševa za Nedelišće.