Sport 23.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Čakovec 3 poena u četvrtini

A-2 LIGA SJEVER
Čakovec 3 poena u četvrtini
Čakovec je poražen od posljednjeplasiranog Bjelovara na gostovanju, a nevjerojatan podatak je da su u trećoj četvrtini uspjeli zabiti samo 3 poena. Međimurje se lagano obračunalo protiv Radnika iz Križevaca. Rudar Cimper je poražen na gostovanju u Vrbovcu protiv jakog Petra Zrinskog.

MEĐIMURJE - RADNIK 90:59
(26-13, 15-13, 26-19, 23-14)
Međimurje: Jelenić G. 0, Mavrek J. 4, Novak M. 15, Vugrinec D. (cap) 3, Rusak L. 7, Zaspan B. 15, Fodor G. -, Krištofić P. 6, Goleš D. 12, Novak M. 20, Vurušić I. 7, Jambrović P. 1. Trener: Šopar S.
Međimurje je bilo uvjerljivo protiv Radnika iz Križevaca. Dobili su sa 31 poenom razlike, a moglo je biti i više, da nisu igrali sa “pola gasa”, mogli bi reći. Igrači Međimurja dobili su sve četvrtine, a priliku za igru dobili su svi igrači, od koji se samo mladi Jelenić nije upisao u listu strijelaca, dok je Fodor bio u sastavu, ali nije ulazio u igru, očito ozljeda još nije do kraja sanirana pa ne žele riskirati bezveze dok nebude potpuno zdrav, a i trebat će im potpuno spreman za utakmice koje slijede.

BJELOVAR - ČAKOVEC 77:68
(15-22, 22-3, 22-20, 18-23)
Čakovec: Novak N. 11, Novak M. 0, Prprović L. 27, Glavina H. 7, Juras S. (cap.) 1, Vehtersbah-Stojan M. -, Biševac V. 21, Vehtersbah-Stojan P. -, Wrana R. -, Kranjčec S. 1. Trener: Hajdinjak M.
Odlično je Čakovec počeo protiv posljednje plasiranog Bjelovara na njihovom terenu. Dobili su prvu četvrtinu sa 7 koševa razlike i sve je izgledalo dobro za igrače Čakovca. Zatim je sljedila famozna druga četvrtina zbog koje je Čakovec izgubio utakmicu. Uspjeli su igrači Čakovca u drugoj četvrtini zabiti sveukupno 3 poena! Primili su 22, a Bjelovar je -7 iz prve četvrtine pretvorio u +12 na poluvremenu. Treću četvrtinu opet su dobili igrači Bjelovara, ovaj puta sa 2 koša razlike, a prednost su povećali na +14 uoči posljednjih 10 minuta utakmice. Uspjeli su igrači Čakovca dobiti posljednju četvrtinu sa 5 koševa razlike, ali to im je bilo dovoljno samo da ublaže poraz.

PETAR ZRINSKI - RUDAR CIMPER 80:49
(17-13, 23-10, 24-12, 16-14)
Rudar Cimper: Varga A. 5, Brodar N. 0, Kraljić M. 4, Perčić T. 0, Levačić T. 0, Radiković T.11, Korbelj V. 0, Bedi M. 4, Dodlek S. 9, Tkalec M. (cap) 6, Bogdan D. 6, Srnec S. 4. Trener: Damjanović B.
Rudar Cimper poražen je na gostovanju u Vrbovcu sa 31 košem razlike protiv snažne momčadi Petra Zrinskog. To je ujedno i najprljavija ekipa prvenstva, pred 2 se tjedna njihov Zadravec htio fizički obračunavati protiv igrača Međimurja, a ovaj puta su nekoliko puta namjerno udarili mladog igrača Rudar Cimpera, Radikovića pa je i tu zaiskrilo među igračima, ali sve se brzo smirilo. Držao se Rudar Cimper dobro u prvoj četvrtini koju su domaći dobili sa 4 poena razlike. Utakmicu su domaćini riješili dobrom drugom i trećom četvrtinom, da bi u posljednjih 10 minuta priliku dobili svi mladi igrači Rudar Cimpera, nekima su ovo bile prve seniorske minute.
Ostali rezultati 17. kola: Podravac - Prigorje financije 72:89, Mladost - Vindija 87:99, Ivančica slobodna.

11. Bjelovar 15 3 12 -285 18
• Parovi 19. kola: Čakovec - Podravac, Prigorje financije - Mladost, Vindija - Međimurje, Ivančica - Rudar Cimper, Petar Zrinski - Bjelovar, Radnik slobodan.
B-1 LIGA SJEVER
Prelog opet poražen
Košarkaši Preloga doživjeli su novi poraz, ovaj put u međimurskom derbiju, na gostovanju u Čakovcu kod Međimurje Globetke. Prve tri četvrtine su dobili igrači Međimurje Globetke i prije posljednje četvrtine, imali su 9 poena prednosti koje su na kraju uspjeli sačuvati i na kraju slaviti sa 2 poena razlike. Gomzi sa 18 i mladi Miko sa 15 poena predvodili su Međimurje Globetku. Kod Preloga Pustić 26, Poredoš 13 koševa. Ovim se porazom Prelog definitivno oprostio od obrane naslova prvaka, a i drugo mjesto im je skoro pa nedostižno. Izgleda da će se između njih i Međimurje Globetke odlučivati o trećem mjestu.
Rezultati 15. kola: Međimurje Globetka - Prelog 60:58, Koprivnica - Lepoglava 92:66, Grafičar slobodan.

Nedelišće na 3. mjestu
Nedelišće se pobjedom u Donjem Kraljevcu probilo do treće pozicije na ljestvici. Gospočić sa 26 poena predvodio je Nedelišće do njihove četvrte pobjede. Ivanović najbolji kod Donjeg Kraljevca sa 24 poena. Kotoriba je pobjedom nad Mladosti u gostima najvjerojatnije osigurala drugu poziciju, teško je vjerovati da ih u posljednjih pet kola netko može dostići. Kod Kotoribe kao i obično, Zvošec, najbolji strijelac lige 27 poena, dok je kod Mladosti samo Klinec uspio zabiti dvoznamenkasti broj poena, 11. Dubravčan iz Donje Dubrave je ovo kolo bio slobodan.
Rezultati 14. kola: Donji Kraljevec - Nedelišće 57:64, Mladost - Kotoriba 54:60, Dubravčan slobodan.

Tečaj za košarkaške suce
Udruga košarkaških sudaca organizira tečaj za košarkaške suce te poziva kandidate starije od 14 godina da se jave u prostoriju Košarkaškog saveza Međimurske Županije (preko puta restorana “Pilka”), A. Schulteissa 19, u nedjelju 27. veljače s početkom od 10 sati. Sve ostale informacije možete dobiti kod voditelja tečaja na broj mobitela: 098/493-767 ili na e-mail: [email protected] (predsjednik UKSMŽ Danijel Perčić). (t.c.)