Sport 10.12.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

KOŠARKA: Čakovec bolji od Vindije

A-2 LIGA SJEVER
Čakovec bolji od Vindije
Od naših predstavnika samo je Čakovec odigrao utakmicu. Bili su uvjerljivi protiv Vindije u Varaždinu. Utakmica Međimurja protiv Grafičara odgođena je zbog nastupa Grafičara u 2. krugu kupa Krešimir Ćosić. Rudar Cimper morao je igrati protiv Koprivnice, ali su iz Koprivnice javili da zbog snijega ne mogu doći. Očito je samo njima smetao jer su sve ostale utakmice odigrane. Utakmica između Rudar Cimpera i Koprivnice igra se u petak, 14. prosinca s početkom u 20.30 sati. Igra se u sportskoj dvorani u M. Središću.
VINDIJA - ČAKOVEC 79:102
(17:29; 27:17; 18:29; 17:27)
Čakovec: Horvat, Novak M. 29, Lepen, Terek D. 25, Kranjčec 7, Pustić -, Juras 4, Ostoja, Biševac 22, Momčilović 13, Novak N. 2, Drk. Trener Kovačić B.
Vindija se protiv Čakovca držala do poluvremena. Iako bez najboljeg igrača Prprovića, Čakovec odlično kreće u utakmicu i prvu četvrtinu dobiva s 12 poena razlike. Drugu četvrtinu Vindija bolja i do poluvremena smanjuje prednost Čakovca na samo -2. Nije dozvolio Čakovec u drugom poluvremenu da utakmica uđe u neku neizvjesnu završnicu gdje bi svašta bilo moguće. Dobili su treću četvrtinu s 11 poena razlike, a četvrtu s 10. Utakmicu su dobili s uvjerljiva 23 koša razlike. Čak 3 igrača Čakovca postigla su preko 20 poena.
Ostali rezultati 9. kola: Radnik - Mladost 72:76, Bjelovar - Podravac 89:88, Petar Zrinski - Ivančica 72:53.
12. Koprivn. 8 0 8 -388 8
Parovi 10. kola: Čakovec - Ivančica, Koprivnica - Petar Zrinski, Podravac - Rudar Cimper, Mladost - Bjelovar, Grafičar - Radnik, Vindija - Međimurje.

C-1 LIGA
Osam trica Saše Jankovića
Odigrani su i susreti 8. kola C-1 lige u kojima bilježimo pobjedu Međimurje Globetke u Donjem Kraljevcu. Mladost je uvjerljivo dobila Dubravčan, dok je Prelog na krilima Saše Jankovića i njegovih 8 trica pobijedio Nedelišće, a ujedno je i s 27 poena bio najbolji strijelac kola. Čakovec BŠT poražen je od Dubravčana, a Kotoriba je bila slobodna.
PRELOG - NEDELIŠĆE 81:54
(17:6; 22:18; 29:10; 13:20)
Prelog je uvjerljivo dobio Nedelišće u utakmici bez neizvjesnosti. Već nakon prve četvrtine Prelog je imao +11, a do poluvremena je povisio na +15. U trećoj četvrtini Prelog je utakmicu riješio do kraja, a taj period je dobio s visokih 19 poena razlike za ukupnih +34. Nedelišće je malo ublažilo poraz u posljednjoj dionici igre. Prelog je do pobjede predvodio izvrsni Saša Janković koji je pogodio 8 dalekometnih šuteva za tri poena, a ukupno je zabio 27 poena. Ne sjećamo se ako je netko pogodio 8 trica u C-1 ligi. Ciglar je pripomogao s 15 koševa. Kod Nedelišća Marciuš 16, Šegović 15 poena.
MLADOST - DUBRAVČAN 80:51
(23:16; 18:10; 18:9; 21:16)
Dubravčan je doživio težak poraz na gostovanju u Čakovcu. Treba spomenuti da će Dubravčan još 2-3 tjedna biti bez svog ponajboljeg igrača Varge, a u ovoj se utakmici ozlijedio i kapetan Međimurec te će biti i bez njega kolo ili dva najmanje. Mladost je dobila sve četiri četvrtine, a razlika se na kraju zaustavila na +25. Drk s 25 poena i Vehtersbah-Stojan s 20 najbolji kod Mladosti. Ribić 12, Međimurec 11 kod Dubravčana.
ČAKOVEC BŠT - GRAFIČAR II 68:75
(18:19; 20:14; 19:21; 11:21)
Utakmica između Čakovca BŠT i Grafičara II odlučena je u posljednjoj četvrtini. Čakovec je nakon tri četvrtine imao prednost od 3 poena razlike, ali Grafičar je preokrenuo u posljednjoj četvrtini koju je dobio s 10 poena razlike i na kraju slavio s +7. Pustić 26 poena, Lepen 13 kod Čakovca. Kod Grafičara, Čakovčanac Nikola Hrkač na privremenom radu u Ludbregu 17 poena.
DONJI KRALJEVEC - MEĐIMURJE GLOBETKA 60:68
(12:22; 15:4; 15:25; 18:17)
Bio je ovo derbi kola, a utakmica je bila puna oscilacija jedne i druge ekipe. Prvo je Globetka dobila prvu četvrtinu s 10 poena razlike. Uzvratio je Donji Kraljevec u drugoj četvrtini koju je dobio s 15:4 i na poluvremenu vode +1. Treću četvrtinu opet na redu Međimurje Globetka koja dobiva taj period s 10 poena razlike i u posljednji period ulazi s 9 poena viška. Iskusni gosti iz Čakovca nisu si u posljednjoj četvrtini dozvolili još jedno propadanje. Donji Kraljevec dobio je posljednji dio s poenom razlike što je značilo da su gosti dobili utakmicu s 8 poena razlike. Zrna 14 poena, Švenda 12 kod poraženog domaćina, a Serdarević 22 i Vugrinec 18 kod Međimurje Globetke.

Tečaj za suce
Udruga košarkaških sudaca Međimurja organizira tečaj za košarkaške suce te poziva kandidate starije od 14 godina da se jave u prostoriju Košarkaškog saveza Međimurske županije (preko puta restorana “Pilke”, A. Schulteissa 19, Čakovec), u nedjelju (16. prosinca) u 10 sati. Sve ostale informacije možete dobiti kod voditelja tečaja putem broja mobitela 098/493-767 ili na e-mailu [email protected].