Sport 13.03.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

KOŠARKA: Čakovec izgubio

Iako smo u prošlom kolu nakon pobjede Čakovca nad Vindijom i pobjede Međimurja u Ludbregu napisali da je Čakovec osigurao naslov prvaka, to, ipak, nije tako. Teoretske šanse ima Podravac, ali trebaju mu se poklopiti rezultati koji su mu u ovom kolu itekako išli na ruku jer je Čakovec poražen na gostovanju kod predzadnje Ivančice na ljestvici.
IVANČICA - ČAKOVEC 76:62
(17:17, 19:15, 20:18, 20:12)
Čakovec: Prprović 24, Kranjčec 8, Biševac 8, Novak M. 6, Momčilović 6, Terek 4, Drk 3, Glumac 2, Ostoja 1, Pustić, Juras, Novak N.
Čakovec je porazom od pretposljednje Ivančice zakomplicirao situaciju na ljestvici i ukoliko se u “ludom” zadnjem kolu poklope neki rezultati, Podravac iz Virja mogao bi do naslova prvaka. Utakmica tvrdih obrana otišla je na stranu domaćina koji je nakon izjednačene prve četvrtine, dobio drugu s četiri poena prednosti s koliko se odlazi i na poluvrijeme. Treću četvrtinu Ivančica je povisila prednost za još dva koša razlike pa je Čakovec u posljednjih 10 minuta morao ganjati šest koševa minusa. Očekivao se preokret Čakovca, ali to se nije desilo.
Sada imamo tri moguća scenarija u posljednjem kolu a Čakovec u samo jednom može ostati bez naslova i to onom najteže mogućem, ali ne i nemogućem. Ukoliko Čakovec izgubi od gradskog rivala Međimurja koje ih je već jednom pobjedio u prvom dijelu sezone, Mladost izgubi na gostovanju u Murskom Središću, Grafičar na domaćem terenu od Bjelovara, a Podravac na domaćem terenu svlada Petar Zrinski u tom bi slučaju Podravac i Čakovec imali isti omjer, ali zbog bolje međusobne koš razlike, Podravac bi bio prvak.
RUDAR CIMPER -
- PODRAVAC 68:80
(20:18, 11:18, 21:21, 16:23)
Rudar Cimper: Varga 20, Radiković 16, Hrkač 16, Srnec 8, Dodlek 7, Perčić 1, Cilar, Brodar, Vinko Novak, Korbelj, Tkalec
Rudar Cimper pružio je odličan otpor drugoplasiranom Podravcu iako se na utakmici nije pojavio kapetan momčadi Mladen Tkalec. Nisu ni gosti došli kompletni, falili su Šiprak i Nikolić.
Domaći košarkaši dobili su prvu četvrtinu rezultatom 20:18, a u drugoj su gosti serijom 12:0 poveli s 10 poena razlike, bilo je 20:30 nakon čega domaći košarkaši opet počinju igrati bolje i smanjuju prednost gostiju iz Virja na 5 koševa razlike do poluvremena. Rudar Cimper igra dobro u trećoj četvrtini, a ukradenom loptom i atraktivnim zakucavanjem Nikole Hrkača u kontri dolazi do prvog vodstva nakon prve četvrtine od jednog poena razlike. Tada je u prvi plan susreta odlučio doći prvi sudac Milković koji donosi par odluka na štetu domaćina, što mu nije prvi put u sezoni kada sudi Rudaru, a na to je živce izgubio kapetan Saša Srnec koji se zaletio ne njega i izgovorio mu svašta, nezadovoljan suđenjem.
Zbog toga je dobio tehničku pogrešku. To kao da je još više motiviralo igrače Rudara koji odlaze na šest poena prednosti samo par minuta do kraja treće četvrtine. Sudac Milković u posljednjoj sekundi treće četvrtine izludio je sve u dvorani.
Negodovali su svi, od igrača do navijača, a još jednu tehničku pogrešku zaslužio je i Teo Cilar. Podravac je iskoristio sva silna slobodna bacanja i vratio prednost koju je imao na poluvremenu utakmice. Posljednju četvrtinu držali su se domaći košarkaši do 5 minuta do kraja utakmice kada iz igre izlazi jedini centar Srnec zbog 5 osobnih pogrešaka. Iskusni gosti na krilima raspoloženih Kenđelića i Haluseka mirno privode utakmicu kraju i slave s 12 poena prednosti.

MEĐIMURJE - VINDIJA 90:79
(16:22, 27:27, 21:14, 26:16)
Međimurje: Krajačić 29, Jambrović 20, Novak 19, Miko 11, Lončarić 4, Gašparić 3, Ranteš 2, Martinović 2, Vrus, Svaty, Jelenić
Gosti iz Varaždina bolje su otvorili susret i na krilima raspoloženog Štefana dobivaju prvu dionicu utakmice s 6 poena razlike. Druga četvrtina bila je prepuna koševa, palo ih je ukupno 54, po 27 sa svake strane, a to je značilo da se na poluvrijeme otišlo s identičnom razlikom koja je bila i nakon prvih 10 minuta.
Međimurje je rezultat preokrenulo u trećoj četvrtini koju su dobili s sedam koševa razlike i u posljednjih su 10 minuta ušli s +1, a to je dodatno diglo samopouzdanje kod domaćih košarkaša koji su posljednjih 10 minuta odigrali još bolje.
Ostali rezultati 21. kola: Petar Zrinski - Koprivnica 83:57, Bjelovar - Mladost 87:96, Radnik - Grafičar 59:92.
12. Koprivnica 21 0 21 -947 21
Parovi posljednjeg, 22. kola (16. ožujka): Čakovec - Međimurje, Vindija - Radnik, Grafičar - Bjelovar, Rudar Cimper - Mladost, Podravac - Petar Zrinski, Koprivnica - Ivančica.

C-1 LIGA
Prvak još uvijek nepoznat
Nakon što smo u prošlom broju objavili da je Međimurje Globetka drugu godinu za redom prvak C-1 lige, tomu ipak nije tako. Pošto su momčadi Mladosti, Čakovec BŠT-a, Grafičara II i Nedelišća igrale van konkurencije, radila se i tablica momčadi u konkurenciji gdje su se brisali rezultati protiv momčadi van konkurencije.
Na toj je ljestvici prvi Dubravčan iz Donje Dubrave koji ima omjer pobjeda i poraza 6-2, isti omjer ima i Međimurje Globetka, ali Dubravčan je bolji u međusobnim susretima. Treći je Prelog s omjerom 4-4, četvrti je Donji Kraljevec s omjerom 3-5, a Kotoriba je posljednja peta s omjerom 1-7.
Sve momčadi u konkurenciji, osim Kotoribe odigrati će još svaki sa svakim dvije utakmice i nakon tih ćemo susreta dobiti prvaka C-1 lige sjever za sezonu 2012./2013. Sljedeće kolo tako se sastaju Dubravčan-Donji Kraljevec i Međimurje Globetka-Prelog u susretima 19. kola. Ostale momčadi završile su natjecanje. Tablica s momčadima izvan konkurencije: