Sport 07.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

KOŠARKA: Čakovec nadomak naslova

Čakovec nadomak naslova
Košarkaši Čakovca u izravnom su dvoboju protiv drugoplasirane Mladosti iz Đurđevca došli nadomak naslova prvaka A-2 lige sjever i kvalifikacija za A-1 ligu. U korist Čakovcu ide i činjenica da je Grafičar iz Ludbrega koji je dijelio drugo mjesto s mladostašima, poražen na gostovanju u Virju i sada oba sastava zaostaju za Čakovcem čak dvije pobjede. Međimurje se s teškog gostovanja u Ivancu vratilo s pobjedom od 10 poena razlike. Rudar Cimper nakon dobre igre u Križevcima prošli vikend, konačno je igrao u kompletnom sastavu protiv Bjelovara, ali doživjeli su uvjerljiv poraz nakon što su dobro odigrali prvu četvrtinu.
Čakovec - Mladost 75:66
Čakovec je pitanje osvajača prvenstva riješio vrlo vjerojatno protiv Mladosti koja sada zaostaje za dvije pobjede za našim košarkašima, a i u međusobnim omjeru, bolji je Čakovec jer je dobio oba susreta. Čakovec i od Grafičara ima dvije pobjede više, a u prvom su međusobnom ogledu u Ludbregu slavili s 33 poena razlike, što je jednostavno nedostižna prednost s kojom bi Grafičar prvo morao slaviti u Čakovcu i čekati da Čakovec izgubi još dvije utakmice do kraja u posljednjih šest kola uz to da Grafičar nebi smio doživjeti niti jedan poraz do kraja. Što se tiče utakmice protiv Mladosti, Čakovec je do poluvremena napravio +17 (38:21), goste iz Đurđevca nije služio šut u tom dijelu igre i promašili su par zicera. Drugo poluvrijeme Mladost bolja, ali nedovoljno. Uspjeli su samo ublažiti veliku prednost s poluvremena na poraz od devet poena razlike.
Ivančica - Međimurje 73:83
Međimurje je bilo uvjerljivo u Ivancu. Na kraju prvog poluvremena bilo je 17 koševa razlike za naše košarkaše. Tu prednost su igrači Međimurja uspješno održavali u drugom poluvremenu u kojem je Ivančica prijetila, ali ispod 10 poena razlike nisu uspjeli doći. Utakmica je na kraju završila rezultatom 73:83 za Međimurje kojem u sljedećem kolu slijedi susret protiv Koprivnice, a to bi trebao biti jedan malo jači trening.
Rudar Cimper - Bjelovar 77:90
Nakon dobre igre prošli tjedan u Križevcima, slijedila je jako blijeda igra košarkaša Rudar Cimpera koji su svoje navijače razočarali, kako igrom tako i pristupom. Prvu četvrtinu su još i dobili s 24:18, ali nakon toga prestali su se pridržavati pravila koje je trener Damjanović prije utakmice naglasio, a to je da se ne upuštaju u jurnjavu s jednom od najboljih napadačkih momčadi lige. Krenulo se s prebrzim završavanjima napada, što gosti iz Bjelovara koriste i preko odličnog Luke Božića, mladog reprezentativca Hrvatske samo povećavaju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 25 poena razlike.Do kraja utakmice, rudarovci su samo uspjeli smanjiti na podnošljivih 13 poena zaostatka.
Ostali rezultati 16. kola: Podravac-Grafičar, Koprivnica-Vindija, Petar Zrinski-Radnik.
Parovi 17. kola: Rudar Cimper-Čakovec (nedjelja, 10.veljače, 16 sati), Bjelovar-Petar Zrinski, Radnik-Ivančica, Međimurje-Koprivnica, Vindija-Podravac, Grafičar-Mladost.

C-1 LIGA
Dubravčanu bodovi iz Ludbrega
Trinaesto kolo mogli bi nazvati i kolo od 20 razlike jer su čak tri od četiri igrane utakmice završile s 20 poena razlike. Jedino su košarkaši Dubravčana imali težak posao u Ludbregu kod Grafičara kojeg su na kraju dobili s 5 poena prednosti. Međimurje Globetka, Mladost i Čakovec BŠT svoje su protivnike svladali s laganih 20 poena razlike.
Grafičar II–Dubravčan 67:72 (22:21, 20:20, 10:15, 15:16)
Dubravčan je na krilima Štefića i Međimurca slavio na teškom gostovanju u Ludbregu. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri oba sastava, a na poluvrijeme se otišlo s +1 za Grafičar. Igrači Dubravčana stisnuli su u obrani u drugom poluvremenu i riješili utakmicu u svoju korist s pobjedom od 5 poena razlike. Štefić 21 poen, Međimurec 16 kod pobjednika.
Međimurje Globetka - Nedelišće 74:54
(20:10, 21:11, 15:14, 18:19)
Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu kojeg igrači Međimurje Globetke dobivaju s 20 poena razlike. Drugo poluvrijeme igrači Globetke samo su održavali stečenu prednost do samog kraja utakmice. Levačić 21 poen, Vurušić 19 kod pobjednika, a kod Nedelišća Šegović 15, Jalušić 14 poena.
Mladost-Donji Kraljevec 83:63 (29:16, 20:23, 19:17, 15:7)
Mladost je uvjerljivo slavila protiv Donjeg Kraljevca s okruglih 20 poena razlike. Nakon prve četvrtine Ivanovčani su imali +13, da bi gosti iz Donjeg Kraljevca smanjili do poluvremena na -10. Drugo poluvrijeme Mladost dobiva s 10 poena razlike, a treba spomenuti da su u posljednjoj četvrtini primili svega sedam poena. Drk s 22 postignuta koša te Vehtersbah-Stojan i Terek po 17 najbolji kod Mladosti, a Švenda s 27 i Zrna s 15 kod Donjeg Kraljevca.
Čakovec BŠT–Kotoriba 78:58
(13:16, 28:17, 21:7, 16:18)
Kotoriba je iznenadila Čakovec dobivši prvu četvrtinu s 3 poena prednosti. Čakovec BŠT bio je puno bolji u drugoj četvrtini koju dobiva s +11 i u trećoj koja je završila s +14 za uvjerljivu pobjedu od okruglih 20 poena razlike. Pustić s 32 i Prošev s 21 postignutim košem najbolji u redovima Čakovca dok su se kod Kotoribe iskazali Zvošec i Munka s po 16 poena.