Sport 17.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Čakovec pao u produžetku

Čakovec je u derbiju kola poražen od Vindije u Varaždinu, a to im je ujedno i prvi poraz u prvenstvu. Međimurje je i dalje uvjerljivo, Ivančica se držala do poluvremena da bi na kraju završilo sa uvjerljivih +35. Rudar Cimper ostvario je i drugu pobjedu u nizu.
VINDIJA - ČAKOVEC 86:81
(21-14, 16-11, 20-25, 16-23, 13-8)
Čakovec: Horvat S. 1, Terek M. 1, Prprović L. 23, Megla M. 15, Kranjčec S. 11, Terk D. 5, Juras S.(cap.), Ostoja D. 18, Wrana R. 0, Fečkeš M. 7, Ganzer M. 0, Drk I. Trener: Bruno Kovačić
Vindija je bila bolja u prvom poluvremenu, dobili su prvu četvrtinu sa 7 poena razlike, drugu sa 5 i na poluvrijeme Čakovec odlazi s -12. Polovicom treće, nakon tehničke pogreške trenera Čakovca, Kovačića, Vindija odlazi na najviših 21 poen razlike. Očito su domaćini mislili da je tu utakmica gotova, no, igrači Čakovca se nisu složili sa time. Uspjeli su u posljednjih 15 minuta stići prednost domaćina i odvesti utakmicu u produžetke, tu su domaćini ipak bili uspješniji, a do izražaja je došla njihova bolja fizička pripremljenost. Čakovcu je ovo prvi poraz u prvenstvu. Prprović opet najbolji u redovima Čakovca s 23 koša. Kod domaćih, jedan od najboljih, međimurac Manuel Novak sa 26 koševa.
MEĐIMURJE - IVANČICA 94:59
(20-13, 23-18, 28-6, 23-22)
Međimurje: Novak N. 0, Pustić 4, Novak Mario ml. 14, Miko 4, Krajačić 27, Martinović 0, Fodor -, Krištofić 8, Biševac 8, Novak Mario st. 18, Jelenić 6, Novak M. 5. Trener: Srećko Šopar
Međimurje melje i dalje. Ovaj put imali su dobar otpor samo do kraja prvog poluvremena na koje su otišli sa 12 koševa prednosti. Riješili su sve u trećoj četvrtini u kojoj su primili samo 6 poena, zabili 28 i tu je priči bio kraj. Posljednju četvrtinu odigrali su u revijalnom tonu, dobili je sa +1 za uvjerljivih +35. Danijel Krajačić, prvoligaško pojačanje Međimurja bio je najbolji u ovoj utakmici sa 27 koševa, Mario Novak Medo zabio je 18.
GRAFIČAR - RUDAR CIMPER 62:96
(21-25, 17-22, 12-20, 12-29)
Rudar Cimper: Varga 14, Frančić 4, Kraljić 4, Perčić, Novak, Radiković 21, Cilar, Dodlek 2, Tkalec 9, Hrkač 28, Srnec 15. Trener: Branko Damjanović
Uvjerljivi su bili igrači Rudar Cimpera u Ludbregu. Domaći su se držali u prvom poluvremenu, a u igri ih je držao dobar šut za tri poena i promašeni ziceri i slobodna bacanja igrača Rudara. Na odmor se ipak odlazi s 9 poena razlike u korist Rudar Cimpera, bilo je 38-47. Drugo poluvrijeme donosi puno bolju igru rudarovaca, posebno u obrani gdje su dopustili domaćima samo 24 postignuta koša, dok su oni sami zabili 49 za na kraju uvjerljivih +34. Najraspoloženiji kod Rudar Cimpera bili su odlični Hrkač sa 28 poena, a opet je jako dobru podršku imao u sve boljem junioru Radikoviću koji je zabio 21 poen i Srnecu sa 15 koševa.
Ostali rezultati 5. kola: Radnik - Podravac 70-68 (nakon produžetaka), Mladost - Bjelovar 76-63, Petar Zrinski-Koprivnica 113-76.
12. Grafičar 5 0 5 -197 5
Parovi 6. kola: Čakovec - Rudar Cimper (subota, 19.11., s početkom u 18.30 najvjerojatnije), Koprivnica - Grafičar, Ivančica - Petar Zrinski, Bjelovar - Međimurje, Podravac - Mladost, Vindija - Radnik.

C-1 LIGA
Derbi Prelogu
Košarkaši Preloga slavili su u derbiju kola na gostovanju u Kotoribi. Ove sezone košarkaši Kotoribe još uvijek neznaju za pobjedu iako su prošle sezone bili u samom vrhu ljestvice. Međimurje Globetka dobila je Međimurje II, očekivano, a i dalje su jedini bez poraza i glavni favoriti za naslov i teško da im netko može zaprijetiti. Donji Kraljevec je odnio pobjedu s gostovanja kod Mladosti iz Ivanovca od 10 poena razlike. Dubravčan i Nedelišće svoju će utakmicu odigrati naknadno.
Rezultati 5. kola: Kotoriba - Prelog 54:63, Međimurje II - Međimurje Globetka 72:80, Mladost - Donji Kraljevec 60:70.

Juniorska liga
Juniori su odigrali 4. i 5. kolo. Međimurje i Dubravčan još uvijek su bez poraza, Rudar Cimper ostvario je prvu pobjedu, a Grafičar iz Ludbrega jedini je bez pobjede, ali ima samo dvije odigrane utakmice.
Rezultati: Rudar Cimper - Kotoriba 75:51, Kotoriba - Međimurje 48:92, Vindija - Mladost 84:63, D. Kraljevec - Dubravčan 61:75.

(19:8,15:8,20:18,6:11)
Radost: Glumac H. 1, Hlebec I. 8, Balog D. (cap.) 25, Šmitran E. 2, Tkalec I. 6, Kuček S. 9, Kranjčec J., Bogdan A. 4, Živković V. 4, Pongrac M., Stagličić V., Živković A. 1. Trener: Željko Levačić
Košarkašice Radosti predvođene Dejanom Balog koja je postigla 25 poena ostvarile su svoju drugu pobjedu. Bile su uvjerljivo bolje od košarkašica Jabuke iz Zaprešića. Nakon tri četvrtine imale su visokih 20 koševa prednosti, a kako to obično biva, nakon visokog vodstva, slijedi opuštanje. Košarkašice Jabuke to su iskoristile, dobile zadnju četvrtinu s 11-6 i na kraju smanjile na donekle podnošljiv poraz od 15 koševa razlike. Uz Balog, solidno su odigrale Kuček i Hlebec. Sljedeću utakmicu košarkašice Radosti igraju u Rijeci.