Sport 07.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Čakovec prosuo +14

A-2 LIGA SJEVER
Čakovec prosuo +14
Košarkaši Čakovca bili su veliki favoriti u utakmici protiv Mladosti iz Đurđevca iako se igralo na gostujućem parketu. Imali su i 14 koševa prednosti nakon 30 minuta igre, ali to im nije bilo dovoljno. Posljednju četvrtinu su se očito opustili, što su uporni domaćini iskoristili i na kraju su pobijedili sa 2 poena prednosti. Međimurje je u derbiju kola igralo kod kuće sa Podravcom iz Virja, ali derbi vidjeli nismo. Međimurje je slavilo sa 29 koševa razlike. Košarkaši Rudar Cimpera u prepunoj domaćoj dvorani u Murskom Središću nisu uspjeli doći do toliko željenih bodova. Bolja je bila Vindija iz Varaždina na utakmici koja je imala i humanitarni karakter.
Međimurje-Podravac 88-59
(27-18; 20-16; 22-11; 19-14)
MEĐIMURJE: Jelenić G. 5, Terek M., Novak M. ml/ 6, Vugrinec D. 17, Rusak L. 9, Zaspan B. 18, Fodor G. 16, Krištofic P., Goleš D.-, Novak M. 10, Vurušić I. -, Golubić A. 7 TRENER:Šopar S.
Međimurju je ovo bila treća utakmica u samo tjedan dana, ali i treća pobjeda. Ovaj puta je stradao Podravac iz Virja, trećeplasirana momčad na ljestvici. Domaći košarkaši imaju najbolju obranu lige, a to su pokazali i igračima Podravca. Kontrolirali su susret od samog početka utakmice, nakon prve četvrtine su već imali 9 poena prednosti, a kako je utakmica odmicala, tu su prednost samo povečavali, pa je na poluvremenu +13, a nakon najbolje, treće četvrtine domaćih košarkaša, bilo je +24. Utakmica je na kraju završila sa 29 koševa razlike za Međimurje, a gosti nisu dobili ni jednu četvrtinu. Međimurje su predvodili Boris Zaspan (18 poena), Dejan Vugrinec (17 poena), Goran Fodor (16 poena) i Mario Novak-Medo (10 poena). Dobro je odigrao i junior Lovro Rusak koji je zabio 9 poena. Ovom pobjedom, Međimurje je preuzelo vodeću poziciju na ljestvici i jedina su momčad bez poraza. Nakon utakmice, košarkaški klub Međimurje organizirao je “košarkašku noć“ na kojoj su se družili svi članovi i prijatelji kluba do ranih jutarnjih sati.
Mladost-Čakovec 95-93
(19-26; 23-21; 22-31; 31-15)
ČAKOVEC: Novak N. 4, Novak M. 20, Prprović L. 12, Megla M. 2, Prprović M. 2, Glavina H., Juras S.(cap.) 10, Biševac V. 11, Ostoja D. 19, Kranjčec S. 13 Trener: Hajdinjak M.
Košarkaši Čakovca izgubili su, mogli bi reći, nemoguće! Bili su veliki favoriti u utakmici protiv Mladosti iz Đurđevca na gostujućem terenu, a to su i pokazali, ali samo u prvih 30 minuta utakmice. Nakon prve četvrtine imali su igrači Čakovca 7 poena prednosti. Domaći su bili malo bolji u drugoj četvrtini koju su dobili sa 2 razlike, pa je na poluvremenu bilo +5 za Čakovec. Treću četvrtinu su igrači Čakovca odigrali najbolje, dobili su je sa 9 koševa razlike i imali su na ulasku u posljednju četvrtinu 14 koševa prednosti. Očito su mislili da će im to biti dovoljno za pobjedu pa su se u posljednjih 10 minuta potpuno opustili i dozvolili upornim domaćinima da se vrate u egal utakmicu, a u toj egal utakmici su uspjeli i pobjediti sa 2 poena razlike. Čakovec je posljednjih 10 minuta izgubio sa 16 poena razlike. Čakovec je imao čak 6 igrača koji su postigli dvoznamenkasti broj koševa, ali ni to im nije bilo dovoljno. Maija Novak je zabio 20, Ostoja 19, Kranjčec 13, Prprović je dodao 12, Biševac 11, a kapetan Juras 10.
Rudar cimper-Vindija 51-63
(14-19; 5-14; 17-12; 15-18)
Košarkaški klub Rudar Cimper odlučio je da utakmica 9. kola protiv Vindije iz Varaždina bude i humanitarnog karaktera, pa su se tako skupljali dobrovoljni prilozi za djevojčicu Hanu Šantl, oboljelu od cerebralne paralize. Odaziv ljudi bio je odličan, a dvorana je bila prepuna. Prvu četvrtinu dobili su gosti iz Varaždina sa 5 koševa razlike, a već se onda vidjelo da će to biti loš šuterski dan domaćina, a da nesreća bude veća, u petak na treningu je ponajbolji igrač Rudar Cimpera, kadet Tomislav Radiković izvrnuo zglob. Tomislav je pokušao igrati, i izdržao je skoro 30 minuta, ali bol je bila prejaka da bi mogao ozbiljnije pomoći suigračima. Vindija je imala 14 razlike na poluvremenu, 18 tokom treće četvrtine, ali odličnom obranom ekipa Rudara uspijeva smanjiti na 9 koševa razlike na ulasku u posljednjih 10 minuta, no spomenuta loša šuterska večer odvela ih je u poraz. Jedini raspoloženi bili su Saša Dodlek sa 15 koševa i kapetan Stanko Tuksar sa 9 (3 trice), a njih dvoje su i jedini koji su uspjeli zabiti tricu na utakmici u domaćoj ekipi. Junak prošlotjedne pobjede nad Radnikom u Križevcima, Saša Srnec, koji je onda zabio 24 poena, ovaj puta je postigao samo 2, a ruka nije slušala ni Mladena Tkalca koji je postigao 5 poena, ali je odigrao odličnu obranu na puno višem Afrikancu u momčadi Vindije, Kabineu Sissoku. Kod domaćina ostaje žal za bodovima, ali raspoloženje popravlja 3200 kuna, prikupljenih za malu Hanu! Hvala svima koji su pomogli Hani i njenim roditeljima!
Rudar Cimper: Varga A. 5, Brodar N., Kraljić M. 3, Perčić T. 3, Radiković T. 5, Tuksar S. 9, Cilar T., Bedi M. 2, Dodlek S. 15, Tkalec M. 5, Bogdan D. 2, Srnec S. 2, Trener: Damjanović B.
Ostali rezultati 9. Kola: Petar Zrinski-Ivančica 94-64, Bjelovar-Radnik 70-75 (nakon produžetaka), Prigorje financije slobodne.
11. Bjelovar 8 0 8 -175 8
Parovi 10. Kola: Čakovec-Ivančica, Radnik-Petar Zrinski, Vindija-Bjelovar, Prigorje financije-Rudar Cimper, Mladost-Međimurje, Podravac slobodan.

B-1 LIGA SJEVER
Prelog 3. u nizu
Prvaci B-1 lige sjever, košarkaši Preloga, doživjeli su svoj treći poraz u nizu. Poraženi su u Koprivnici sa čak 25 poena razlike. Rezultat je na kraju bio 75-50 u korist domaćih košarkaša. Međimurje Globetka iz Čakovca je ovo kolo bila slobodna. Košarkaši Lepoglave i dalje neznaju za pobjedu iako su ovo kolo bili jako blizu, naime, oni su tek u produžetku bili poraženi od Grafičara iz Ludbrega na domaćem terenu rezultatom 76-78.

C-1 LIGA
Dubravčan i dalje bez poraza
Košarkaši Dubravčana i dalje neznaju za poraz u C-1 ligi. Novuj pobjedu ostvarili su na teškom gostovanju kod Mladosti iz Ivanovca, gdje su u napetoj utakmici bili bolji od domaćina rezultatom 62-69. Kotoriba je u drugoj utakmici bila bolja na domaćem terenu od Donjeg Kraljevca sa 68-58. Nedelišće je bilo slobodno u ovom kolu.