Sport 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

KOŠARKA: Čakovec prvak

A-2 LIGA SJEVER
Čakovec prvak
Košarkaši Čakovca pobjedom protiv Međimurja riješili su sve dvojbe oko toga tko će osvojiti naslov prvaka. Gradski derbi pripao je uvjerljivo njima i zasluženo su prvaci regije sjever koju će predstavljati u kvalifikacijama za A-1 ligu. Rudar Cimper odlično se držao, a u posljednjoj četvrtini skoro i stigao 24 poena prednosti koju su imali gostujući košarkaši Mladosti. Na kraju je pobjeda ipak otišla boljim gostima iz Đurđevca.
ČAKOVEC - MEĐIMURJE 81:63
(22:13, 26:22, 15:19, 18:9)
Čakovec: Horvat 3, Novak M. 7, Prprović 19, Terek D. 12, Krnjčec 3, Pustić 13, Juras, Lepen, Biševac 4, Momčilović 9, Novak N. 7, Drk 3
Međimurje: Gašparić, Vrus, Novak M. 12, Miko 6, Krajačić 19, Posavec, Jambrović 16, Svaty 3, Ranteš 1, Jelenić 2, Lončarić, Martinović 2
Lakše od očekivanog došao je Čakovec do pobjede protiv gradskog rivala Međimurja i potvrde naslova prvaka. Veliki broj ljubitelja košarke došao je vidjeti gradski derbi, njih 300-tinjak. Čakovec je krenuo silovito u prvoj četvrtini koju je riješio u svoju korist rezultatom 22:13. Prednost je do poluvremena narasla na +13. Igrači Međimurja bolji su bili u trećem periodu utakmice kojeg dobivaju s četiri poena prednosti i smanjuju zaostatak na devet poena razlike uoči posljednjih 10 minuta susreta. Igrači Čakovca odigrali su jako dobru obranu u posljednjoj dionici, primili su samo devet koševa, postigli su ih duplo više i na kraju slavili uvjerljivo s čak 18 poena razlike. Naslov prvaka tako je potpuno zasluženo otišao u ruke igrača Čakovca na čelu sa trenerom prof. Brunom Kovačićem.
Već za tjedan dana Čakovcu slijede utakmice kvalifikacija za A-1 ligu košarkaša u koje igrači Čakovca ulaze kao autsajderi, a kao glavni favorit za prvo mjesto koje vodi izravno u kvalifikacije spominje se GKK Šibenik, nasljednik legendarne, propale Šibenke za koju je počeo igrati legendarni i nikada prežaljeni, Dražen Petrović.
Čakovec prvu utakmicu igra 27. ožujka na gostovanju kod Hermes Analitice u Zagrebu. Prvi domaći susret na rasporedu je u drugom kolu kada u Čakovec dolazi prvak zapadne A-2 lige, Škrljevo, a ta se utakmica igra 3. travnja.
RUDAR CIMPER - MLADOST 74:84
(23:15, 11:25, 8:26, 32:18)
Rudar Cimper: Varga 20, Brodar, Novak-Vinko 2, Perčić 4, Korbelj, Radiković 4, Cilar 3, Bedi 8, Dodlek 13, Tkalec(cap) 4, Hrkač 16, Levačić
Rudar Cimper odlično je otvorio utakmicu protiv Mladosti iz Đurđevca koja je slovila kao veliki favorit u ovoj utakmici. Prva četvrtina završila je s 8 poena prednosti za domaće košarkaše. Na krilima odlično raspoloženog Zorana Jančijeva, gosti preokreću rezultat u drugoj četvrtini i na poluvrijeme odlaze s šest poena razlike. Potpuno neprepoznatljivi bili su igrači Rudara u trećoj četvrtini, a u prvih su pet minuta postigli samo dva poena. Mladost dobiva taj period rezultatom 26:8 i nakon 30 odigranih minuta ima visoka 24 poena razlike. Svi u dvorani su mislili da je utakmica riješena, ali borbeni igrači Rudara nisu se predavali, a rezervni igrači pokrenuli su seriju koševa koju su nastavili igrači iz petorke i na samo dvije minute do kraja, semaforu je svjetlilo samo +7 za goste iz Đurđevca. Imao je Rudar tada i otvorenu tricu kojom bi smanjili na samo -4, ali nažalost nije ušla. Do kraja susreta gosti su bili sigurni u izvođenju slobodnih bacanja te su potvrdili pobjedu koja je iznosila 10 poena razlike. Bila je ovo oproštajna utakmica Mladena Tkaleca i Cilar Tea, a trebala je biti i Saše Srneca no on nije bio u mogućnosti doći na utakmicu.
Ostali rezultati 22. kola: Ivančica - Koprivnica 75:66, Podravac - Petar Zrinski 83:65, Grafičar - Bjelovar 103:57, Vindija - Radnik 80:72.

12. Koprivnica 22 0 22 -956 22
• Još se mora odigrati zaostala utakmica između Bjelovara i Vindije, a taj se susret igra 23. ožujka.

C-1 LIGA
Odlični Dubravčani
DUBRAVČAN - DONJI KRALJEVEC 72:60
(17:11, 12:17, 17:12, 26:20)
Dubravčan: Raić F. 8, Fabić B. Lukša D. 17, Igrec K. 2, Međimurec B. 16, Blažeka P. Štefić D. 6, Ribić B. 6, Matulin A.D. 2, Varga D. 15, Balog F. Rusak L.
Donji Kraljevec: Švenda T. 2, Baljak A. 8, Zrna I. Branilović R. 2, Ivanović D. 10, Balent N. Ružić M. 22, Švenda D. 12, Sinković G.K. Štefan D. 12.
Donji Kraljevec pružao je dobar otpor domaćem Dubravčanu u prvih 30-ak minuta susreta. Prvu četvrtinu bolji domaćini s šest poena prednosti, a u drugoj gosti s pet pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 29:28 u korist Dubravčana. Treću četvrtinu bolji Dubravčan s +5 pa se u posljednju dionicu ulazi s šest koševa razlike koje gosti nisu uspjeli stići već je domaći sastav i taj period riješio u svoju korist. Na kraju pobjeda od 12 poena razlike na krilima Lukše koji je zabio 17 i Međimurca koji je postigao 16 koševa.

MEĐIMURJE GLOBETKA - PRELOG 86:53
(28:11, 17:21, 19:18, 23:13)
Međimurje Globetka: Dolovski R. 6, Golubić N. 10, Capek N. 3, Serdarević J. 2, Golubić A. 14, Radek D. 4, Franjić D. 2, Vurušić V. 2, Vugrinec D. 21, Levačić N. 17, Marković G. 3, Zaspan B. 2
Prelog: Ciglar M. 4, Poljak M. 1, Janković S. 3, Novosel M. 3, Šarić V. 2, Blažona I. 4, Jelenić M. Poredoš M. 13, Podvezanec N. 3, Kanižaj A. 18, Vrabec D. 2
Uvjerljiva pobjeda Međimurje Globetke koja je već u prvoj četvrtini napravila zalihu od 17 poena razlike. Prelog je do poluvremena smanjio na 13 poena zaostatka, ali to je bilo sve od njih. Domaći su košarkaši do kraja utakmice otišli na visokih 33 koša razlike. Dejan Vugrinec s 21 košem i Neven Levačić s 17 najbolji kod pobjednika, a Kanižaj s 18 te Poredoš s 13 kod Preloga.