Sport 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

KOŠARKA: Čakovec u kvalifikacije bez trenera?

KVALIFIKACIJE ZA A-1 LIGU
Čakovec starta bez trenera?!
Košarkaši Čakovca, prvaci A-2 lige sjever, svoj put u kvalifikacijama za A-1 ligu počinju u srijedu na gostovanju u Zagrebu kod momčadi Hermes Analitica. Kako sada izgleda, igrači Čakovca kvalifikacije bi mogli početi bez trenera. Zbog trzavica na relaciji igrači-treneri koje traju skoro tokom cijele sezone, epilog smo dobili prošli tjedan kada je s trenerske pozicije odstupio prof. Bruno Kovačić. Hoće li se situacija u posljednjim danima prije početka kvalifikacija promjeniti ostaje nam za vidjeti do podbacivanja lopte na utakmici prvog kola. Drugo kolo je u srijedu 3. travnja, Čakovec dočekuje momčad Škrljeva.
Parovi 1. kola kvalifikacija: Hermes Analitica - Čakovec, Škrljevo - Belišće, GKK Šibenik slobodan.

C-1 LIGA
Međimurje
Globetka uvjerljiva kod Dubravčana
Međimurje Globetka i Dubravčan ostvarili sui u drugom kolu lige za prvaka pobjede. Dubravčan je bio bolji na gostovanju u Prelogu, a Međimurje Globetka u Donjem Kraljevcu. Treće kolo donijelo je derbi između bodovno poravnatih Dubravčana i Međimurje Globetke. Slavili su gosti iz Čakovca uvjerljivo i jako se približili naslovu prvaka.

DUBRAVČAN - MEĐIMURJE GLOBETKA 52:71
(12:15, 11:17, 16:21, 13:18)
Dubravčan: Varga 17, Rusak, Raić, Fabić, Lukša D. 14, Igrec, Međimurec 8, Blažeka, Matulin 5, Balog, Ribić 4, Štefić 4
Međimurje Globetka: Marković, Vugrinec 23, Capek 5, Serdarević 10, Dolovski, Levačić 4, Franjić, Golubić N. 6, Golubić A. 8, Škoda, Vurušić 8, Zaspan 7
Međimurje Globetka dobila je u izravnom okršaju za prvo mjesto Dubravčan u Donjoj Dubravi i tako stekla bitnu prednost za posljednja tri kola lige. Gosti iz Čakovca bili su bolji u svakoj četvrtini između tri i šest poena razlike pa su tako na kraju ostvarili uvjerljivu pobjedu od 19 poena razlike. Dejan Vugrinec predvodio je momčad iz Čakovca do pobjede s 23 postignuta poena. Darko Varga najbolji kod Dubravčana s 17 koševa.
PRELOG - DONJI
KRALJEVEC 50:71
(6:16, 14:15, 14:20, 16:20)
Prelog: Ciglar M. Poljak M. Janković S. 2, Novosel M. 3, Šarić V. 7, Blažona I. 9, Jelenić M. Poredoš M. Podvezanec N. 2, Kanižaj A. 24, Vrabec D.
Donji Kraljevec: Švenda T. 6, Baljak A. 16, Ivanović D. 14, Branilović R., Balent N. 4, Ružić M. 11, Švenda D. 13, Štefan D. 7
Donji Kraljevec bio je i više nego uvjerljiv u lokalnom derbiju na gostovanju u Prelogu. Dopustili su domaćim košarkašima samo šest postignutih poena u prvoj četvrtini i riješili je u svoju korist s +10. Dobili su gosti i preostale tri četvrtine za ukupnih +21. Baljak s 16 i Ivanović s 14 koševa najbolji u gostujućim redovima. Kod poraženog Preloga Kanižaj 24, Blažona 9 koševa.
PRELOG - DUBRAVČAN 62:66
(16:17, 15:20, 18:15, 13:14)
Prelog: Ciglar M. 7, Poljak M. 3, Janković S. 3, Novosel M. 2, Šarić V. 4, Blažona I. 5, Jelenić M. 10, Poredoš M. 6, Podvezanec N. Kanižaj A. 6, Vrabec D. 16
Dubravčan: Raić F. 4, Fabić B. Lukša D. 9, Igrec K. Međimurec B. 18, Blažeka P. 2, Ribić B. 2, Matulin A.D. Varga D. 22, Balog F. Štefić D. 9
Još jednu neizvjesnu utakmicu odigrali su Prelog i Dubravčan. Gostujući košarkaši iz Donje Dubrave stekli su šest poena prednosti u prvom poluvremenu. Prelog je tu prednost prepolovio u trećoj četvrtini pa se u posljednju ušlo s samo tri poena viška za goste. U neizvjesnoj i uzbudljivoj posljednjoj četvrtini, Dubravčan je slavio s četiri poena prednosti te je i na diobi prvog mjesta s Međimurje Globetkom. Najiskusniji u redovima Dubravčana ujedno su bili i najbolji igrači susreta. Darko Varga zabio je 22 poena, a Božidar Međimurec dodao je 18. Kod Preloga Vrabec 16, Jelenić 10.
DONJI KRALJEVEC -
MEĐ. GLOBETKA 71:93
(15:27, 14:22, 14:22, 28:22)
Donji Kraljevec: Švenda T.2, Sinković Gašparić K. 2, Zrna I., Baljak A. 17, Ivanović J. 2, Branilović R., Ivanović D. 13, Balent N. 2, Ružić M. 10, Švenda D. 23, Štefan D.
Međimurje Globetka: Marković G. 8, Vugrinec D. 19, Capek N. 2, Serdarević J. 17, Golubić A. 8, Levačić N. 6, Franjić D., Dolovski R., Golubić N. 11, Škoda D., Vurušić V. 20, Radek D. 2
Igrači Međimurje globetke sve su riješili u prvom poluvremenu. Nakon prvih 10 minuta utakmice imali su 12 poena viška, a do poluvremena su povećali prednost na +20.Treću četvrtinu su gosti dobili istim rezultatom kao i drugu što je značilo da je prednost narasla na +28. Domaći su košarkaši uspjeli dobiti posljednji period s šest koševa razlike. Međimurje Globetka na kraju je slavila s 22 poena razlike, a do pobjede su je predvodili Vurušić s 20 poena i Vugrinec s 19. Kod Donjeg Kraljevca Švenda 23, Baljak 17 koševa.
1. Međ.Glob. 8 6 2 +63 14
2. Dubravčan 8 6 2 +40 14
3. Prelog 8 2 6 -49 10
4. D.Kraljevec 8 2 6 -54 10
Juniori i kadeti
• JUNIORI - klubovi koji su nas trebali predstavljati u regijskom natjecanju su Čakovec koji je ligu završio bez poraza i Međimurje. Nažalost, juniora Čakovca tu nema. Razlog? Nisu registrirali par igrača pa zbog toga nisu mogli nastupiti i pokušati izboriti plasma na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske. Veliki propust uprave kluba. Umjesto Čakovca dalje je išla Ivančica iz Ivanca. Četiri momčadi koje će se boriti za jedno mjesto koje void na državnu poluzavršnicu su: Međimurje, Ivančica, Križevci i Podravac iz Virja. Spomenimo da su Međimurje i Križevci startali s po dvije pobjede u regijskom natjecanju jer je Međimurje oba puta dobilo Ivančicu, a Križevci oba puta Podravac.
Rezultati 1. kola: Križevci - Međimurje 127:64, Podravac - Ivančica 67:66; rezultati 2. kola: Međimurje - Podravac 109:100, Ivančica - Križevci 76:117.
• KADETI - kod kadeta u regiji nas predstavljaju Međimurje i Kotoriba. Međimurje je u kadetskoj ligi oba puta dobilo Kotoribu pa je u regijskim kvalifikacijama startalo s maksimalna četiri boda. Preostale dvije momčadi u kvalifikacijama su Bjelovar i Križevci koji su umeđusobnim susretima svaki svakog dobili po jedan puta pa su u kvalifikacije krenuli s po tri boda.
Rezultati 1. kola: Međimurje - Križevci 86:83, Kotoriba - Bjelovar 79:68; rezultati 2. kola: Bjelovar - Međimurje 76:82, Križevci - Kotoriba 105:75.