Sport 03.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Demoliran Podravac

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Međimurje demoliralo Podravac
Košarkaši Međimurja su gostovali u Virju, gdje su razbili sa 40 koševa razlike Podravac. Čakovec je doživio i drugi uzastopni visoki poraz, bolji su bili Križevci sa okruglih 40 koševa razlike. Nedelišće je na domaćem terenu došlo do pobjede protiv Grafičara sa 5 poena razlike.
PODRAVAC - MEĐIMURJE 71:111
(17:26, 22:27, 17:34, 15:24)
KK “Međimurje”: Jelenić 1, Terek 5, Novak Marek 31, Vugrinec 2, Hrkač Andrija 19, Zaspan 7, Hrkač Nikola 7, Turk 0, Novak Mario 21, Novak Manuel 4, Golubić 14.
Trener: Šopar
Međimurje je u derbiju kola gostovalo u Virju, kod Podravca, ekipe koja je u samom vrhu lige. Počelo je Međimurje u obrani sa zonom koju domaćini razbijaju s par šuteva izvana, ali Međimurje ipak igra bolje i prvu četvrtinu dobiva sa 17-26. Druga četvrtina bila je nešto izjednačenija, ali i nju Međimurje dobiva u svoju korist i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 39-53. Treću četvrtinu Međimurje igra najbolje, pogađaju sa svih strana, a igrači Podravca jednostavno nemaju riješenja za njihovu igru. Taj dio igre Međimurje je dobilo sa visokih 17 razlike za +31. Niti u posljednjoj četvrtini Međimurje ne posustaje nego dobivaju i taj dio igre sa 9 koševa razlike za konačnih + 40. Najbolji kod Međimurja nezaustavljivi Marek Novak sa 31 poenom, Mario Novak-Medo je dodao 21 poen, najmlađi Andrija Hrkač postigao je 19, a Golubić je zabio 14.
ČAKOVEC - KRIŽEVCI 59:99
(17:17; 14:33; 11:27; 17:22)
KK “Čakovec“: Wrana R. 0, Prprović L. 5, Megla M. 11, Prprović M. 2, Golubić N. 2, Juras S. 8, Lončarić M. 0, Biševac V. 12, Vehtersbah-Stojan P. 4, Ostoja D. 6,
Kranjčec S. 9. Trener: Hajdinjak
Čakovec je samo u prvoj četvrtini parirao najskupljoj momčadi lige, a završila je rezultatom 17-17. Ostale 3 četvrtine su bile debelo na strani Križevaca. Križevci i nisu imali neku osobitu šutersku večer, ali su imali čak 43 skoka, a od toga čak 20 napadačkih, a to im je i donijelo prednost od 40 koševa razlike na kraju. Čakovec su predvodili Vedran Biševac sa 12 poena i Matija Megla sa 11, ostatak ekipe je ostao ispod dvoznamenkastog broja poena.
NEDELIŠĆE - GRAFIČAR 80:75
Košarkaši Nedelišća ostvarili su 7 pobjedu u prvenstvu i tako su prestigli Ivančicu na ljestvici pa su sada na osmoj poziciji. Bolji su bili od Grafičara iz Ludbrega, protivnika koji se grčevito bori sa Mladosti i Radnikom za ostanak u ligi. Nedelišće će se tako sa Čakovcom i Ivančicom do kraja prvenstva boriti za poredak od 7. do 9. mjesta na ljestvici jer više i niže ne mogu.

DUBRAVČAN-RUDAR CIMPER 77:59
Dubravčan je pobijedio goste iz M. Središća u derbiju kola. U prvom dijelu prvenstva Rudar-Cimper je bio bolji na domaćem terenu od Dubravčana sa 14 koševa razlike, pa im je tako za prvo mjesto bio dovoljan i poraz do 14 koševa razlike, ali Dubravčan je to agresivnom igrom, nošen bodrenjem svojih vatrenih navijača uspio dostići i prestići. Utakmica počinje vodstvom Dubravčana od 9-0, da bi gosti do kraja prve četvrtine napravili seriju od 17-0 i tako riješili taj dio igre rezultatom 9-17 u svoju korist. To je bilo sve od Rudar Cimpera u ovoj utakmici jer su od druge četvrtine pa nadalje domaćini potpuno nadigrali goste, stigli prednost koju su morali, a imali su čak i 21 poen prednosti na utakmici. Dubravčan su do pobjede vodili Jakupak i Varga, dok je kod Rudar Cimpera potpuno zakazao najbolji strijelac Varga, koji je postigao samo 3 poena, i to je bila trica u posljednjoj sekundi utakmice.
KOPRIVNICA - PRELOG 54:66
Prelog se dugo mučio u Koprivnici, gubili sun a poluvremenu 10 razlike, ali su uspjeli do kraja utakmice pribrati svoje redove, stići prednosti i na kraju pobijediti sa 12 koševa prednosti. Ovom pobjedom i pobjedom Dubravčana nad Rudarom, opet su sve tri ekipa bodovno poravnate na ljestvici.
LEPOGLAVA - MEĐIMURJE
GLOBETKA 77:50
Međimurje Globetka je uvjerljivo poražena na gostovanju u Lepoglavi. Momčad Lepoglave se pojačala u drugom dijelu sezone i sada su ekipa koja može dobiti svakoga. Pobjedom protiv Međimurje Globetke od 27 razlike su to i dokazali.
GRAFIČAR - MLADOST 81:68
Mladost je poražena u subotu na gostovanju u Ludbregu u dvoboju dviju mladih ekipa sa 13 koševa razlike, da bi u nedjelju odigrali i drugu utakmicu u samo dva dana, onu zaostalu u kojoj su bili bolji od Cestice 2000 sa 60-50.
Preostali rezultati 16. kola: Cestica 200 - Kotoriba 20:0, Donji Kraljevec - Vinica 0:20.

Pokradeni Središćanci!
Na utakmici u Donjoj Dubravi između Dubravčana i Rudar-Cimpera. košarkaši iz Murskog Središća su na kraju utakmice doživjeli veliku neugodnost kada su po dolasku u svlačionicu vidjeli da ih je netko pokrao pa su tako ostali bez 800 kn i jednog ručnog sata!

Izgubili jer ne plaćaju privatni časopis!?
Ekipe Kotoribe i Donjeg Kraljevca izgubile su utakmice bez borbe jer su suspendirane nakon što su odbile platiti ‘dugovanje’ prema Hrvatskom košarkaškom savezu. Naime, HKS na čelu s predsjednikom Dankom Radićem je naredio da svi klubovi moraju od saveza kupovati magazine “Hrvatska košarka”. Donji Kraljevec i Kotoriba su to odbili i sada su suspendirani, a ne plate li dugovanja, biti će diskvalificirani. Časopis “Hrvatska košarka”, čiji je vlasnik Danko Radić, ne prodaje se dobro na kioscima, pa je tako naš vrli predsjednik naredio svim klubovima koji igraju od prve pa do četvrte lige da moraju kupovati njegov časopis!? U svezi s tim iz Donjeg Kraljevca su Hrvatskom olimpijskom odboru i Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta poslali dopis u kojem predlažu da što prije razmotri i ispita pravilnost postupanja HKS-a u svezi “prisilne” prodaje te tražbine (4.050 kn po klubu), i da poduzme sve raspoložive i po Zakonu određene postupke/mjere prema samovolji pojedinaca.