Sport 23.01.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

KOŠARKA: Derbi Međimurju

A-2 LIGA SJEVER
Međimurski derbi Međimurju
Košarkaši Međimurja slavili su na gostovanju u Murskom Središću kod Rudar Cimpera u izuzetno zanimljivoj, napetoj i utakmici punoj preokreta. Čakovec je u derbiju kola bio bolji od Podravca iz Virja te se i dalje nalazi na prvom mjestu lige, a ima isti omjer kao i Mladost iz Đurđevca.
RUDAR CIMPER -
MEĐIMURJE 77:88
(14:22, 16:19, 33:14, 14:33)
Rudar Cimper: Varga 10, Brodar, Levačić, Perčić 8, Vilko-Novak 2, Radiković 8, Cilar, Lesar, Dodlek 12, Tkalec (cap) 17, Hrkač 20, Korbelj
Međimurje: Gašparić 2,Vrus 3, Novak (cap) 22, Miko 7, Krajačić 28, Keresteš, Jambrović 15, Pađan 4, Ranteš, Jelenić, Lončarić, Martinović 7
Prava derbi utakmica odigrana je u Murskom Središću između domaćeg Rudar Cimpera i Međimurja iz Čakovca. Iako su na dan utakmice saznali da će igrati bez centra Saše Srneca, igrači Rudar Cimpera nisu se dali obeshrabriti protiv favoriziranog Međimurja. Utakmica je počela izjednačeno, ali kod rezultata 6:6, Međimurje radi seriju 9:0 i ima vodstvo 6:15. Počeli su tada igrači Rudara igrati bolje te su smanjili zaostatak na 3 poena razlike, ali završnica četvrtine ipak pripada gostima iz Čakovca koji taj perio dobivaju rezultatom 14:22.
Početak druge četvrtine pripada domaćem sastavu koji serijom 8:0 poravnava rezultat na 22:22, ali od tog trenutka pa sve do kraja druge četvrtine, Međimurje igra puno bolje i do poluvremena rade seriju 19:8, a na poluvrijeme odlaze s 11 poena prednosti. Treću četvrtinu trener Rudar Cimpera mijenja obranu s čovjeka na zonu 1-2-2, što zbunjuje igrače Međimurja koji se nisu snalazili na tu vrstu obrane koja je već polako zaštitni znak domaćeg sastava. Serijom 14:0, Rudar Cimper preokreće rezultat i prelazi u vodstvo, ali nisu tu stali, nego su do kraja četvrtine još povećali prednost na 8 koševa, a junior Rudara Tomislav Perčić propustio je u posljednja dva napada još i povisiti prednost promašivši dva zicera. Rudar je treću četvrtinu dobio rezultatom 33:14 nošen bučnim navijanjem svojih navijača. Jedini problem za domaći sastav bili su problemi s osobnim pogreškama skoro svih igrača, dok je Međimurje imalo dvostruko manje dosuđenih prekršaja na utakmici.
Prve tri minute posljednje četvrtine, Rudar Cimper održavao je prednost, ali najiskusniji u redovima Međimurja, Danijel Krajačić i Mario Novak polako smanjuju prednost domaćih i polako prelaze u vodstvo. Nakon što je Rudar Cimper prvo ostao bez Saše Dodleka zbog pet osobnih pogrešaka, zatim bez prvog juniora Perčića, a nakon njega i bez prvog razigravača Alena Varge, Međimurju je put prema pobjedi bio znatno olakšan. Iako je Rudar bio na 5 poena zaostatka, 2 minute do kraja utakmice, taktika s brzim napadima i osobnim pogreškama na igračima Međimurja nisu dali ploda jer su gosti precizno pogađali slobodna bacanja i na kraju zasluženo pobjedili rezultatom 88:77, a posljednju su četvrtinu dobili identičnim rezultatom kao i Rudar Cimper treću.
ČAKOVEC - PODRAVAC 77:71
(21:20, 16:11, 19:23, 21:17)
Čakovec: Novak M. 25, Glumac, Prprović 4, Terek 8, Kranjčec 22, Pustić 0, Juras (cap) 3, Lepen 0, Biševac 5, Momčilović 6, Novak N. 4, Drk
Na početku sezone napisali smo da su glavni favoriti za naslov prvaka Čakovec, Podravac, Grafičar i Mladost. Između ta četiri sastava riješava se prvenstvo, a Čakovec je prvu prepreku od preostala 3 pretendenta na naslov riješio uspješno. Bili su bolji od Podravca iz Virja, koji je s petim porazom kako izgleda, definitivno otpao iz borbe za prvo mjesto.
Čakovec je prvu četvrtinu koja je bila potpuno izjednačena, dobio s minimalnih 21:20. Drugu su dionicu domaći košarkaši stisnuli još bolje u obrani dopustivši gostima iz Virja samo 11 postignutih poena, dok je Čakovec bio malo bolji, postigavši 16. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Čakovca od 6 poena razlike. Podravac predvođen Ivanom Šiprakom dobiva treću četvrtinu s 23:19 i dovode utakmicu u neizvjesnost uoči posljednje četvrtine. Iako je najbolji igrač Čakovca, Luka Prprović postigao samo 4 poena na utakmici, odgovornost su preuzeli Matija Novak i Stjepan Kranjčec. Nije Čakovec dopustio Podravcu da preokrene rezultat u posljednjih 10 minuta. Dobili su posljednji period s četiri koša razlike i na kraju pobjedili rezultatom 77:71. Čakovec je do pobjede došao najviše zahvaljujući Matiji Novaku koji je zabio 25 koševa, a odmah do njega bio je i Stjepan Kranjčec s 22 postignuta poena. Sljedeće kolo Čakovec ide na gostovanje kod jako neugodnog Bjelovara koji je ove sezone dobio Međimurje dva puta, ali i Podravac i Grafičar, stoga će morati biti jako oprezni.
Ostali rezultati 14. kola: Koprivnica - Mladost 32:92, Ivančica - Grafičar 67:81, Petar Zrinski - Vindija 82:85, Bjelovar - Radnik 84:68.