Sport 22.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Derbi Rudarima, kup Međimurju

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Derbi Rudarima
Košarkaši Rudar Cimpera pobjedili su Čakovec na gostovanju s 2 koša razlike. Bio je to pravi derbi, s čvrstim obranama i malo koševa. Međimurje nastavlja u istom tempu, na gostovanju u Bjelovaru bili su bolji od istoimenog domaćina sa 31 košem razlike.
ČAKOVEC - RUDAR CIMPER 51:53
(19-14, 9-11, 11-13, 12-15)
Čakovec: Horvat 4, Vehtersbah -, Prprović 10, Megla 17, Kranjčec 5, Terek D. 1, Juras (cap) 0, Ostoja 4, Wrana 2, Fečkeš 4, Brdar 0, Drk 4, Trener: Kovačić B.
Rudar Cimper: Varga 10, Bedi -, Kraljić 0, Korbelj -, Hrkač 12, Radiković 8, Cilar -, Frančić 2, Dodlek 10, Tkalec (cap) 4, Bogdan 0, Srnec 7, Trener: Damjanović B.
Utakmicu su bolje otvorili igrači Rudar Cimpera ali prvu četvrtinu dobiva Čakovec. Druga četvrtina dala je naslutiti da će ovo biti utakmica s malo poena. Završila je 9-11 u korist Rudar Cimpera, a u zadnjoj sekundi druge četvrtine, junior Rudar Cimpera, Radiković postiže tricu, koju suci poništavaju jer je navodno dirala semafor koji odbrojava vrijeme napada, a koji se nalazi na vrhu table. Treneru Rudara, Damjanoviću to se nije nimalo svidjelo pa je žestoko protestirao kod sudaca, za što je dobio tehničku pogrešku. Drugo poluvrijeme zato počinje s dva slobodna bacanja i loptom sa strane za Čakovec. Nije to omelo igrače Rudar Cimpera koji odličnom zonskom obranom 1-2-2 stižu 5 koševa zaostatka, a u posljednjih 10 minuta se ulazi sa košem prednosti za Čakovec. Posljednjih 10 minuta, sve do 2 minute do kraja utakmice, u vodstvu od 2-3 koša su igrači Rudar Cimpera, da bi sa dvije izgubljene lopte dozvolili igraćima čakovca prvo poravnanje rezultata, a zatim košem Megle i povratak u vodstvo od 2 poena razlike. Kod vodstva Čakovca 51-50, 20 sekundi do kraja, Nikola Hrkač pogađa tricu za 51-53 koja je ujedno bila i posljednji ubačaj na utakmici za veliku pobjedu gostiju iz Murskog Središća. Igrači Čakovca u zadnjem napadu nisu uspjeli zabiti koš za izjednačenje.
BJELOVAR - MEĐIMURJE 72:103
(9-17, 18-28, 21-26, 24-32)
Međimurje: Novak N. 2, Pustić 12, Novak Mario. Ml. 13, Miko 12, Krajačić 21, Zaspan -, Fodor 13, Krištofić 2, Biševac 15, Lončarić -, Jelenić 6, Novak Matija 7, trener: Šopar S.
Iako su bili bez svog kapetana Maria Novaka-Mede, košarkaši Međimurja bili su uvjerljivi na gostovanju u Bjelovaru. Utakmicu su riješili do poluvremena, imali su vodstvo od 18 koševa razlike, a iako su u drugom poluvremenu smanjili u brzinu niže, svejedno su dobili i treću i četvrtu četvrtinu za konačnih +31. Imalo je Međimurje čak 6 dvoznamenkastih strijelaca, a najviše je zabio Krajačić-21, dok je Biševac dodao 15 poena. Međimurje u sljedećem kolu dočekuje Podravac iz Virja, a to bi im trebao biti prvi pravi ispit u dosadašnjem dijelu prvenstva.
Ostali rezultati 6. kola: Koprivnica - Grafičar 106:72, Ivančica - Petar Zrinski 60:68, Podravac - Mladost 74:64, Vindija - Radnik 96:63.

12. Grafičar 6 0 6 -231 6
Parovi 7. kola: Radnik - Čakovec, Mladost - Vindija, Međimurje - Podravac, Petar Zrinski - Bjelovar, Grafičar - Ivančica, Rudar Cimper - Koprivnica (subota, 26.11., 19.30 sati, sportska dvorana M. Središće).

C-1 LIGA
Međimurju II prva pobjeda
Mladi košarkaši Međimurja II ostvarili su svoju prvu pobjedu u dvoboju protiv Kotoribe koja i dalje nezna za pobjedu ove sezone. Međimurje Globetka i dalje “melje“, porazili su Donji Kraljevec s 32 poena razlike na domaćem terenu. Nedelišće je bilo bolje od Mladosti tek u produžetku. Dubravčan je u derbiju kola poražen u Prelogu. Domaćini su bili bolji sa 10 koševa razlike. Ostvario je Dubravčan i pobjedu, a ta je bila protiv Nedelišća u zaostaloj utakmici 5. kola.
Rezultati 6. kola: Međimurje Globetka - D. Kraljevec 93-61, Nedelišće-Mladost 54-51 (produžeci), Prelog - Dubravčan 56-46, Međimurje II - Kotoriba 81-60; utakmica 5. kola: Dubravčan - Nedelišće 73-53.

Rudar bolji od Vindije
Rezultati: Donji Kraljevec - Grafičar 66:69, Grafičar - Rudar Cimper 72:70; Mladost - D. Kraljevec 81:78, Rudar Cimper - Vindija 50:43.
Poredak: 1. Međimurje 10 (5-0, +196), 2. Mladost 10 (4-2, -33), 3. Vindija 9 (3-3, -23), 4. Dubravčan 8 (4-0, +90), 5. Rudar Cimper 8 (2-4, -19), 6. D. Kraljevec 7 (1-5, -5), 7. Grafičar 6 (2-2, -44), 8. Kotoriba 5 (0-5, -173).

Međimurju kup

PODRAVAC - MEĐIMURJE 60:74
(15:13, 23:21, 13:23, 9:17)
Virje - školsko-športska dvorana, gledatelja: 100. Suci: Hirš i Milković (Varaždin).
Podravac: Beljan 20 (1), Ilija Nikolić 12 (1), Kljaić 2, Molnar, Zadravec 4, Kenđelić 9 (1), Damir Nikolić, Ferenčak, Kodba 1, Špiranec, Ivan Nikolić 12 (2). Trener: Mirko Hrženjak
Međimurje: Nikola Novak 3 (1), Pustić, Marek Novak 7, Lončarić, Krajačić 17 (2), Zaspan 2, Fodor 13 (1), Krištofić, Biševac 13, Medo Novak 13, Jelenić, Matija Novak 6. Trener: Srećko Šopar
Košarkaši Međimurja prošle su srijede odigrale finale kupa “Krešimir Ćosić“ za regiju sjever. Gostovali su kod Podravca iz Virja, svojih starih rivala. Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu, koje su dobili s 4 koša razlike, najviše zahvaljujući dobrom šutu. Drugo poluvrijeme, druga priča, igrači Međimurja podižu agresivnost u obrani i već u trećoj četvrtini prestižu prednost Podravca. Dobili su taj period igre sa 10 koševa razlike i u posljednjih 10 minuta imali 6 koševa prednosti. Zadnju četvrtinu obrana Međimurja još bolja, dopustili su domaćima samo 9 koševa (ukupno u drugom poluvremenu Podravac zabio samo 22 koša) za na kraju uvjerljivih +14 i plasman u daljnju fazu natjecanja gdje Međimurje dočekuje Gorica, pobjednik kupa regije centar. (T. Cilar)