Sport 27.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:40.

KOŠARKA: Druga pobjeda u gostima

Prošlog su tjedna igrači Međimurja opet odigrali dvije utakmice kvalifikacija. Ostvarili su poraz i pobjedu. Prvo su na domaćem terenu u srijedu izgubili od Kvarnera iz Rijeke, a u subotu su na gostovanju u Belišću pobijedili isoimenog domaćina.

MEĐIMURJE - KVARNER 75:96
(14:25, 15:26, 23:24, 23:19)
Čakovec - dvorana II. OŠ, gledatelja oko 250. Suci: Prpić, Palavra, Petrović
Međimurje: Klarić 18, Jelenić, Mario Novak Marek 14, Vugrinec 4, Vurušić, Zaspan 6, Hrkač 2, Bilinovac 4, Čajić, Mario Novak Medo 14, Manuel Novak 2, Golubić 11. Trener: Šopar
Međimurje je protiv Kvarnera. Doživjelo najteži poraz kvalifikacija. Poraženi su 21 poen razlike, a utakmica je već na poluvremeno bila riješena. Ekipa Kvarnera imala je velikih 22 razlike, koje su uspješno održavali do samog kraja utakmice. Međimurje su u ovoj utakmici predvodili Klarić s 18 poena, te dva Maria Novaka, Medo i Marek sa po 14 poena.

BELIŠĆE - MEĐIMURJE 69:73
(23:19, 22:26, 12:20, 12:8)
Belišće - gledatelja 30, suci: Palavra, Štrok.
Međimurje: Klarić 16, Novak Marek 0, Vugrinec 2, Zaspan 11, Hrkač Nikola 9, Bilinovac 18, Vurušić -, Novak Medo 13, Novak Manuel 0, Golubić 4. Trener: Šopar
Pretposljednje kolo kvalifikacija donijelo je Međimurju drugu pobjedu. Bili su bolji od Belišća kojem su uzvratili za poraz iz prvog dijela na domaćem terenu. Prvu četvrtinu dobiva Belišće s 4 poena. Međimurje uzvraća istom mjerom u drugoj četvrtini i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 45:45. Odlična treća četvrtina za Međimurje u kojoj primaju samo 12 poena, zabivaju 20 i u posljednjih 10 minuta odlaze sa 8 poena prednosti. Belišće se pred sam kraj uspjelo približiti na 3 poena zaostatka, ali promašuju tricu za izjednačenje, dok na drugoj strani za Međimurje Klarić postiže jedno slobodno bacanje za konačan rezultat 73-69 za Međimurje. Najbolji kod Međimurja Bilinovac sa 18 poena i Klarić sa 16. Ovo je druga pobjeda Međimurja, a obje su ostvarili na gostovanju.
• Posljednje kolo kvalifikacija donose Međimurju ekipu Mladosti iz Zagreba koju su u prvom dijelu na gostovanju dobili. Igra se u srijedu (26.5.) s početkom u 20 sati u dvorani II. OŠ. Biti će to utakmica koja će pobjedniku donijeti 4. mjesto na kraju kvalifikacija, a prilika je Međimurju da ostvari i prvu domaću pobjedu kvalifikacija.

POLUZAVRŠNICA KADETSKOG PRVENSTVA HRVATSKE
Međimurje četvrto
Kadeti Međimurja iz Čakovca igrali su prošlog tjedna u Kaštel Starom polufinalnu skupinu prvenstva Hrvatske za kadete. Protivnici su im bili ekipe Cedevite iz Zagreba, Pule, Kaštela i Zadra. Finalni turnir izborile su ekipe Cedevite i Zadra koje su osvojila prva dva mjesta. Međimurje je sa 1 pobjedom i 3 poraza osvojilo četvrto mjesto u skupini. Prvo kolo igrali su protiv Kaštela, imali vodstvo od 14 poena razlike na poluvremenu, ali nisu izdržali, domaćin je uspio stići prednost i na kraju pobijediti sa 58-55. Drugo kolo donijelo je za protivnika jaki Zadar, u toj su utakmici teško poraženi sa 85-44. Treće kolo ostvarili su svoju jedinu pobjedu. Bili su bolji od Pule, rezultatom 74-61, a treba spomenuti da su na poluvremenu gubili sa 13 poena razlike. Posljednje kolo doživjeli su težak poraz od Cedevite koja je osvojila prvo mjesto u skupini, rezultat je bio 48-104 za momčad iz Sutinskih Vrela. Igrač Međimurja Vonić, peti je strijelac polufinalnog turnira s ukupno 57 koševa, a nalazi se i na trećem mjestu skakača s 35 skokova.
Rezultati: Kaštela - Međimurje 58:55 (10:15; 8:17; 20:8; 20:15) - Međimurje: Jelenić 7, Miko 18, Štefok, Agić 2, Franin 10, Car 3, Vonić 9, Lepen 6; Zadar - Međimurje 85:44 (19:12; 21:6 24:18; 21:8) - Međimurje: Jelenić 11, Miko 12, Štefok, Agić, Franin 5, Car, Vonić 16, Lepen; Međimurje - Pula 74:61 (12:20; 15:20; 21:12; 26:9) - Međimurje: Jelenić 19, Miko 9, Štefok 2, Agić, Franin 22, Car, Vonić 18, Lepen 4; Međimurje - Cedevita 48:104 (7:34; 11:19; 13:26; 17:25) - Međimurje: Jelenić 6, Miko 12, Štefok, Agić 2, Franin 12, Car 2, Vonić 14, Lepen. Poredak: 1. 1. Cedevita 4-0, 2. Zadar 3-1, 3. Kaštela 2-2, 4. Međimurje 1-3, 5. Pula 0-4.

Turnir u uličnoj košarci

Grad Čakovec u nedjelju, 30. svibnja, organizira otvoreno prvenstvo u uličnoj košarci (3 na 3). Turnir počinje u 10 sati ujutro. Prijave ekipa se vrše na licu mjesta od 9 do 10 sati. Igra se u svim kategorijama: mlađi kadeti, kadeti, seniori, kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji.

Veteranski turnir

Košarkaški klub “Rudar-Cimper“ domaćin je tradicionalnog međunarodnog veteranskog turnira koji se igra u subotu, 29. svibnja, s početkom u 14 sati. Igra se u sportskoj dvorani u M. Središću. Sudjeluju ekipe iz Nagykanisze (Mađarska), Lendave (Slovenija) i dvije ekipe Rudar-Cimpera.