Sport 06.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

KOŠARKA: Dubravčan prvak C-1 lige

Košarkaši Dubravčana iz Donje Dubrave novi su prvaci C-1 lige sjever. Uvjerljivo su osvojili naslov prvaka, s 3 pobjede više od drugoplasirane Kotoribe koju su pobijedili u posljednjem kolu u subotu na svom terenu s 15 poena razlike. Već se prije utakmice znalo da je Dubravčan osigurao naslov, tako da utakmica nije imala rezultatskog značaja, ali je svejedno bilo emotivno. Počelo je minutom šutnje za tragično preminulog trenera mlađih kategorija Kotoribe, Bojana Zvošeca, kojem su i u Donjoj Dubravi odali posljednju počast. Utakmica je bila riješena u prvom poluvremenu, koje je Dubravčan dobio s 21 poenom razlike. Nekompletna Kotoriba je do kraja uspjela smanjiti na 15 razlike. Na kraju utakmice, veliko slavlje navijača i igrača Dubravčana za osvojeni naslov prvaka.
Kotoriba je dan nakon utakmice s Dubravčanom odigrala zaostalu utakmicu protiv Mladosti iz Ivanovca i to na domaćem terenu. Bila je to prva domaća utakmica nakon smrti ranije spomenutog Bojana Zvošeca, pa su se od njega dostojno oprostili i u njegovom klubu. Ekipa Kotoribe dobila je utakmicu s uvjerljivih 14 poena razlike, 90:76. Igrači Kotoribe suznih su očiju napustili teren, a sezonu su završili sa osvojenim drugim mjestom iza Dubravčana.
Dan prije utakmice s Kotoribom, ekipa Mladosti odigrala je redovno kolo protiv Nedelišća. Nedelišće je bilo bolje na gostovanju s 11 razlike, a utakmica je odlučivala o trećem mjestu na ljestvici koje je na kraju osvojilo Nedelišće. Mladost je tako četvrta, a posljednje peto mjesto osvojila je ekipa Donjeg Kraljevca.
Rezultati: Kotoriba - Mladost 90:76, Dubravčan - Kotoriba 67:52, Mladost - Nedelišće 57:68, Donji Kraljevec slobodan.